Výpočet podpory v nezaměstnanosti

102
13.4.10 13:52

Výpočet podpory v nezaměstnanosti

Prosím o radu, jak vypočítat podporu v nezaměstnanosti. Můj muž nyní přerušil podnikání, jeho vyměřovací základ za rok 2009 je 70.000,–. Kolik bude činit zhruba jeho podpora na ÚP? A ještě dotaz, pokud dají nějaké rozhodnutí, mělo by to přijít písemně domů?Jeho poradkyně( která mi připadne, že je jí to všechno jedno)říkala, že si tam má dojít 27 pro rozhodnutí. Kdo o tom rozhoduje?ÚP kam manžel dochází, nebo ÚP v okrese?Dík za odpověď.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

18312
13.4.10 20:21

Ahoj, klasická podpora v nezaměstnanosti se pobírá po dobu 6 měsíců. Průměrný čistý výdělek se pro její výpočet bere myslím za poslední 3 měsíce ze zaměstnání (podnikání), tedy to, co si manžel jako podnikatel skutečně vyplácel… První dva měsíce je podpora 65 procent průměrného čistého výdělku, další dva 50 procent a pak myslím 40 procent. Ale to by platilo pouze v případě, že to mají zaměstnanci a živnostníci stejné (což si nejsem jistý). A že je zprostředkovatelce všechno jedno..... Úřad práce tu není proto, aby nám zprostředkoval práci, ale abychom coby nezaměstnaní měli v pořádku všechny náležitosti (zdravotní a sociální pojištění, sem tam rekvalifikace atd.)

Vítej v tržní ekonomice… i ti nezaměstnaní jsou v podstatě byznys, jenomže státní… :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18312
13.4.10 20:22

Ještě drobnost - rozhodnutí obvykle chodí doporučeným dopisem, s doručenkou, do vlastních rukou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
102
14.4.10 09:45

No co se týče té paní, když tam přišel s tím, že chce pouze přerušit, tak mu řekla, že to tak nejde udělat, že musí živnost úplně ukončit. Ještě že na úřadě - myslím živnostenském mu řekla paní co a jak. No a právě mě zarazilo, že si má dojít pro rozhodnutí přímo na ÚP. Jelikož mám zkušenosti, že to tady všechno odfláknou a pak řeknou, že se člověk neinformoval. Jenže když se člověk informuje, tak schválně dají informace špatné. Zejména co se týče peněz na které má člověk nárok.Díky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18312
14.4.10 15:21

Zapátrej po diskusích na podobná témata, jsou tady maminy, které mají sociálně-právní vzdělání. Ty budou vědět konkrétněji než já. Zkus jim pak napsat přímo soukromou zprávu, myslím, že pak půjde komunikace rychleji.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9.10.14 15:27

Dobrý den, chtěla bych se zeptat jestli mám nárok na nějaký důchod mám odpracovaných 20 let, 4 děti a je mi 53 leta chybí mi asi 2 roky..děkuji ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama