Reklama

Výpočet PPM když odejdu na neschopenku v půlce měsíce

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.04.18 08:04
Výpočet PPM když odejdu na neschopenku v půlce měsíce

Ahoj holky. Prosím o radu, pokud se v tom někdo vyznáte. Řeším výpočet PPM. Jsem momentálně těsně po zkušební době a mám nastoupit na rizikové těhotenství dle lékařky nejlépe ihned. Výpočet PPM by se mi tedy v budoucnu počítal z těch posledních 3 výplat. Já nyní začínám 4 měsíc a měla bych tedy nastoupit na neschopenku. Nevím ale jestli to mám ještě nějak zvládnout do konce měsíce a nebo mohu jit kdykoliv teď. Aby mi to pak nepokazilo ten průměr. Výplatu mám dobrou, ale samozřejmě když odejdu v pulce měsíce tak za poslední 4 měsíc mi přijde třeba jen polovina klasického platu. Jaké máte zkušenosti s tím výpočtem? Kazí to pak celkový průměr když půjdu v pulce měsíce? Ostatní podmínky ppm splňuji. Firma prodala svou část i s námi a nový zaměstnavatel nám dal zkušební dobu, což byla trošku čára přes rozpočet jinak už bych dávno byla na rizikovém, ale nechtěla jsem přijít o práci a být na tom tak bita tak jsem celé tři měsíce přežívala a Kryla své těhotenství. Co totiž čert nechtěl otěhotněla jsem hned jak nás převzali. Jsem ve 4 tem měsíci. Moc děkuji za rady. Zatím anonymně kdyby náhodou.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

P4ja
Kelišová 5433 příspěvků 30.04.18 08:11

To určitě vadit nebude že odejdeš v půlce. Počítá se denní vyměřovací základ. A i ten se počítá že dnů. Je to stejné jako když jdeš na PN uprostřed měsíce.

terinka4444
Hvězda diskuse 66611 příspěvků 30.04.18 08:13

Počítá se to na dny a ne na měsíce, takže je jedno, kdy půjdeš marodit. Jinak snad zdraví dítěte je přednější, než výše PPM, ne?

lachtanice86
Kelišová 5746 příspěvků 30.04.18 08:16

Ppm se počítá na dny. A nechápu proč řešíš půl měsíce a peníze, dítě je přednější Ne?

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.04.18 08:27

Aha takže na dny tak to je ok. Samozřejmě že hlavní je dítě. Moje práce se ale po koupi dočasně změnila stěhovali jsme se, měli jsme nějaká školení atd tzn. celou mateřskou jsem dělala úplně něco jiného než co normálně dělám a neměla jsem žádnou námahu ani stres. A odcházela jsem pravidelně k rodinné známé gynekoložce takže jsem byla pod dohledem každý týden, mimo je zdravé a prospívá. Navíc nechápu proč bych měla být bita na tom, že nás zrovna prodali když jsem u původní firmy pracovala 9 let a samozřejmě by se se mnou nesrali a kdybych jim to oznámila vyhodili by mě ve zkusebce. Možná vy peníze řešit nemusíte, ale já ano. Nicméně moc děkuji za radu.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.04.18 08:27

Nechtěla jsem napsat mateřskou ale zkušební dobu ????

P4ja
Kelišová 5433 příspěvků 30.04.18 08:34
@Anonymní píše:
Aha takže na dny tak to je ok. Samozřejmě že hlavní je dítě. Moje práce se ale po koupi dočasně změnila stěhovali jsme se, měli jsme nějaká školení atd tzn. celou mateřskou jsem dělala úplně něco jiného než co normálně dělám a neměla jsem žádnou námahu ani stres. A odcházela jsem pravidelně k rodinné známé gynekoložce takže jsem byla pod dohledem každý týden, mimo je zdravé a prospívá. Navíc nechápu proč bych měla být bita na tom, že nás zrovna prodali když jsem u původní firmy pracovala 9 let a samozřejmě by se se mnou nesrali a kdybych jim to oznámila vyhodili by mě ve zkusebce. Možná vy peníze řešit nemusíte, ale já ano. Nicméně moc děkuji za radu.

Neřeš, prostě odejdi jak je potřeba. Vypočítají ti denní vyměřovací základ, a postupně se bude nemocenská zvyšovat. Jen počítej s tím, že na mateřskou musíš 8 týdnů před porodem.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.04.18 08:37
@P4ja píše:
Neřeš, prostě odejdi jak je potřeba. Vypočítají ti denní vyměřovací základ, a postupně se bude nemocenská zvyšovat. Jen počítej s tím, že na mateřskou musíš 8 týdnů před porodem.

Diky za info. Vážně musím 8 týdnů ne 6? To musím když jsem na neschopence? Jsem prvorodicka a jsem z těch výpočtu a tak zmatená

P4ja
Kelišová 5433 příspěvků 30.04.18 08:45
@Anonymní píše:
Diky za info. Vážně musím 8 týdnů ne 6? To musím když jsem na neschopence? Jsem prvorodicka a jsem z těch výpočtu a tak zmatená

No, co vím od známé a mně taky nedali na výběr, když odcházím z PN.

Lendeš
Kelišová 5154 příspěvků 30.04.18 08:53
@Anonymní píše:

Ne, nástup si volíš sama v rozmezí 6-8 týdnů před porodem a finančně výhodnější po nemocenské je to 6 týdnů před - budeš mít 2 týdny nemocenské navíc.

P4ja
Kelišová 5433 příspěvků 30.04.18 08:58

@Lendeš Tak tedy nevím nám vybrat nedali, právě kvůli té PN. I sestra říkala, že později jít nemůžu. A já bych teda nešla ani za zlaté prase. Vycházky už nemůžu ani cítit.

Příspěvek upraven 30.04.18 v 09:03

lachtanice86
Kelišová 5746 příspěvků 30.04.18 09:01

Mimčo v pořádku, ty máš klidnou práci, tak proc ta pn? S tím odchodem na ppm si nejsem téma 8mi týdny jistá, ale to ti řekne dr.

Lendeš
Kelišová 5154 příspěvků 30.04.18 09:07

Zákon říká, že si nástup volí pojištěnka. Do žádosti o PPM doktor píše jen předpokládané datum porodu. Datum nástupu se píše až v části, kterou vyplňuje pojištěnka.

A povinnost ukončit PN má lékař až 6 týdnů před porodem:

§ 59

Ukončování dočasné pracovní neschopnosti
(1) Ošetřující lékař rozhodne o ukončení dočasné pracovní neschopnosti
f) pojištěnky, která má nárok na peněžitou pomoc v mateřství z jakékoliv pojištěné činnosti, k počátku šestého týdne před očekávaným dnem porodu, pokud pojištěnka nezačala pobírat peněžitou pomoc v mateřství dříve,

elinka90
Ukecaná baba ;) 2468 příspěvků 30.04.18 09:50

Kravina. Marodila jsem od 8tt a na materskou sla 6 tydnu pred porodem. Nakonec jsem na ni byla jen 4 tydny pred porodem ????

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.04.18 10:06
@lachtanice86 píše:
Mimčo v pořádku, ty máš klidnou práci, tak proc ta pn? S tím odchodem na ppm si nejsem téma 8mi týdny jistá, ale to ti řekne dr.

Protože jsem měla jít na neschopenku ihned. Ale vzhledem k tomu prodeji a zkušební době jsem se rozhodla že nepůjdu. První tři měsíce jsme se zajizdeli v nové firmě takže se moc nedělalo čerpali jsme starou dovolenou, kterou nám převáděli a pak jsme měli asi 3 týdny placeného volná kvůli rekonstrukci, ale teď už budeme nastupovat na obvyklý režim a to už nebude práce, kterou bych zvládala…

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Očkování a autismus - mýtus, který ohrožuje dětské zdraví

Očkovat, či neočkovat? Téma očkování dětí se stalo v dnešní době mezi rodiči... číst dále >

Jak jsme přežili krmení z láhve

Jmenuji se Laura a jsem máma. Jako by to bylo včera, když jsem se nestačila... číst dále >

Články z Expres.cz

Býval za andílka i hubu nevymáchanou. Proč je Zelenka další průšvihář?

Další fotbalový svéráz, další bývalý sparťan má oplétačky. Po Tomáši Řepkovi... číst dále >

Bláznivý spot brněnské policie: Proč na něm strážník bojuje s kozou?

Být městským policistou sice neznamená dennodenně nasazovat život, rozhodně... číst dále >

Články z Ona Dnes

Máma neví, že mě baví zabíjení, řekla dvanáctiletá dcera ve Výměně manželek

Mia žije s přítelem a dvěma dětmi v Kladně. I když je jí teprve 25 let, o... číst dále >

V Praze nám můžou závidět, říká Šumavan Marek Ztracený

S partnerkou a synem žije v Železné Rudě. To je místo, kde Marek Ztracený... číst dále >

Reklama