Výpočet PPMM u druhého dítěte při částečném úvazku

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

mandarinkapomeranc
Ukecaná baba ;) 1162 příspěvků 11.04.18 20:59
Výpočet PPMM u druhého dítěte při částečném úvazku

POtřebovala bych poradit, jsem těhotná a jsem stále na RD. Po mateřské jsem šla pracovat k zaměstnavateli, u kterého mám pracovní smlouvu na dobu neurčitou, na jeden den v týdnu, potřeboval výpomoc a mně se 3 tisíce měsíčně navíc hodily. V září bych měla nastoupit znovu ma mateřskou a kamarádka mě vyděsila, protože mně řekla, že se mi MD bude vypočítávat z příjmů za poslední rok, které byly nulové…předtím jsem brala asi 20 000. Nevíte, jak to je, z čeho se vypočítává výše MD u 2. dítěte, když jsem chodila vypomáhat do práce v průběhu RD? Děkuji!

Reklama

Reakce:

Veru1987
Kecalka 351 příspěvků 11.04.18 21:01

No já myslím že ma kamarádka pravdu. Já si taky přivydělávám u rodičáku, a kamarádka mi taky říkala, že bych to měla blbé kdybych plánovala druhé, že to bych měla mateřskou na prd, že se to počítá z toho.

Veru1987
Kecalka 351 příspěvků 11.04.18 21:02

Ale já dělám na zkrácený uvázek, platím zdravotní sociální, ty vyděláváš málo takže asi DPP??? to zase může být jinak

Netopýr1
Kecalka 440 příspěvků 11.04.18 21:03

Do čtyř let věku prvního dítěte se to počítá z vyššího příjmu, tedy z tvého prvního zaměstnání. Měla jsem to taky tak, pracuju v podstatě bez přestávky, u druhého dítěte jsem dostala mateřskou stejně vysokou jako u prvního dítěte.
Nechci lhát, muselo by dojít ke změně od letošního roku, ale o ničem jsem neslyšela.

dickys
Zasloužilá kecalka 653 příspěvků 11.04.18 21:07

Pokud nastoupis na druhou mateřskou do 4 let prvního dítěte (nebo po nástupu na první mateřskou, to si nejsem jistá), a jsi stále zaměstnaná u stejného zaměstnavatele, je výše mateřské počítána ze stejného základu. Přivýdělek na rodicaku s tím nemá co dělat.

mandarinkapomeranc
Ukecaná baba ;) 1162 příspěvků 11.04.18 21:10

@Netopýr1 @dickys
Děkuji holky, to by bylo super! CHtěla jsem si převydělat do rodinného rozpočtu a teď mně spadla brada dolů, že bys si tím vlastně ještě ublížila…

Lucka1111
Ukecaná baba ;) 1157 příspěvků 11.04.18 21:11

Měla bys dostat mateřskou stejnou jako u prvního. Také jsem mezi dětma pracovala u původního zaměstnavatele na 0,2 úvazku a mateřskou jsem měla stejnou.

Pe-G
Ukecaná baba ;) 1829 příspěvků 11.04.18 21:25

Je to tak jak píší holky, měla jsem to stejně @Lucka1111 @dickys @Netopýr1

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Počítání peněz, samota i blýskání na lepší časy. Jak se žije maminkám samoživitelkám z eMimina?

Byla to láska jako trám, ale po svatbě se z něj stal jiný člověk. Nezměnil se... číst dále >

Jak si sbalit tašku do porodnice a nezbláznit se

Jmenuju se Laura a čekám druhé dítě. A možná to znáte taky – to si takhle... číst dále >

Články z Expres.cz

Nessie, příšera z jezera: Vědci konečně rozluští záhadu odebráním vzorku DNA

Existuje, nebo neexistuje lochnesská příšera? Nejslavnější bájný živočich na... číst dále >

1/42 aneb Marešovo spamování sítí leze na nervy celému internetu

Moderátor Leoš Mareš (42) je v posledních dnech na sociálních sítích opravdu... číst dále >

Články z Ona Dnes

Čtyři účesy, které vás udělají mladší, než ve skutečnosti jste

Jako mladé holky si můžeme dovolit experimentovat nejen s oblečením, ale také... číst dále >

Podvodní léčitelé teď dostanou strach, řekla v Rozstřelu režisérka

Za podivnými praktikami v institutu Aktip, které odhalil dokument Obchod se... číst dále >

Reklama