Výpočet rodičovského příspěvku a čerpání

140
26.12.18 01:40

Výpočet rodičovského příspěvku a čerpání

Ahoj, tak si tady tak počítám, kdy se pokusit o druhé mimi, tak abych vycerpala od státu RP a až teď jsem narazila na něco, s čím si nejsem nějak jistá :think:
Brala jsem normálně mateřskou a to do konce roku 2017 (malý je narozen v červenci). Od ledna 2018 pobírám RP, který jsem si zvolila na 32 měsíců. Pokud dobře počítám 220 000,– : 32 = 6.875,– které bych měla od ledna 2018 pobírat, ano? :think:
Ale já od ledna pobírám 6.800,– kde je těch 75,–? :nevim:

A prosím jaká je maximální výše RP? Je to podle denního vyměřovacího základu, který mi vypocitali, když jsem pobirala mateřskou? :think:
Moc děkuji za Vaše rady :kytka:
O druhé mimi bychom se chtěli možná pokusit o něco dřív, než bylo původně v plánu, ale zároveň bych chtěla ještě na prvního syna dosáhnout na to navýšení RP od ledna 2020, tak si počítám, jak to správně nastavit, abych RP do narození druhého vycerpala. Nárok na mateřskou mít při druhém mimi nebudu, v zaměstnání mi zkoncila smlouva na dobu určitou. Proto na RP budu nastupovat přímo v den porodu, je to tak? :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Upravit
Napsat příspěvek

Reakce:

1505
26.12.18 07:30

Do formuláře jsi napsala 6875? Nejvýš muzes čerpat stejnou částku jako PPM kterou jsi brala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12784
26.12.18 08:59

@Verunbr Pokud bys měla PN, tak myslím můžeš nastoupit až po šestinedělí, ale nevím, jak je to s tím starým RP. Jestli končí v tomhle případě až koncem šestinedělí, ale řekla bych, že ne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1505
26.12.18 11:33

@P4ja PN asi mit nebude, když nema zamestnavatele.
A stary RP konci mesic pred narozením dalsiho dítka. Nemůže v jeden měsíc pobírat RP na obě děti (částka je za celý mesic, není rozpočítána po dnech). Takze treba v únoru konec jednoho RP a v březnu porod dítka a začátek RP.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
608
26.12.18 13:02

Myslim, ze do formulare se pise castka, ne pocet mesicu. Nenapsala jsi tam jen 6800,–?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12784
26.12.18 14:16

@Kosopemi Ten zbytek jí pošlou s poslední dávkou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1505
26.12.18 15:36

@P4ja jakej zbytek? Ja napsala 20139kc a chodi mi 20139kc. Zadnej zbytek nikde nemam. Preci co napisu, to budou posílat, ne? Nebo proc to tam teda mam psát, když oni by si pak rekli ze mi budou posílat nejakou jinou částku :think: vyplnovala jsem to teda uz v červnu, tak ze by nějaká změna? :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1505
26.12.18 15:43

@P4ja ted koukám, že mozna zadala asi už v 12/2017, tak tam to asi bylo na mesice. Omlouvám se. Kazdopadne ted se volí částka, která se pak posílá.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12784
26.12.18 16:06
@1mila2 píše:
@P4ja jakej zbytek? Ja napsala 20139kc a chodi mi 20139kc. Zadnej zbytek nikde nemam. Preci co napisu, to budou posílat, ne? Nebo proc to tam teda mam psát, když oni by si pak rekli ze mi budou posílat nejakou jinou částku :think: vyplnovala jsem to teda uz v červnu, tak ze by nějaká změna? :nevim:

Zakladatelka se ptala na těch 75 Kč

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1505
26.12.18 17:06

@P4ja ale na 75 za každý měsíc. Já to asi nechapu. Ono se to driv posilalo jen po celých 100kc? Proč by ji nemohlo chodit 6875? Třeba je to v té zadosti nejak upravené, staré zadosti jsem neviděla, znám az ty letošní. Ale tak stejne nechapu, proc by se to rozpocitalo tak, aby to nevyšlo na 32mesicu :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
140
26.12.18 17:53

Ano, žádala jsem v 12/2017 byli jiné formuláře, měla jsem si napsat na kolik to chci měsíců. A paní z UP mi pak v lednu volala, zrse změnili formuláře a jestli ty měsíce platí, že to jen přepíše a propocte. Takže asi to paní spocetla špatně, nějak jsem nad tím vůbec nikdy nepřemýšlela. Ja tam teď v lednu zajdu a zkusím si to zvednout. Dala jsem si to na malo. Potřebuji si to teď pořádně rozpocitat, abych to vybrala. Chtěla bych porodit druhé 5/2020 max 9/2020
Takze když jsem pobirala ppm při 31dnech 13. 268,– o tuto částku můžu max zadat jako RP? Ze já blbá si to nedala hned :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7773
26.12.18 18:01
@Verunbr píše:
Ano, žádala jsem v 12/2017 byli jiné formuláře, měla jsem si napsat na kolik to chci měsíců. A paní z UP mi pak v lednu volala, zrse změnili formuláře a jestli ty měsíce platí, že to jen přepíše a propocte. Takže asi to paní spocetla špatně, nějak jsem nad tím vůbec nikdy nepřemýšlela. Ja tam teď v lednu zajdu a zkusím si to zvednout. Dala jsem si to na malo. Potřebuji si to teď pořádně rozpocitat, abych to vybrala. Chtěla bych porodit druhé 5/2020 max 9/2020
Takze když jsem pobirala ppm při 31dnech 13. 268,– o tuto částku můžu max zadat jako RP? Ze já blbá si to nedala hned :zed:

Můžeš si dát max. 70 % 30násobku denního vyměřovacího základu. To vychází cca 30× denní dávka PPM, nemusí to sedět na korunu kvůli zaorkouhlování, takže to spíš počítej podle DVZ ne podle denní dávky. A pokud měl před porodem otec dítěte vyšší vyměřovací základ, tak můžeš volit více přes jeho doložený DVZ.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1505
26.12.18 18:42

@Verunbr o kolik ze se ma navysovat od 2020, 80tisic? Tak si to spocitej tak, abys vse probrala v 12/2019 A to pripadne navýšení (jestli fakt bude), tak vybereš od 1/2020 do porodu. Což po 13tisicich za mesic je na 6mesicu a kousek. Takze porod nejdriv v červenci 2020. Nebo pak volit pres otce, to bys to treba vybrala rychleji.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12784
26.12.18 19:39
@Verunbr píše:
Takze když jsem pobirala ppm při 31dnech 13. 268,– o tuto částku můžu max zadat jako RP? Ze já blbá si to nedala hned :zed:

No, chtít můžeš. Otázka je, jestli se vůbec zadari. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12784
26.12.18 19:41
@1mila2 píše:
@P4ja PN asi mit nebude, když nema zamestnavatele.
A stary RP konci mesic pred narozením dalsiho dítka. Nemůže v jeden měsíc pobírat RP na obě děti (částka je za celý mesic, není rozpočítána po dnech). Takze treba v únoru konec jednoho RP a v březnu porod dítka a začátek RP.

No, nikdy nevíš. Nemusí to jít, a pak jsou propočty na nic a třeba bude muset i do práce.

Já třeba budu vybírat, co nejvíc s ohledem na to aby, to vyšlo na zvýšení. Většinu peněz uložím, aby trochu vydělávaly. A pak se asi jen budu muset nahlásit jako osoba pečující o dítě. A buď se zadari a nebo půjdu do práce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama