Výpočet rodičovského příspěvku u OSVČ

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

clarison
Povídálka 40 příspěvků 13.12.16 13:14
Vypocet rodicovskeho prispevku u OSVC

Dobry den,

v dubnu 2017 mam termin porodu a narok na penezitu pomoc v materstvi nemam. Preto budem rovno ziadat o rodicovsky prispevok.

Som OSVC a docitala som sa, ze v tomto pripade sa mi bude RP odvijat od nepovinneho nemocenskeho poistenia. Potrebujem, ale zistit za ake obdobie sa mi bude vyska RP odvijat od vysky nepovinneho nemocenskeho pojistenia. Je to za polsedny 12 mesiacov od poziadania RP? Alebo je tomu inak?
V roku 2016 som platila to najnizsie NNP, no v dalsom roku by som mohla platit prve tri mesiace do terminu porodu o nieco vysie.

Ide mi hlavne o to, aby som mala trosku lepsi r. prispevok, ak zostanem doma s babatkom, nakolko nic ine dostavat nebudem.

Viete mi prosim poradit?

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

matkabagristy
Vesmírná mluvilka 33212 příspěvků 13.12.16 13:16

@clarison zjistila sis to správně.

clarison
Povídálka 40 příspěvků 13.12.16 13:22

@matkabagristy dakujem za odpoved. Takze sa to vypocita za poslednych 12 mesiacov? Ak z tych 12 mesiacov mam 9 mesiacov najnizsie platby na NNP a 3 mesiace o nieco vyssie - odrazia sa tie 3 mesiace na tom prispevku nejak pozitivne pre mna?

aggla
Kecalka 396 příspěvků 13.12.16 13:36

Proč nemáte nárok na ppm když jste si platila to nepovinné nemocenské pojištění? Měla by se počítat z toho…mam také termín v dubnu a měla bych mít na ppm nárok i jako OSVČ

clarison
Povídálka 40 příspěvků 13.12.16 13:40

@aggla podminke je účast pojištěnce na nemocenském pojištění alespoň po dobu 270 kalendářních dní v posledních dvou letech přede dnem nástupu na PPM.
Ja som ucastna len 180 kalendarnych dni, pred tym som bola studentom.

matkabagristy
Vesmírná mluvilka 33212 příspěvků 13.12.16 13:41
@clarison píše:
@aggla podminke je účast pojištěnce na nemocenském pojištění alespoň po dobu 270 kalendářních dní v posledních dvou letech přede dnem nástupu na PPM.
Ja som ucastna len 180 kalendarnych dni, pred tym som bola studentom.

doba úspěšně ukončeného studia se počítá jako náhradní doba pojištění do nároku na PPM

aggla
Kecalka 396 příspěvků 13.12.16 13:43

@clarison pokud stř školu úspěšně dokončila počítá se to tam také :-)… ale lekla jsem se ze na ni taky nemám nárok ikdyz si to platím

clarison
Povídálka 40 příspěvků 13.12.16 13:44

@matkabagristy bola som sa pytat dvakrat na toto priamo na pobocke ceskej spravy socialneho zabezpecenia. Prva pani mi povedala, ze sa to zapocitava a druha pani, ze nie. Ja na to nemam nervy :D

matkabagristy
Vesmírná mluvilka 33212 příspěvků 13.12.16 13:47

@clarison Do doby účasti na nemocenském pojištění pro nárok na PPM se započítává doba studia na střední, vyšší odborné nebo vysoké škole nebo na konzervatoři považovaná za soustavnou přípravu na budoucí povolání pro účely důchodového pojištění, jestliže toto studium bylo úspěšně ukončeno.

http://www.cssz.cz/…aterstvi.htm

clarison
Povídálka 40 příspěvků 13.12.16 13:51

@matkabagristy ja viem, tej pani som to ukazovala, ale tvrdila, ze to tak nie je. Hovorim, ja mam len jedny nervy. Navyse ta materska mi vychadza najnizsia, kvoli nizskym platbam na nepovinne nemocenske poistenie. Preto som sa na to aj vykaslala.

matkabagristy
Vesmírná mluvilka 33212 příspěvků 13.12.16 13:54

@clarison i nízká mateřská se hodí, oni ti ji dorovnaj na výši rodičovského příspěvku. Nenech se odbýt

Lendeš
Kelišová 5413 příspěvků 13.12.16 13:56

Požádej si o ni, měla bys mít nárok. Za žádost nic nedáš, maximálně ti ji nepřiznají, ale podle toho co píšeš, tak nevidím důvod, proč by ji nepřiznali. A pokud budeš mít nárok na PPM, můžeš si zvolit i výši rodičovského příspěvku a nemusíš mít automaticky čtyřletou variantu. Jinak u toho rodičovského příspěvku je ještě varianta doložit vyměřovací základ otce dítěte.

aggla
Kecalka 396 příspěvků 13.12.16 13:56

@clarison me u první mateřské do toho školu počítali, chyběl mi 1 měsíc…bylo to před 2 roky… taky mi tvrdili opak někde a někde zase ze na ni nárok mam…dala jsem zadost a dostala jsem ji…takže pokud je škola úspěšně dokončena požádala bych

clarison
Povídálka 40 příspěvků 13.12.16 14:02

@matkabagristy ano to viem, ze dorovnavaju, len pani dodala, ze budem musiet chodit pre to osobne, ze na ucet to neposielaju tak som nechapala, ze kde zijeme, aj to si vymyslela? :D

@Lendeš prosim ta a teda ak by islo o tuto variantu co navrhujes, tak kde zistim ako sa da ten rodicak rozdelit? Ja by som ho kludne rozlozila len na prvy rok, ale tusim ze sa to odvija od tych platieb na nemocenske poistenie a tie mam najnizsie za rok 2016, ale v novom roku by mi vysli o nieco vyssie. A termin mam v dubnu.

@aggla ok super diky

matkabagristy
Vesmírná mluvilka 33212 příspěvků 13.12.16 14:06

@clarison to s tím neposíláním na účet je číčovina. Fakt se mi nechce věřit, že by ti to řekli na pú. V žádosti jasně vyplňuješ, jakým způsobem vyžaduješ zasílání peněz

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Malý blondýn s černou botou: Má Juncker během konference každou botu jinou?

Na tiskovou konferenci v belgickém Bruselu, kde vystoupil předseda Evropské... číst dále >

Novinky z Pákistánu: Tereza si ve vazbě našla kamarádku a chybí jí vepřové maso

Češka Tereza H., která je obviněna z pašování devíti kilogramů heroinu, v... číst dále >

Články z Ona Dnes

Zpověď moderátorky: Proč ten porod tak moc bolí?

Prý to každá zvládne. Prý jsme stvořené proto, abychom porodily. Tak proč to... číst dále >

Žena už si dvacet let nemyla vlasy a čtrnáct let je nestříhala

Frankie Cluneyová (32) z Anglie se pyšní vlnitými vlasy, které jí sahají až... číst dále >