Vypořádání majetku při zúženém SJM

1905
13.8.15 10:46

vyporadani majetku pri zuzenem SJM

Ahoj. Chtela jsem se zeptat, jestli tusi nekdo, jak by mohlo probihat vyporadani majetku pri pripadnem rozvodu, kdyz mam s manzelem 2 roky zuzene SJM (az na veci tvorici cast bezne domacnosti). Dum na hypoteku jsem od nej nedavno koupila a mam ho ve svem vlastnictvi. On tu ma trvaly pobyt a zijeme zde spolu 13 let. Kdyby doslo k rozvodu, mel by narok na nejake vyplaceni z domu? Nebo jen na veci z domacnosti?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

22630
13.8.15 11:20

@janet9 má nárok jen na věci z domácnosti co jsou v SMJ. Na dům ne, jakmile ty seš na katastru jako jediný vlastník.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1905
2.7.17 14:32

Ahoj. Navazuji na predchozi dotaz.
Tak jsem se loni na jare konecne rozvedla. Bohuzel jsem mela zmanipulovanou advokatku, a tak mam s byvalym manzelem deti ve stridave peci. Vzhledem k predchozimu nasili v manzelstvi, jsem se po rozvodu odstehovala z obav, aby mi nedelal nejake naschvaly. V dobe rozvodu uz jsem mela pritele a v soucasne dobe bydlim u nej. A byvaly zustal bydlet v mem dome. Konecne se blizi soud o majetek. Respektive byvaleho muj advokat od lonskeho leta zadal o vystehovani a nasledne jsem to podala na soud, protoze exmanzel nijak nereagoval. Ale mam porad strach. Strach z toho, jak rozhodne soud. Co kdyz se rozhodne, ze v dome muze byvaly manzel zustat, kdyz mame deti ve stridave peci? Nebo ze jsem se odstehovala a dum neuzivam? Jeho advokat se k zalobe vyjadril tak, ze jsme se udajne domluvili na tom, ze on muze dum bezuplatne uzivat, ze az splatim hypoteku, mela jsem dum napsat zpet na nej, ze on hradi poplatky spojene s bydlenim (hradi tedy inkaso, ale az od letosniho jara, jinak jsem vse platila ja)
Bojim se, ze kdyz se svym otcem dokazal zmanipulovat u soudu moji advokatku, ze to bude podobne, ze me o dum budou chtit pripravit. Jak na to zacnu myslet, jsem cela rozklepana, mam nervy. :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Saatine
2.7.17 14:52

Ta vaše údajná domluva nedává smysl, okamžitě bych s ním chtěla uzavřít smlouvu o nájmu. Ať platí když užívá a pokud nebude platit tak soudní vystěhování. Soud jen tak nemůže dát tvůj majetek jemu, vydělává?

• Citovat
  • Upravit
1905
2.7.17 14:58

@Saatine stalou praci ma, ale nevim, jak do ni chodi, protoze ma jeste praci nacerno + u sveho otce ve firme. Hypoteku platim ja, platila jsem nekdy i inkaso. Vse je psane na me. Zadniu smlouvu s nim nemam. Chtela jsem hned po rozvodu, aby odesel.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ellusa
2.7.17 15:00
@janet9 píše:
Ahoj. Navazuji na predchozi dotaz.
Tak jsem se loni na jare konecne rozvedla. Bohuzel jsem mela zmanipulovanou advokatku, a tak mam s byvalym manzelem deti ve stridave peci. Vzhledem k predchozimu nasili v manzelstvi, jsem se po rozvodu odstehovala z obav, aby mi nedelal nejake naschvaly. V dobe rozvodu uz jsem mela pritele a v soucasne dobe bydlim u nej. A byvaly zustal bydlet v mem dome. Konecne se blizi soud o majetek. Respektive byvaleho muj advokat od lonskeho leta zadal o vystehovani a nasledne jsem to podala na soud, protoze exmanzel nijak nereagoval. Ale mam porad strach. Strach z toho, jak rozhodne soud. Co kdyz se rozhodne, ze v dome muze byvaly manzel zustat, kdyz mame deti ve stridave peci? Nebo ze jsem se odstehovala a dum neuzivam? Jeho advokat se k zalobe vyjadril tak, ze jsme se udajne domluvili na tom, ze on muze dum bezuplatne uzivat, ze az splatim hypoteku, mela jsem dum napsat zpet na nej, ze on hradi poplatky spojene s bydlenim (hradi tedy inkaso, ale az od letosniho jara, jinak jsem vse platila ja)
Bojim se, ze kdyz se svym otcem dokazal zmanipulovat u soudu moji advokatku, ze to bude podobne, ze me o dum budou chtit pripravit. Jak na to zacnu myslet, jsem cela rozklepana, mam nervy. :(

Své tvrzení by musel prokázat, jen to na tebe zkouší. A i kdybys mu opravdu něco takového ústně řekla, je to tvůj majetek, pokud to správně chápu, ne jeho, nejste manželé, nemáš povinnost mu zajistit bydlení a už vůbec ne nechat ho bydlet ve svém a nelze to po tobě ani vyžadovat. To kdyby ses chtěla vrátit do svého domu, tak nemůžeš, protože tam bydlí on?? Naopak pokud máte děti ve střídavce, je on povinen zajistit si odpovídající bydlení pro sebe a pro ně.

• Citovat
  • Upravit
1905
2.7.17 16:10

@Ellusa tu stridavou peci taky pouziva proti mne. Ze bych mu vystehovanim zkomplikovala starost o deti, ze to je proti zajmu deti, a ze bych je pak chtela do vylucne pece. A apeluje na pravo vecneho bremene- jako ze bych ho tam mela nechat bydlet.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ellusa
2.7.17 16:16

@janet9 Ale je to tvůj majetek, ne jeho, předpokládám, že věcné břemeno nemá zapsané v katastru a jen tím operuje per huba. On má povinnost, pokud chce mít děti i ve své péči, si zajistit bydlení. Za mne jediné, co bych byla ochotná, je domluvit se na lhůtě, do kdy si to bydlení on obstará, ale jinak nazdar. Jsi moc měkká a on je vyčůraný a zkouší to na tebe. Naopak bych mu jasně řekla, že chci využívat svou nemovitost pro sebe a děti a ano, pokud si nenajde bydlení, tak si požádám o svěření dětí do své péče, přesně jak on říká. To ty máš bydlet někde mimo svůj dům a platit si případně pronájem?? Nebo kdybys chtěla dům prodat, tak nemůžeš, protože on tam bydlí? A ty mu to máš sponzorovat a ještě být omezená v nakládání se svým majetkem? No to ani omylem, to by na mě zkusil jen jednou :pocitac:.

• Citovat
  • Upravit
1905
2.7.17 16:23

…taky, ze jsem se odstehovala, pouziva proti mne. Zas kdo by se neodstehoval, kdyz se boji o sve zdravi. Nevim, jestli je nejaka moznost ziskat od policie nejaky vypis, ze na danou adresu byly vyjezdy z duvodu napadani. A jestli by mi to k necemu vubec bylo :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ellusa
2.7.17 16:30

@janet9 Nemáš kopie od policie? Určitě to samozřejmě u soudu uveď, soud si toto může obstarat, stejně jako případně provést výslechy svědků atd. Ale pořád to nic nemění na tom, že je to TVŮJ dům, ne jeho. On tam smí bydlet pouze s tvým souhlasem, jinak ne, a to ani kvůli dětem ne. Je povinen si zajistit náhradní ubytování a ty mu max. tak na to dát přiměřenou lhůtu. A je úplně jedno, jestli ses odstěhovala nebo ne, to na tvém vlastnictví nic nemění. To ti advokát toto neříká?

• Citovat
  • Upravit
1905
2.7.17 16:32

@Ellusa jo, mekka jsem byla vzdycky, asi proto jsem s nim vydrzela tak dlouho. Nechavala jsem se utahnout na varene nudli :oops: A hlavne je pro me tezke bojovat, kdyz se poradne nevyznam ve svych pravech a povinnostech. Mam tedy k soudu advokata, ktery tvrdi, ze by to melo dopadnout, ale po predchozi zkusenosti s advokatkou kterou jsem mela u soudu o deti, ze byvaly a jeho otec ji napovidali nevim co a ona najednou tesne pred stanim obdatila a doporucila stridavou peci, uz ma ze vseho panickou hruzu. Chtela bych uz bydlet v klidu. Odstehovanim z domu musim vozit deti 30km do skoly, praci tam mam. Benzin taky neni zadarmo, kdyz tam musim dojizdet v podstate denne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ellusa
2.7.17 16:41

@janet9 Zkus trochu zapracovat na asertivitě, naučit se říkat NE, stát si za tím, ber toto i jako začátek své změny ;). A i u soudu, pokud budeš mít pocit, že tvůj advokát nehájí tvé zájmy, tak požádej soudce o přerušení jednání s tím, že toto si musíte vyjasnit, klíčový je tvůj názor, ne advokáta - byla chyba, že ses neodvolala s novým advokátem, pokud ta minulá se nechala zpracovat (nehodnotím to ve vztahu ke konečnému rozhodnutí, neumím posoudit, zda to je pro děti dobře nebo ne, ale ve vztahu k advokátce jako takové). A ty se chceš do toho domu vrátit zpět, předpokládám, tak tím též argumentuj, včetně toho, že on nejen že ti neumožňuje využívat tvůj majetek, ale navíc tě to stojí další náklady (kromě těch provozních) za benzín, čas atd. - že navrhuješ, aby si on v časové lhůtě XX našel odpovídající nové bydlení a přestal na tobě parazitovat, protože nic jiného to není.

• Citovat
  • Upravit
1905
2.7.17 16:43
@Ellusa píše:
@janet9 Nemáš kopie od policie? Určitě to samozřejmě u soudu uveď, soud si toto může obstarat, stejně jako případně provést výslechy svědků atd. Ale pořád to nic nemění na tom, že je to TVŮJ dům, ne jeho. On tam smí bydlet pouze s tvým souhlasem, jinak ne, a to ani kvůli dětem ne. Je povinen si zajistit náhradní ubytování a ty mu max. tak na to dát přiměřenou lhůtu. A je úplně jedno, jestli ses odstěhovala nebo ne, to na tvém vlastnictví nic nemění. To ti advokát toto neříká?

Ano, advokat mi rekl, ze nevadi, ze jsem se odstehovala.
V dome mam stale veskere osobni veci. Nic krome par kusu obleceni jsem si nebrala, vse jsem tam nechala. Taky jsem myslela, ze to pujde rychleji.
Zadne kopie od policie asi nemam. Vzdy to sepsali a jeho do druheho dne vyhodili. Trestni oznameni jsem nikdy nepodala. Nejake zaznamy by mi ale policie mozna mohla poskytnout. Toho soudu se opravdu bojim jako cert krize. A jestli tam bude jako svedek jeho otec, tak to nebude vubec hezke a nevim, co si na me pripravi. A ja neumim rychle reagovat. Kdyz me neco zaskoci, tak v tu chvili mi hlava uplne vypne a vsude pdazdno. 8o

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ellusa
2.7.17 16:53

@janet9 Proc by do toho měl mluvit jeho otec, ten přece s bydlením nemá nic společného. Oni mohou navrhovat cokoli, ale soud na to nemusí přistoupit a též tvůj advokát se musí ozvat. Od té policie ať to advokát vyžádat zkusí a vždy to může udělat i soud, kdyby vám to nechtěli dát. Hlavně zkus zachovat klid, trénuj dýchání a klidně s psychologem asertivní chování :kytka:.

• Citovat
  • Upravit
1905
2.7.17 16:57

V podstate bych se domu mohla asi z fleku vratit. On mi nebrani ve vstupu. Mam klice a chodim si tam jak chci (potrebuju), vetsinou treba kvuli poste. Ale copak by na to mel nekdo zaludek? On tam ma vsude relativne spinu a plno harampadi. Uz jsem rikala, ze to je tak na 2 kontejnery :mrgreen:
On se o tu nemovitost ani nijak nestara. Travu ted po roce na zahrade posekal a nechal ji tam shnit. Jemu asi vyhovuje jen to, ze si tam bydlinkuje temer zadarmo. Kdyby musel nekde platit najem, uz by mu asi nezbyvalo na placeni jeho dluhu a na zabavy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama