Vypořádání SJM, odklon peněz manželem

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Scarabea
Povídálka 42 příspěvků 07.03.19 01:45
Vypořádání SJM, odklon peněz manzelem

Dobrý večer,
chtěla bych se zeptat na vaše zkušenosti. Jsme s manželem rozvedeni a nyní doslo a vypořádání SJM. Bývalý manžel má kromě běžného účtu ještě stavebni spoření u Reiffeisen a mám obavy, že se snaží ukončit spoření ve zrychleném režimu (do 10 prac.dnu) a převést peníze na účet. Pochybuji, že je převede na svůj účet, spíše na účet své přítelkyně. Je nějaká možnost nechat toto sporeni zmrazit, než bude soud o vypořádání SJM? Myslím si totiž, že jakmile peníze převede jinam, už z nich polovinu neuvidím, protože bude tvrdit, že už je nemá. Vím, že toto udělat nesmí, ale jemu je to jedno a nemyslím si, že pak z něj ty peníze dostanu. Ani exekutor by mu neměl co sebrat, bydlí v obecním bytě po rodičích, kde má same staré skříně apod., nic hodnotného. Za celou dobu manželství skoro nic neplatil, peníze z výplat si dával na účet, po seznámení s přítelkyní je utrácel za ní, za dovolené s ní, za její dluhy apod. Moc děkuji za případné odpovědi.

Reakce:
Uživatel je onlineLama Lama
Hvězda diskuse 51854 příspěvků 07.03.19 08:42
@Scarabea píše:
Dobrý večer,
chtěla bych se zeptat na vaše zkušenosti. Jsme s manželem rozvedeni a nyní doslo a vypořádání SJM. Bývalý manžel má kromě běžného účtu ještě stavebni spoření u Reiffeisen a mám obavy, že se snaží ukončit spoření ve zrychleném režimu (do 10 prac.dnu) a převést peníze na účet. Pochybuji, že je převede na svůj účet, spíše na účet své přítelkyně. Je nějaká možnost nechat toto sporeni zmrazit, než bude soud o vypořádání SJM? Myslím si totiž, že jakmile peníze převede jinam, už z nich polovinu neuvidím, protože bude tvrdit, že už je nemá. Vím, že toto udělat nesmí, ale jemu je to jedno a nemyslím si, že pak z něj ty peníze dostanu. Ani exekutor by mu neměl co sebrat, bydlí v obecním bytě po rodičích, kde má same staré skříně apod., nic hodnotného. Za celou dobu manželství skoro nic neplatil, peníze z výplat si dával na účet, po seznámení s přítelkyní je utrácel za ní, za dovolené s ní, za její dluhy apod. Moc děkuji za případné odpovědi.

A na koho je stavebko vedené?
Není to spíš na poradu s právníkem?
Proč jsi na vytučněné za toho manželství přistoupila? To zní až neuvěřitelně …

Scarabea
Povídálka 42 příspěvků 07.03.19 10:55

Stavebko je na manžela. Právníkovi budu volat, teď má 2 dny soudní stání, takže není možné se s ním zkontaktovat, a čas utíká, pokud si nechá bývalý manžel vyplatit spoření za těch 10 dnů, tak už moc času nemám. Myslím, že nejsem jediná, kdo většinu domácnosti táhne ze svého. Když děti potřebují nové boty a on mi řekne, že prostě nemá, musím je koupit já, stejně tak věci do domácnosti. Než se s ním hádat před dětmi a opakovaně prosit o penize, zaplatím to ze svého. Je to právě jeden z důvodů rozvodu.

Uživatel je onlineLama Lama
Hvězda diskuse 51854 příspěvků 07.03.19 11:04
@Scarabea píše:
Stavebko je na manžela. Právníkovi budu volat, teď má 2 dny soudní stání, takže není možné se s ním zkontaktovat, a čas utíká, pokud si nechá bývalý manžel vyplatit spoření za těch 10 dnů, tak už moc času nemám. Myslím, že nejsem jediná, kdo většinu domácnosti táhne ze svého. Když děti potřebují nové boty a on mi řekne, že prostě nemá, musím je koupit já, stejně tak věci do domácnosti. Než se s ním hádat před dětmi a opakovaně prosit o penize, zaplatím to ze svého. Je to právě jeden z důvodů rozvodu.

Jak nemá? Kam jdou jeho peníze, když neplatí nic a nemá?
Jediná asi nejsi, ale obvyklé to rozhodně není. Než byly děti, tak dokud bylo jen jedno, tak fungoval normálně, domácnost jste financovali společně?
Máš možnost odklonit i ty nějaké společné peníze.

hopsalka
Kecalka 390 příspěvků 07.03.19 11:35
@Scarabea píše:
Dobrý večer,

Jediné, co mě napadá je návrh na předběžné opatření u soudu. V rámci občanskoprávního řízení bych navrhla, aby soud nařídil předběžné opatření, jímž by žalovanému - manželovi nařídil zdržet se nakládání s majetkovými hodnotami. Bohužel to má velkou nevýhodu, a to povinnost složení kauce myslím 50.000,–Kč. Jinak nevím je-li nějaká moc jak tomu manželovi zabránit mimo toto.

Probrala bych to s právníkem, bohužel byl případ kdy Okresní soud rozhodl v neprospěch navrhovatele předběžného opatření, nicméně při odvolání ke Krajskému soudu, ten rozsudek okresního soudu zrušil a přiklonil se ke straně navrhovatelky, takže těžko říct. Co soudce, to názor, evidentně.

canaglia
Závislačka 3971 příspěvků 07.03.19 17:38
@hopsalka píše:
Jediné, co mě napadá je návrh na předběžné opatření u soudu. V rámci občanskoprávního řízení bych navrhla, aby soud nařídil předběžné opatření, jímž by žalovanému - manželovi nařídil zdržet se nakládání s majetkovými hodnotami. Bohužel to má velkou nevýhodu, a to povinnost složení kauce myslím 50.000,–Kč. Jinak nevím je-li nějaká moc jak tomu manželovi zabránit mimo toto.Probrala bych to s právníkem, bohužel byl případ kdy Okresní soud rozhodl v neprospěch navrhovatele předběžného opatření, nicméně při odvolání ke Krajskému soudu, ten rozsudek okresního soudu zrušil a přiklonil se ke straně navrhovatelky, takže těžko říct. Co soudce, to názor, evidentně.

10.000 Kč je nutné složit.

hopsalka
Kecalka 390 příspěvků 08.03.19 08:32

@canaglia tak to není tak děsivé, 10.000 ještě jde

Scarabea
Povídálka 42 příspěvků 08.03.19 10:42

@hopsalka @canaglia Moc vám děkuju za info.

Váš příspěvek
Reklama