Výpověď - bez odstupného, bez výpovědní doby

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.12.17 13:45
výpověď, bez odstupného, bez výpovědní doby

Před Vánoci mě dal zaměstnavatel výpověď. Ovšem bez odstupného a k termínu 31.12. Smlouvu jsem měla až do roku 2019 s jednoměsíční zkušební dobou. Měla jsem už po zkušebce… Hlavní důvod byl nesympatie a to z obou stran. Bohužel já to podepsala, ale známý mi tvrdí že na to neměl nárok, že s tím ještě můžu něco dělat. CO myslíte? Díky

Stránka:  1 2 Další »

Reakce:

Halamka
Závislačka 3583 příspěvků 1 inzerát 27.12.17 13:47

Tak urcite porusil zp a ty jsi zbrkle podepsala. Nevim, zda se da neco delat. Mozna na pracaku poradi.

Jitul.kaaa9
Ukecaná baba ;) 1549 příspěvků 27.12.17 13:48

Podle mě Ti nedal podepsat výpověď, ale dohodu o ukončení pracovního poměru. Je to tak? Pokud ano, tak máš smůlu.

Azallea
Ukecaná baba ;) 1209 příspěvků 27.12.17 13:51
@Anonymní píše:
Před Vánoci mě dal zaměstnavatel výpověď. Ovšem bez odstupného a k termínu 31.12. Smlouvu jsem měla až do roku 2019 s jednoměsíční zkušební dobou. Měla jsem už po zkušebce… Hlavní důvod byl nesympatie a to z obou stran. Bohužel já to podepsala, ale známý mi tvrdí že na to neměl nárok, že s tím ještě můžu něco dělat. CO myslíte? Díky

to vypadá na dohodu o ukončení pracovního poměru. ale těžko říct, pokud sis nepřečetla, co podepisuješ…
JInak po zkušebce může zaměstnavatel dát výpověď pouze na základě §52 zákoníku práce. § 52, ale i tam je výpovědní lhůta…podívej se pořádně, co jsi podepsala, jestli tam je nějaký paragraf.

§52 262/2006 Sb.
Zaměstnavatel může dát zaměstnanci výpověď jen z těchto důvodů:
a) ruší-li se zaměstnavatel nebo jeho část,

1. přemísťuje-li se zaměstnavatel nebo jeho část,
  1. stane-li se zaměstnanec nadbytečným vzhledem k rozhodnutí zaměstnavatele nebo příslušného orgánu o změně jeho úkolů, technického vybavení, o snížení stavu zaměstnanců za účelem zvýšení efektivnosti práce nebo o jiných organizačních změnách,
  1. nesmí-li zaměstnanec podle lékařského posudku vydaného poskytovatelem pracovnělékařských služeb nebo rozhodnutí příslušného správního orgánu, který lékařský posudek přezkoumává, dále konat dosavadní práci pro pracovní úraz, onemocnění nemocí z povolání nebo pro ohrožení touto nemocí, anebo dosáhl-li na pracovišti určeném rozhodnutím příslušného orgánu ochrany veřejného zdraví nejvyšší přípustné expozice,
  1. pozbyl-li zaměstnanec vzhledem ke svému zdravotnímu stavu podle lékařského posudku vydaného poskytovatelem pracovnělékařských služeb nebo rozhodnutí příslušného správního orgánu, který lékařský posudek přezkoumává, dlouhodobě zdravotní způsobilost,
  1. nesplňuje-li zaměstnanec předpoklady stanovené právními předpisy pro výkon sjednané práce nebo nesplňuje-li bez zavinění zaměstnavatele požadavky pro řádný výkon této práce; spočívá-li nesplňování těchto požadavků v neuspokojivých pracovních výsledcích, je možné zaměstnanci z tohoto důvodu dát výpověď, jen jestliže byl zaměstnavatelem v době posledních 12 měsíců písemně vyzván k jejich odstranění a zaměstnanec je v přiměřené době neodstranil,
  1. jsou-li u zaměstnance dány důvody, pro které by s ním zaměstnavatel mohl okamžitě zrušit pracovní poměr, nebo pro závažné porušení povinnosti vyplývající z právních předpisů vztahujících se k zaměstnancem vykonávané práci; pro soustavné méně závažné porušování povinnosti vyplývající z právních předpisů vztahujících se k vykonávané práci je možné dát zaměstnanci výpověď, jestliže byl v době posledních 6 měsíců v souvislosti s porušením povinnosti vyplývající z právních předpisů vztahujících se k vykonávané práci písemně upozorněn na možnost výpovědi,
  1. poruší-li zaměstnanec zvlášť hrubým způsobem jinou povinnost zaměstnance stanovenou v § 301a.

Lendeš
Kelišová 5304 příspěvků 27.12.17 13:51

Máš kopii? Co je tam přesně napsáno?

Je rozdíl, jestli jsi napsala „převzala dne XX a podepsala“ nebo jsi podepsala dole pod textem, kde podepisoval i zaměstnavatel. Výpověď je jednostranný úkon, kde by zaměstnavatel musel mít zákonný důvod a pak je tam dvouměsíční výpovědní doba a tvůj podpis zaměstnavatel nepotřebuje, respektive může ho chtít, aby bylo jasné, žes výpověď převzala. Ale mohlas podepsat nesprávně označený dokument „výpověď dohodou“, který není výpovědí, ale je to dohoda o skončení pracovního poměru k určitému dni a pokud jsi to podepsala, tak máš prostě smůlu a pracovní poměr skončí k dohodnutému datu.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.12.17 13:59

Aha… dohoda o rozvázání pracovního poměru. paragraf 49 no byla mi nabídnuta jiná pozice, no tak budu doufat že ji skutečně dostanu.

Jitul.kaaa9
Ukecaná baba ;) 1549 příspěvků 27.12.17 14:02

Tak to bohužel… pro příště - nic nepodepisuj, dokud si to pečlivě neprostuduješ. A jak je napsáno výš, zaměstnavatel může dát výpověď jen z těch několika konkrétních důvodů, určitě ne kvůli nesympatii.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.12.17 14:05

@Jitul.kaaa9 myslíš že by se něco změnilo kdybych to odmítla podepsat? jako měla jsem cukání říct že to nepodepíšu, ale tak mě to překvapilo že jsem se fakt zmohla jen na ten podpis. :( poučení pro příště. Byla to moje první výpověď. vždy jsem ji dávala já…

Bábrdl
Generální žvanilka 21193 příspěvků 27.12.17 14:09
@Anonymní píše:
@Jitul.kaaa9 myslíš že by se něco změnilo kdybych to odmítla podepsat? jako měla jsem cukání říct že to nepodepíšu, ale tak mě to překvapilo že jsem se fakt zmohla jen na ten podpis. :( poučení pro příště. Byla to moje první výpověď. vždy jsem ji dávala já…

On ti ale nedal „výpověď“.
vy jste se „dohodli, že odejdeš…“

Jitul.kaaa9
Ukecaná baba ;) 1549 příspěvků 27.12.17 14:10

Je to dohoda - znamená to, že strany se na něčem dohodli a obě s tím souhlasí. Podepsat si to vůbec nemusela, pracovní poměr by pokračoval dál. Doporučuji si dokumenty, pokud jim nerozumis, příště vzít domů, ideálně s někým zkonzultovat a pak teprve případně podepsat. Nikdo Tě nemůže nutit podepsat to okamžitě.

Azallea
Ukecaná baba ;) 1209 příspěvků 27.12.17 14:18
@Anonymní píše:
@Jitul.kaaa9 myslíš že by se něco změnilo kdybych to odmítla podepsat? jako měla jsem cukání říct že to nepodepíšu, ale tak mě to překvapilo že jsem se fakt zmohla jen na ten podpis. :( poučení pro příště. Byla to moje první výpověď. vždy jsem ji dávala já…

Tak poučení, jak píšeš. V takovém případě nepovolit, pročíst si v klidu papír, zvlášť když tam jsou paragrafy. Nemá právní moc na to tě nutit podepsat dohodu. V případech, kdy jsem v práci zažila dohodu (ne osobně, šlo o jiné kolegyně), tak to bylo poslední řešení v případě, kdy bylo v zájmu práce nás všech s tou osobou okamžitě přerušit pracovní poměr, ale ještě nebylo dost důkazů pro výpověď podle §52.
A smlouvu na to nové místo máš? Nebo ti to nabídl jen ústně? To pak pokud ti to nedá, tak to je tvoje slovo proti jeho, pokud to nemáš písemně.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.12.17 14:18

No, už je pozdě. Prostě mi oznámil, mám pro vás výpověď, tak jsem to brala že je to už nezvratný. No to už je jedno, pro příště už vím. Nebudu nikdy nic podepisovat hned. Děkuji vám.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.12.17 14:21

@Azallea právě jen ústně, teď můžu jen čekat, ale stejně si nejsem úplně jistá zda bych tam chtěla ještě pracovat… Hold to jsem pos.ala. neměla jsem to podepisovat, i když to by asi taky nešlo, pod tlakem bych pracovat nechtěla a vím že by bylo pořádný dusno… No nic pracovní úřad to jistí. Jdu si pročíst nabídky. :lol:

Jitul.kaaa9
Ukecaná baba ;) 1549 příspěvků 27.12.17 14:25
@Anonymní píše:
@Azallea právě jen ústně, teď můžu jen čekat, ale stejně si nejsem úplně jistá zda bych tam chtěla ještě pracovat… Hold to jsem pos.ala. neměla jsem to podepisovat, i když to by asi taky nešlo, pod tlakem bych pracovat nechtěla a vím že by bylo pořádný dusno… No nic pracovní úřad to jistí. Jdu si pročíst nabídky. :lol:

Na Tvým místě už bych tam tak pracovat nechtěla, radši si najdi něco jiného. Držím palce ;)
PS: pracovat v dusnu by asi nebylo nic moc, ale v rámci dohody sis mohla domluvit nějaké přijatelnější podmínky odchodu - klidně i odstupné. Běžně to u nás děláme, pokud se zaměstnanec nechce dohodnout jen tak :)

Azallea
Ukecaná baba ;) 1209 příspěvků 27.12.17 14:30
@Anonymní píše:
@Azallea právě jen ústně, teď můžu jen čekat, ale stejně si nejsem úplně jistá zda bych tam chtěla ještě pracovat… Hold to jsem pos.ala. neměla jsem to podepisovat, i když to by asi taky nešlo, pod tlakem bych pracovat nechtěla a vím že by bylo pořádný dusno… No nic pracovní úřad to jistí. Jdu si pročíst nabídky. :lol:

No to je teda pěkný obrázek o zaměstnavateli. Tak hodně štěstí při hledání nové práce.

Stránka:  1 2 Další »

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Jak probíhala stavba rodinného domu na klíč pro čtyřčlennou rodinu?

Čtyřčlenná rodina pana Nového toužila vyměnit byt v panelovém domě za vlastní... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Zdravá budoucnost před námi

Všechno jednou končí... Nebo začíná? V posledním díle naší výzvy Do plavek s... číst dále >

Články z Expres.cz

S přítelem předvádějí svaly a filtry na Instagramu. Andreu omlouvá, že je zamilovaná

Andrea Pomeje (30) patří k nejkrásnějším ženám našeho showbyznysu, má velké... číst dále >

Nejnechutnější Prostřeno všech dob? Tady opravdu jíst nechcete!

Pokud jste si mysleli, že vás již nic nepřekvapí, nenechte si ujít aktuální... číst dále >

Články z Ona Dnes

Potraviny, které vám na podzim pomohou s hubnutím i posílením imunity

Když chcete zhubnout, je právě podzim ideálním obdobím pro začátek diety.... číst dále >

Husákovy manželky: první mu byla nevěrná, druhá nepřežila pád vrtulníku

Poslední komunistický prezident Gustáv Husák byl chladným mužem, který... číst dále >