Reklama

Výpověď dohodou, nechtějí mě pustit

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

sisi33
Ukecaná baba ;) 1161 příspěvků 25.03.18 21:49
Vypoved dohodou, nechteji me pustit

Dobry vecer, mam moznost nastoupit do noveho zamestnani, ktere je pro mne prace snu, ale v nynejsi praci me nechteji pustit na dohodu. Bohuzel pokud hned nenastoupim o praci prijdu, oni tam pozaduji nastup od 1.4. 2018. Nevim co mam delat, je nejake vychodisko? ????

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Cuddy
Neúnavná pisatelka 15378 příspěvků 25.03.18 21:54

@sisi33 Ne, neni. Zakonik prace nechrani jen zamestnance, ale i zamestnavatele.

debra.morgan
Závislačka 3559 příspěvků 25.03.18 21:57

Nechat si dát Ačka? ale to by sis musela byt joo jista, ze te vezmou a ve zkusebce nevyrazi…

Šarlota4
Echt Kelišová 9735 příspěvků 25.03.18 21:57

Tak muzes proste neprijit no :/ coz sprosty, ale taky se to da. Nevim jak je to, kdybys sla marodit. Nemuzes za sebe sehnat nahradu?

sisi33
Ukecaná baba ;) 1161 příspěvků 25.03.18 21:59

Nahradu shanim, ale nevim, jestli se mi to za tyden podari :?

Cuddy
Neúnavná pisatelka 15378 příspěvků 25.03.18 22:03

@debra.morgan Pak ale muze zamestnavatel uctovat zakladatelce usly zisk.

Pajka89
Ukecaná baba ;) 1932 příspěvků 2 inzeráty 25.03.18 22:03

Beztrestne to neprojde :nevim: Jedine do stavajici prace proste neprijit a v nasledujici praci by museli tolerovat, ze budes mit nejspis v zapoctovym liste poruseni pracovni kazne. No je to pekna prasarna a nevim, jestli se pak s clovekem netahne nejaky zaznam i v pripadnych dalsich zamestnanich… Nehlede na to, ze budouci zamestnavatel, ktery by toto toleroval, asi nebude moc dobry a kdyby o tebe tak hrozne stali, tak by na tebe pockali, az by jsi mohla nastoupit :nevim:

Náměsíčná
Závislačka 3999 příspěvků 25.03.18 22:05

Pokud by v nové práci nevadilo, že přijdeš s paragrafem můžeš nastoupit a ve staré tě vyhodí. Pak taky pozor na to abys nemusela starému zaměstnavateli zaplatit napr ušlý zisk.

sisi33
Ukecaná baba ;) 1161 příspěvků 25.03.18 22:17

Nemuzou pockat, potrebuji na to misto nekoho, pani jim odchazi.
To, ze bych neprisla do nynejsiho zamestnani, to bych neudelala, to mi svedomi nedivoli :roll:

Ivan PPZ
Kelišová 5657 příspěvků 25.03.18 22:19

Buď výpověď, nebo ukončení dohodou. Výpověď dohodou je ale tak trochu nesmysl.
Co je to za tak super zaměstnaní, když se 25.3. musí řešit nástup od 1.4. a onen super zaměstnavatel nebere ohledy na aktuální zaměstnání nového zaměstnance?

pannda
Kelišová 6519 příspěvků 33 inzerátů 26.03.18 06:11
@sisi33 píše:
To, ze bych neprisla do nynejsiho zamestnani, to bych neudelala, to mi svedomi nedivoli :roll:

ta zkus ještě jednou promluvit s oběma zaměstnavateli

pannda
Kelišová 6519 příspěvků 33 inzerátů 26.03.18 06:12
@sisi33 píše:
Nahradu shanim, ale nevim, jestli se mi to za tyden podari :?

zkus někoho z úřadu práce..

martina.se
Hvězda diskuse 56919 příspěvků 26.03.18 08:10

@sisi33 pokud Ti nevyjdou vstříct, je to právo na jejich straně.. od toho se to jmenuje dohoda :nevim: taky bych nejásala, kdyby mi zaměstnanec řekl, že za týden končí.. takže buď risknout A, nebo se domluvit v nové práci :think:

Ivan PPZ
Kelišová 5657 příspěvků 26.03.18 08:48

Pokud je o nového zaměstnance opravdu zájem, tak firma „ráda“ počká. Navíc- kdyby do mé firmy přišel člověk, který ze dne na den přestal (bez dohody) chodit do staré práce, tak bych to bral spíš jako varování, že se to samé může stát mě. A když zaměstnanec ve staré firmě dostane výpověď kvůli absencím a v nové práci něco nevyjde (kolektiv, náplň práce, peníze), tak je všechno špatně. Informace při získávání nového člověka mohou být někdy trochu „nepřesné“.

radkka
Generální žvanilka 20502 příspěvků 26.03.18 09:16
@sisi33 píše:
To, ze bych neprisla do nynejsiho zamestnani, to bych neudelala, to mi svedomi nedivoli :roll:

Co se domluvit, že bys dala normálně výpověď a ve 2 měsíční lhůtě chodila do obou zaměstnání? Já jsem to tak měla, v obou zaměstnáních to tolerovali, všude jsem byla půl dne nebo jsem mohla práci dodělat o víkendu :kytka: Kamarádka to teď řeší stejně.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Jak probíhala stavba rodinného domu na klíč pro čtyřčlennou rodinu?

Čtyřčlenná rodina pana Nového toužila vyměnit byt v panelovém domě za vlastní... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Zdravá budoucnost před námi

Všechno jednou končí... Nebo začíná? V posledním díle naší výzvy Do plavek s... číst dále >

Články z Expres.cz

Nejlepší dietou je tanec! Tomicová hubne tak, že kostymérky nestíhají

Herečka Pavla Tomicová (56) před časem kvůli zdravotním potížím zhubla... číst dále >

Bavil lidi, teď je překvapuje svou vážností: Donutilova herecká proměna

Téměř každé Vánoce nás baví rolí důstojníka, který demonstrativně roztrhá... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Jaroslava: Svatba, nebo rozchod. Nedokážu se rozhodnout

V životě by mě nenapadlo, že se dostanu do situace, kdy si nebudu vědět rady... číst dále >

Potraviny, které vám na podzim pomohou s hubnutím i posílením imunity

Když chcete zhubnout, je právě podzim ideálním obdobím pro začátek diety.... číst dále >