Výpověď dohodou před podpisem nové pracovní smlouvy?

578
16.4.20 14:06

Výpověď dohodou před podpisem nové pracovní smlouvy?

Ahojky maminky :-*. Tentokrát to nebude o těhotenství, ale o zaměstnání. Budu moc ráda za každou radu a zkušenosti. Vzhledem k situaci ohledně koronaviru, nás musí stávající zaměstnavatel propusti. Předběžně jsme byli domluvení do konce tohoto měsíce, dohodou. Naštěstí jsem ihned našla práci, takže nebudu muset být na úřadu práce. Jenže řeším jeden problém. Do nové práce bych měla nastoupit příští pondělí na 4-denní školení, které bude na dohodu a po tomto školení, tedy 24.4. na pracovní smlouvu. V pondělí se mám sejít se stávajícím zaměstnavatelem a podepsat dřívější dohodu ke dni 23.4., abych mohla 24. už nastoupit. Ovšem, co když si to nakonec nový zaměstnavatel rozmyslí a dohodu nesplní a ja HPP nedostanu? To bych rovnou mohla zůstat do konce měsíce zaměstnaná u původního zaměstnavatele. V novém zaměstnání jsem to vysvětlila a řekli mi, že bych měla ukončit aktuální pracovní poměr už 19.4. - což dost dobře nechápu proč - když budu mít ty čtyři dny DPP. Není důvod nevěřit, mám to napsáno i v e-mailu, ale chci se zeptat, jestli byste to tak udělaly a důvěřovaly?

Moc děkuji za rady. Asi si dělám zbytečné starosti a můžu být ráda, že budu mít novou práci, ale i tak mi to nedá :P :think:. Děkuji všem! :*

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2521
16.4.20 14:09

Můžeš tu novou smlouvu podepsat už teď. Nicméně pravděpodobně budeš mít Z. D. a pak tě mohou propustit třeba po prvním dnu. Tohle riziko je vždycky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9725
16.4.20 14:10

A po nas chcete co? Skoleni potrebujete, jinak asi nenastoupite vubec. Tim je to vyreseny a pokud s nynejsim mate domluveno a muzete koncit kdykoliv. Tak je to tuplem vyreseny.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
578
16.4.20 14:11

@carsa Oni mi právě ještě tu novou pracovní smlouvu neposlali. Měli by v průběhu pár dní a mě se trochu nechce nejdřív podepsat dohodou výpověď u stávajícího zaměstnavatele před tou smlouvou :-/. Ale pravda, tohle riziko je vždy. Děkuji moc:)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
578
16.4.20 14:13

@Cenarius Jestli byste podepsala dohodou výpověď ještě před obdržení nové pracovní smlouvy - i přesto, že mi to bylo přislíbeno. Děkuji ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2715
16.4.20 14:19
@Aknelka27 píše:
@Cenarius Jestli byste podepsala dohodou výpověď ještě před obdržení nové pracovní smlouvy - i přesto, že mi to bylo přislíbeno. Děkuji ;)

Pokud budeš tak či tak podepisovat dohodu, tak je to jedno, protože ukončit poměr ve zkušební době s tebou můžou klidně i po měsíci, ať už nastoupíš prvního, pátýho nebo dvacátýho…. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
578
16.4.20 14:20

@Nowuka2 Jasně, to je pravda. To je riziko tak či tak. Děkuji :oops:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17107
16.4.20 14:24
@Aknelka27 píše:
@Cenarius Jestli byste podepsala dohodou výpověď ještě před obdržení nové pracovní smlouvy - i přesto, že mi to bylo přislíbeno. Děkuji ;)

Zmena zamestnani je vzdycky riziko. Pro tebe v tomto pripade ale minimalni, kdyz jde jen o par dnu. Bud rada, ze mas snad novou praci, a jdi do toho. To misto jinak muzou nabidnout nekomu, kdo jim bude duverovat, nez tobe, u ktere vidi, ze jsi nejista.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
578
16.4.20 14:25

@cecetka Dobře. Moc děkuji za radu :oops:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10783
16.4.20 14:28

Pokud ti současný zamestnavatel vyhoví aby si mohla skončit dřív a nepřijdeš tak třeba o odstupny apod.tak bych to riskla. Jinak HPP můžeš mít i u dvou zaměstnavatelů. Ale stejně by sis na to školení musela brát dovolenou ne?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
578
16.4.20 14:40

@JancaS84 Dobře, risknu to. Ano, vyčerpám dovču. Právě, může být u dvou HPP, tak to risknu. Děkuji moc :oops:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat