Výpověď od zaměstnavatele po RD a těhotenství

77
3.12.20 21:20

Výpověď od zaměstnavatele po RD a těhotenstvi

Ahoj, neměla některá z Vás podobnou situaci?
U zaměstnavatele jsem pracovala 4 roky, poté jsem otěhotněla a za 2 měsíce bych se měla vracet zpět do zaměstnání. Psala jsem zaměstnavateli, jak je to s návratem do zaměstnání ohledně mé pozice. Smlouvu mám na dobu neurčitou. Z personálního oddělení mi volali a sdělili, ze moje pracovní pozice byla zrušena, respektive 2 různé pracovní pozice sloučili do jedné a jinak jí nazvali. Bylo mi sděleno, že mám nárok na 3 měsíční odstupné. Snažíme se o další mimčo a co kdybych otěhotněla ještě pred tím, než podepíši výpověď, mám nárok na mateřskou? Jak je to s výpovědí? Ta se pozastaví? Je nějaká ochranna lhůta? Mě k tomu zatím noc neřekli. Díky za Vaše zkušenosti

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
6000
3.12.20 21:30

Výpověď podepsat nemusíš. Ta běží od doby kdy se ti doručí. Když otehotnis tak se nic nemění, výpověď normálně běží. Ochrana lhůta je 180 dní před nástupem na PPM, musela by jsi otěhotnět hned aby ti to vyšlo

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8890
3.12.20 21:59
@JancaS84 píše:
Výpověď podepsat nemusíš. Ta běží od doby kdy se ti doručí. Když otehotnis tak se nic nemění, výpověď normálně běží. Ochrana lhůta je 180 dní před nástupem na PPM, musela by jsi otěhotnět hned aby ti to vyšlo

Pokud bude těhotná, tak ji nemůžou dát výpověď pro nadbytečnost. Pokud by otěhotněla ve výpovědní době při výpovědi pro nadbytečnost, tak se běh výpovědní doby přeruší.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat