Výpověď po 1 dnu v práci po skončení rodičovské dovolené - zaměst

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.11.18 21:17
Vypoved po 1 dnu v praci po skončení rd na dobu neurčitou

Dobrý večer, před nástupem na mateřskou a následně rodicovskou dovolenou jsem byla zaměstnana na dobu neurčitou. Včera jsem ukončila po 2 letech rodicovskou dovolenou a vrátila se do své původní práce, na konci pracovního dne jsem se rozhodla podat výpověď dohodou, manažerka mi celý den dělala problémy a nedovedu si představit v takové dusne atmosféře pracovat, půjdu tedy na úřad práce, jelikož mám odpracovaný 1 den, z čeho se prosím bude počítat podpora? Děkuji moc za odpovědi

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Kriss Tina
Kelišová 6018 příspěvků 20.11.18 21:22

A přistoupí ti zaměstnavatel na tu dohodu?

mayunka
Zasloužilá kecalka 587 příspěvků 11 inzerátů 20.11.18 21:24
@Anonymní píše:
Dobrý večer, před nástupem na mateřskou a následně rodicovskou dovolenou jsem byla zaměstnana na dobu neurčitou. Včera jsem ukončila po 2 letech rodicovskou dovolenou a vrátila se do své původní práce, na konci pracovního dne jsem se rozhodla podat výpověď dohodou, manažerka mi celý den dělala problémy a nedovedu si představit v takové dusne atmosféře pracovat, půjdu tedy na úřad práce, jelikož mám odpracovaný 1 den, z čeho se prosím bude počítat podpora? Děkuji moc za odpovědi

To me zajima take. Dekuji

Kitty1011
Kecalka 113 příspěvků 20.11.18 21:25
@Kriss Tina píše:
A přistoupí ti zaměstnavatel na tu dohodu?
ano, ona už má za mě náhradu a dává mi najevo, že mě nepotřebuje, takže pro ni jenom dobře.
LaraA
Zasloužilá kecalka 581 příspěvků 20.11.18 21:28
@Kitty1011 píše:
ano, ona už má za mě náhradu a dává mi najevo, že mě nepotřebuje, takže pro ni jenom dobře.

pokud ukoncis dohodou, nemas narok na odstupne. pokud te vyhosi, dostanes x platu. nebud hloupa!! aspon si zjisti presne rozdil mezi dohodou a vyhazovem - penezni ????

prijde mi naprosto nefer takovy pristup - tak se nenech :mrgreen:

Kriss Tina
Kelišová 6018 příspěvků 20.11.18 21:28

Tak podpora by se měla tuším počítat z průměrné mzdy kterou máš uvedenou ve smlouvě :nevim:

Twixinka
Ukecaná baba ;) 1190 příspěvků 1 inzerát 20.11.18 21:31

Po ukončení peněžité pomoci v mateřství, nebo rodičovské dovolené se vyplatí nastoupit do práce alespoň na první den. Výpočet výše podpory pak bývá příznivější, určuje se totiž podle institutu pravděpodobného výdělku.

Leli_83
Ukecaná baba ;) 1573 příspěvků 17 inzerátů 20.11.18 21:34

Výpověď dohodou neexistuje. Buď dáš klasickou výpověď a po doběhnutí 2měsíční výpovědní lhůty pracovní poměr skončí, nebo dáš návrh na rozvázání pracovního poměru dohodou, na kterou zaměstnavatel může, ale taky nemusí přistoupit.

Pro výpočet podpory by podle mě ten jeden odpracovaný den neměl hrát roli a postupovalo by se stejně jako při výpočtu podpory po jakékoliv náhradní době zaměstnání, tedy z průměrné mzdy v národním hospodářství v prvním až třetím čtvrtletí předešlého roku. První dva měsíce činí podpora 0,15násobek průměrné mzdy, další dva měsíce její 0,12násobek a pak až do konce podpůrčí doby její 0,11násobek.

Taky je ale třeba upozornit, že v případě skončení pracovního poměru ze strany zaměstnance může úřad práce podporu krátit až na 40 % dávky. Je to v podstatě jakási sankce za to, že zaměstnanec pracovat mohl, ale o své vůli zaměstnání ukončil.

ocean.mama
Stálice 58 příspěvků 20.11.18 21:34
@LaraA píše:
pokud ukoncis dohodou, nemas narok na odstupne. pokud te vyhosi, dostanes x platu. nebud hloupa!! aspon si zjisti presne rozdil mezi dohodou a vyhazovem - penezni ????prijde mi naprosto nefer takovy pristup - tak se nenech :mrgreen:

Nefer od koho…? Vzdyt zakladatelka dala sama vypoved

Kitty1011
Kecalka 113 příspěvků 20.11.18 21:44

@ocean.mama @Twixinka Dekuji, snad to tak bude, právě někdo píše že 1 den nehraje roli

ugluk
Hvězda diskuse 43540 příspěvků 20.11.18 21:44

Ukončila jsem pracovní poměr dohodou a taktéž jsme se se šéfem dohodli, že tam uvedeme, že nedokážu práci sloučit s péčí o dítě do 4 let. Tudíž se mi podpora nekrátila a počítala se z mé normální mzdy, i když jsem tam po RD byla asi na tři dny.

Kitty1011
Kecalka 113 příspěvků 20.11.18 21:46

@ocean.mama ano dala, nechci pracovat v tak nepříjemnem prostředí, ale to tu přece neresime, dotaz zněl, z čeho se mně vypočítá příspěvek, zda 1 den v praci hraje roli a dostanu 45% se mzdy nebo jen 0,15 z průměrné mzdy národního hospodářství

Kitty1011
Kecalka 113 příspěvků 20.11.18 21:48

@ugluk děkuji za přínosný příspěvek, snad to platí i pro rok 2019 a nezměnilo se to…

Kitty1011
Kecalka 113 příspěvků 20.11.18 21:53

@ugluk a jak jste prosím byla dlouho na rd? Já byla 2 roky a po tu dobu nikde nepracovala právě.

eumedon
Extra třída :D 13744 příspěvků 20.11.18 21:54
@Kitty1011 píše:
@ocean.mama ano dala, nechci pracovat v tak nepříjemnem prostředí, ale to tu přece neresime, dotaz zněl, z čeho se mně vypočítá příspěvek, zda 1 den v praci hraje roli a dostanu 45% se mzdy nebo jen 0,15 z průměrné mzdy národního hospodářství

Zaprvé - @Leli83 má pravdu, že výpověď dohodou neexistuje, podobně, jako neexistuje prasopes.

Výpověď je jednostranný právní úkon a nabývá právních účinků doručením (proto se „dává“), zatímco dohoda je projevem souhlasné vůle obou stran a nabývá právních účinků projevením souhlasu oslovené strany (přistoupením na návrh, který předložila strana oslovující).

V případě ukončení PP oba tyto způsoby ukončení vyžadují písemnou formu, jinak se k nim nepřihlíží.

A zadruhé, ať už ukončíš pracovní poměr výpovědí ze své strany, nebo dohodou, podpora z nezaměstnanosti se odvíjí od důvodu ukončení. Není-li vážný, je krácena.

Příspěvek upraven 20.11.18 v 22:00

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Kazma nesplnil slib! Místo práce se jen baví a fanoušky nudí k smrti a kopíruje komika

Dříve svými kontroverzními kousky přiváděl lidi k šílenství, dnes je nudí k... číst dále >

Alkohol? Ne! Olympijský vítěz z Nagana Jiří Dopita je vážně nemocný

Někteří si mysleli, že má problém s alkoholem. Omyl! Olympijského vítěze z... číst dále >

Články z Ona Dnes

Sexting provozuje každé desáté dítě, varuje odborník

Lidská sexualita není věcí veřejnou. To říká docent Kamil Kopecký z Centra... číst dále >

Vyrostla v dětském domově, stará se o bratra i syna. Poprvé má svůj pokoj

Kristýna vyrůstala od tří let po dětských domovech, v jednadvaceti... číst dále >