Výpověď po 1 dnu v práci po skončení rodičovské dovolené - zaměst

Anonymní
20.11.18 21:17

Vypoved po 1 dnu v praci po skončení rd na dobu neurčitou

Dobrý večer, před nástupem na mateřskou a následně rodicovskou dovolenou jsem byla zaměstnana na dobu neurčitou. Včera jsem ukončila po 2 letech rodicovskou dovolenou a vrátila se do své původní práce, na konci pracovního dne jsem se rozhodla podat výpověď dohodou, manažerka mi celý den dělala problémy a nedovedu si představit v takové dusne atmosféře pracovat, půjdu tedy na úřad práce, jelikož mám odpracovaný 1 den, z čeho se prosím bude počítat podpora? Děkuji moc za odpovědi

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

15280
20.11.18 21:22

A přistoupí ti zaměstnavatel na tu dohodu?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
933
20.11.18 21:24
@Anonymní píše:
Dobrý večer, před nástupem na mateřskou a následně rodicovskou dovolenou jsem byla zaměstnana na dobu neurčitou. Včera jsem ukončila po 2 letech rodicovskou dovolenou a vrátila se do své původní práce, na konci pracovního dne jsem se rozhodla podat výpověď dohodou, manažerka mi celý den dělala problémy a nedovedu si představit v takové dusne atmosféře pracovat, půjdu tedy na úřad práce, jelikož mám odpracovaný 1 den, z čeho se prosím bude počítat podpora? Děkuji moc za odpovědi

To me zajima take. Dekuji

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
129
20.11.18 21:25
@Kriss Tina píše:
A přistoupí ti zaměstnavatel na tu dohodu?
ano, ona už má za mě náhradu a dává mi najevo, že mě nepotřebuje, takže pro ni jenom dobře.
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
833
20.11.18 21:28
@Kitty1011 píše:
ano, ona už má za mě náhradu a dává mi najevo, že mě nepotřebuje, takže pro ni jenom dobře.

pokud ukoncis dohodou, nemas narok na odstupne. pokud te vyhosi, dostanes x platu. nebud hloupa!! aspon si zjisti presne rozdil mezi dohodou a vyhazovem - penezni ????

prijde mi naprosto nefer takovy pristup - tak se nenech :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15280
20.11.18 21:28

Tak podpora by se měla tuším počítat z průměrné mzdy kterou máš uvedenou ve smlouvě :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Twixinka
20.11.18 21:31

Po ukončení peněžité pomoci v mateřství, nebo rodičovské dovolené se vyplatí nastoupit do práce alespoň na první den. Výpočet výše podpory pak bývá příznivější, určuje se totiž podle institutu pravděpodobného výdělku.

• Nahlásit
  • Citovat
1932
20.11.18 21:34

Výpověď dohodou neexistuje. Buď dáš klasickou výpověď a po doběhnutí 2měsíční výpovědní lhůty pracovní poměr skončí, nebo dáš návrh na rozvázání pracovního poměru dohodou, na kterou zaměstnavatel může, ale taky nemusí přistoupit.

Pro výpočet podpory by podle mě ten jeden odpracovaný den neměl hrát roli a postupovalo by se stejně jako při výpočtu podpory po jakékoliv náhradní době zaměstnání, tedy z průměrné mzdy v národním hospodářství v prvním až třetím čtvrtletí předešlého roku. První dva měsíce činí podpora 0,15násobek průměrné mzdy, další dva měsíce její 0,12násobek a pak až do konce podpůrčí doby její 0,11násobek.

Taky je ale třeba upozornit, že v případě skončení pracovního poměru ze strany zaměstnance může úřad práce podporu krátit až na 40 % dávky. Je to v podstatě jakási sankce za to, že zaměstnanec pracovat mohl, ale o své vůli zaměstnání ukončil.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
609
20.11.18 21:34
@LaraA píše:
pokud ukoncis dohodou, nemas narok na odstupne. pokud te vyhosi, dostanes x platu. nebud hloupa!! aspon si zjisti presne rozdil mezi dohodou a vyhazovem - penezni ????prijde mi naprosto nefer takovy pristup - tak se nenech :mrgreen:

Nefer od koho…? Vzdyt zakladatelka dala sama vypoved

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
129
20.11.18 21:44

@ocean.mama @Twixinka Dekuji, snad to tak bude, právě někdo píše že 1 den nehraje roli

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
49532
20.11.18 21:44

Ukončila jsem pracovní poměr dohodou a taktéž jsme se se šéfem dohodli, že tam uvedeme, že nedokážu práci sloučit s péčí o dítě do 4 let. Tudíž se mi podpora nekrátila a počítala se z mé normální mzdy, i když jsem tam po RD byla asi na tři dny.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
129
20.11.18 21:46

@ocean.mama ano dala, nechci pracovat v tak nepříjemnem prostředí, ale to tu přece neresime, dotaz zněl, z čeho se mně vypočítá příspěvek, zda 1 den v praci hraje roli a dostanu 45% se mzdy nebo jen 0,15 z průměrné mzdy národního hospodářství

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
129
20.11.18 21:48

@ugluk děkuji za přínosný příspěvek, snad to platí i pro rok 2019 a nezměnilo se to…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
129
20.11.18 21:53

@ugluk a jak jste prosím byla dlouho na rd? Já byla 2 roky a po tu dobu nikde nepracovala právě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14768
20.11.18 21:54
@Kitty1011 píše:
@ocean.mama ano dala, nechci pracovat v tak nepříjemnem prostředí, ale to tu přece neresime, dotaz zněl, z čeho se mně vypočítá příspěvek, zda 1 den v praci hraje roli a dostanu 45% se mzdy nebo jen 0,15 z průměrné mzdy národního hospodářství

Zaprvé - @Leli83 má pravdu, že výpověď dohodou neexistuje, podobně, jako neexistuje prasopes.

Výpověď je jednostranný právní úkon a nabývá právních účinků doručením (proto se „dává“), zatímco dohoda je projevem souhlasné vůle obou stran a nabývá právních účinků projevením souhlasu oslovené strany (přistoupením na návrh, který předložila strana oslovující).

V případě ukončení PP oba tyto způsoby ukončení vyžadují písemnou formu, jinak se k nim nepřihlíží.

A zadruhé, ať už ukončíš pracovní poměr výpovědí ze své strany, nebo dohodou, podpora z nezaměstnanosti se odvíjí od důvodu ukončení. Není-li vážný, je krácena.

Příspěvek upraven 20.11.18 v 22:00

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama