Výpověď po mateřské během čerpání dovolené?

Anonymní
13.4.17 19:48

vypoved po materske behem cerpani dovolene?

Holky,

potrebuju nutne poradit. Mela jsem predbeznou dohodu se sefem, ze po uplynuti materske dovolene vycerpam jeste 9 dni dovolene z lonskeho roku, tim si prodlouzim materskou o skoro 2 tydny a pak mozna mi da moznost nastoupit part time behem rodicovske. Ten part time mi neslibil, ale ani nerekl ne, rekl ze uvidime, jaka bude situace po materske.

Pred 3 tydny jsem byla v praci, mela jsem meeting se sefem, ten mi sice nadale nic neslibil, ale tvaril se moc vstricne, ptal se mne jak si to idealne predstavuju s tim part timem, vse si zapsal a pak, ze mi do tydne da vedet. Uz to jsou 3 tydny, mne 3.5. konci materska a stale NIC nevim. Opakovane jsem se sefa ptala, jak to vypada, ale stale se na neco vymlouval. Pak mi napsal email, ze poslali na personalni pozadavek ohledne toho part timu, a ze teda musim cekat na odpoved perzonalniho.

Jenze, jak jsem se dnes dozvedela, tak perzonalni zadny pozadavek nedostalo ba dokonce jsem se dozvedela, ze sef bude odchazet na jinou pozici a to byl asi duvod, proc byl tak vstricny,… on proste nechtel resit zadne neprijemnosti, tak se tvaril jako ze jo jo, s tim, ze on to uz resit nebude.

Ted k me otazce.

Dozvedela jsem se, ze je mozne, ze by se moje pozice mohla i zrusit a ze pokud vycerpam tech 9 dnu dovolene, tak na tech 9 dnu jsem se vlastne „vratila do prace“ a pokud v tomto obdobi tu pozici zrusi, tak mne muzou dokonce i dat vypoved a ja tak vlastne prijdu o praci a po rodicovske se nemam kam vratit.

Nevyzna se nekdo v techto vecech? Co byste delaly vy? Nechat tech 9 dnu dovolene propadnout a prejit plynule na ridocovskou?

Jsem z toho uplne hotova, takove neferove jednani jsem od zamestnavatele teda necekala.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

4184
13.4.17 19:54

Ano výpověď dostat můžeš. Ale asi bych v tom tragédii úplně neviděla. Nikdo nevíme co bude za tři roky. Ale jestli o místo stojíš požádej o čerpání rodičovské dovolené tak aby ti bezprostředně navazovala na mateřskou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1819
13.4.17 19:58

Tak hlavně by se výpovědní lhůta přerušila na dobu čerpání rodičovské a začala by znovu běžet až po jejím ukončení, tedy za skoro tři roky (pokud bys zvolila RD do tří let dítěte). Čili teoreticky možné to je, ale v praxi se to snad nedělá.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2610
13.4.17 20:04
@yweta píše:
Ano výpověď dostat můžeš. Ale asi bych v tom tragédii úplně neviděla. Nikdo nevíme co bude za tři roky. Ale jestli o místo stojíš požádej o čerpání rodičovské dovolené tak aby ti bezprostředně navazovala na mateřskou.

To nemění nic na tom, že ji v době čerpání řádné dovolené můžou vyhodit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14607
13.4.17 20:21
@yweta píše:

tak ja nechci byt RD tri roky napriklad… takze? Ale jinak, jsem zvedava, co kdo poradi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5740
13.4.17 20:24

Výpověď Ti během té dovolené dát mohou, musí k tomu samozřejmě mít výpovědní důvod.
Pokud Ti výpověď dají (např. zruší pracovní místo), pak se výpovědní doba přeruší čerpáním RD a doběhne po jejím konci.
Proč si myslíš, že ta výpověď hrozí?
Už víš, kdo bude Tvůj nový šéf? Možná bych to zkusila řešit s ním.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5740
13.4.17 20:25
@warita píše:
tak ja nechci byt RD tri roky napriklad… takze? Ale jinak, jsem zvedava, co kdo poradi.

Pokud se Tě budou chtít zbavit, tak Ti tu výpověď dají, až ukončíš RD.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
13.4.17 20:28
@Adinal píše:
Výpověď Ti během té dovolené dát mohou, musí k tomu samozřejmě mít výpovědní důvod.
Pokud Ti výpověď dají (např. zruší pracovní místo), pak se výpovědní doba přeruší čerpáním RD a doběhne po jejím konci.
Proč si myslíš, že ta výpověď hrozí?
Už víš, kdo bude Tvůj nový šéf? Možná bych to zkusila řešit s ním.

ne nevim, ale pry se budou delat reorganizacni zmeny. Mne prave prijde hodne nefer, jak se mnou jednaji. To mlzeni, vyckavani na posledni chvily. A dokonce lhani. Sef napise v mailu, ze ceka odpoved personalniho oddeleni na zadost a oni o tom nic nevedi a kdyz se sefa pisemne zeptali, co a jak, tak ten se vyjadril, ze mi nic neslibil?

Myslim si, ze se misto bude mozna rusit uz jenom z tohoto prapodivneho jednani.

• Nahlásit
  • Citovat
7544
13.4.17 20:35

Je to jak píše @Adinal Jen bych ještě dodala, že ti vznikl nárok i na letošní dovolenou a pokud si ji nevyčerpáš hned po mateřské, bude se ti krátit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
13.4.17 20:38
@Lendeš píše:
Je to jak píše @Adinal Jen bych ještě dodala, že ti vznikl nárok i na letošní dovolenou a pokud si ji nevyčerpáš hned po mateřské, bude se ti krátit.

pockej, to myslis jak? ze po tech 9 dnech mam cerpat hned 5 tydnu za rok 2017?

• Nahlásit
  • Citovat
5740
13.4.17 20:50
@Anonymní píše:
pockej, to myslis jak? ze po tech 9 dnech mam cerpat hned 5 tydnu za rok 2017?

Ano, je to tak. Můžeš si vyčerpat dovolenou z minulého i letošního roku.
To jednání divné je, to máš pravdu.
Těžko ale něco radit.
Kdybych byla na Tvém místě, dovolenou bych si vybrala. V práci, kde by mě nechtěli, bych stejně nevydržela.
Aspoň budeš vědět, na čem jsi a budeš si moct najít něco jiného.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
644
13.4.17 20:56

Ja jsem takto výpověď dostala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3547
13.4.17 21:05

Za dobu mateřské by měl vzniknout nárok na 10 dní (předpokládám že je to z 20 dní řádné dovolené ročně, vy máte více?). Ten by Ti měli při případné výpovědi též proplatit, stejně tak odstupné

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
13.4.17 21:20
@dedrichov píše:
Za dobu mateřské by měl vzniknout nárok na 10 dní (předpokládám že je to z 20 dní řádné dovolené ročně, vy máte více?). Ten by Ti měli při případné výpovědi též proplatit, stejně tak odstupné

ale ja bych ve firme rada zustala. Firma je velika, kdyz ne na tomto pracovnim miste a oddeleni, naslo by se neco jineho.

Jinak, my mame teda 25 dni dovolene. Jenze cas materske spada jeste do 2016. Takze vlastne jenom 4 mesice v 2017.

• Nahlásit
  • Citovat
5740
13.4.17 21:25
@Anonymní píše:
ale ja bych ve firme rada zustala. Firma je velika, kdyz ne na tomto pracovnim miste a oddeleni, naslo by se neco jineho.Jinak, my mame teda 25 dni dovolene. Jenze cas materske spada jeste do 2016. Takze vlastne jenom 4 mesice v 2017.

Pokud budeš potom nastupovat na RD, tak se Ti nárok zkracovat nebude, tzn. můžeš si po skončení MD vyčerpat 34 dnů dovolené.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama