Výpověď při rodičovské dovolené

Anonymní
15.11.20 22:51

výpověď při rodičovské dovolené

Ahoj, mám dotaz ohledně výpovědi na rodičáku, nejsem si jistá jestli to chápu dobře :).

• 1.4.2021 má syn 3 roky
  • výpověď mohu podat kdykoliv v lednu 2021 a datum ukončení dát 31.3.
  • výpověď dohodou nebo běžná? jako důvod bude „nezbytná osobní péče o dítě ve věku do 4 let“.
  • chci být doma do 4 let věku dítěte, takže to hlásím (osobně/telefonicky) jen pojišťovně (sociální mě „nezajímá, pracovní úřad mě "nezajímá“ nebo se musím hlásit i na pracovní úřad?)
  • zápočtový list mi musí zaměstnavatel poskytnout (osobní vyzvednutí/pošta) do 31.3.
  • má mi dát ještě nějaké papíry?

Do práce se nechystám, dohodli jsme se s manželem, že budu s dětmi ještě rok doma.

Moc děkuji (osobní informace o datu narození dítěte, kdo mě zná, tak by mě poznal, děkuji)

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
5552
15.11.20 23:02

A v práci by ti nedali neplacené volno? Výpověď dohodou neexistuje. Buď je výpověď a nebo dohoda o ukončení pracovního poměru ta může být okamžitá, ale musí s ní obě strany souhlasit. Výpověď můžeš dát v lednu, žádný ukončení tam nedávás to se počítá automaticky podle toho kdy zamestnavatel výpověď obdrží. Na to si dej pozor. Kdyby si ji poslala posledního a on ji obdržel až 1.2. Tak ti výpovědní lhůta konci až 30.4.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
665
15.11.20 23:12

Taky si myslím, že nutné končit nemusíš. Neplacené volno do 4 let věku dítěte je vcelku běžná situace. Jen zaměstnavatel ti nemusí držet to samé místo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17534
15.11.20 23:20

Výpověď musíš poslat tak, aby ti výpovědní lhůta skončila nejpozději 31.3. Tj. v lednu.

Můžeš si protáhnout rp do čtyř let věku dítěte. Klidně jen 50 Kč a jen nahlasis ZP, že pobiras rp, ale js nezaměstnaná. Pokud už rp mít nebudeš, pak musíš na ZP jako osoba pečující o dítě. V prvním případě nebudeš omezená při dávání dítěte do školky. V tom druhém je to myslím jen na dopolední docházku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
16.11.20 13:21

@JancaS84 to nevím, ale já se tam už vracet nemůžu. Děkuju, to je dobré vědět, tak podám klasickou výpověď s 2m výpovědní lhůtou. Takže je lepší to poslat? Chtěla jsem to tam zanést, ať mi podepíše dvě verze (jednu si nechá). Ale je pravda, že si ušetřím nervy, když to pošlu poštou :)

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
16.11.20 13:22

@chivavinka nechci se vracet. Jiné místo tam ani není. Byl tam jen šéf, rodinný příslušník a já na půlúvazek.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
16.11.20 13:24

@P4ja rodičák mám nahlášený do 4 let věku dítěte. Syn by měl jít do skolky v září (ve 4,5letech), takže pak budu ještě doma a od 09/2021 bych šla do práce.

• Citovat
  • Nahlásit
17534
16.11.20 13:30
@Anonymní píše:
@P4ja rodičák mám nahlášený do 4 let věku dítěte. Syn by měl jít do skolky v září (ve 4,5letech), takže pak budu ještě doma a od 09/2021 bych šla do práce.

Pak pošli v lednu výpověď a jen se v dubnu nahlaš na ZP, že jsi nezaměstnaná, ale rp pobiras. A nikam jinam nemusíš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
16.11.20 13:48

@P4ja moc děkuju :kytka:

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie