Výpověď, těhotenství, brigáda

Anonymní
3.7.15 13:42

Výpověď, těhotenství, brigáda

Jsem měsíc po výpovědi, po RD. Zjistila jsem že jsem těhotná, bohužel až po ochranné lhůtě, takže jsem nestihla ani PN. Našla jsem si brigádu, aby jsme nebyli úplně bez peněz.

Jde o to, můžu po skončení brigády na PPM a volit délku RP?

Z původní práce to nejde, nevychází mi to o 30dní :-( A navíc bych byla bez příjmu…

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

3302
3.7.15 14:04

To záleží na tom, jakou máš na tu brigádu smlouvu a kolik si vyděláš - od toho se odvíjí, zda jsi nemocensky pojištěná a tudíž i jestli budeš mít nárok na PPM.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
3.7.15 14:06

@Kassy smlouvu budu podepisovat v úterý, zhruba 63 hrubýho :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
245
3.7.15 16:15
@Anonymní píše:
@Kassy smlouvu budu podepisovat v úterý, zhruba 63 hrubýho :nevim:

já myslím že při DPČ si délku volit můžeš a máš i PPM, pokud je to DPP tak ne, ale nejsem si jista.. U DPČ by měla být i neschopenka, dělala jsem tak kdysi asi 3 měsíce, tak jsem si to zjišťovala, měla jsem v té době plat 10tis čistého a neschopenku jsem měla…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3302
3.7.15 16:40

@Odet: No ono to právě záleží na celkovém měsíčním výdělku, jak z DPP tak z DPČ se nemocenské pojištění odvádí až při překročení určité hranice, ta je pro každý z těch druhů smluv jiná a docela často se mění. Neznám ta čísla z hlavy.
Takže zakladatelko googli nebo se při podpisu smlouvy zeptej, zda za tebe při těchto podmínkách budou odvádět NEMOCENSKÉ (ne zdravotní, to tě v souvislosti s PPM nezajímá) pojištění.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3.7.15 17:12

U DPP se sociální a zdravotní odvádí od 10 000,– měsíčně, u DPČ od 2 500,–

Že budeš mít 63,–/h je sice hezké, ale nám tady dost k ničemu, když tu nepíše měsíční výdělek a druh smlouvy.

Tobě by byla asi výhodnější DPČ, protože většinou DPP nenechají přes 10 000,– a navíc na ni můžeš odpracovat jen 300h ročně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
3.7.15 20:41

Aha, děkuji za rozvedení, už se v tom orientuji, a vše se pozeptám. Děkuji :palec:

zakl.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
7.7.15 11:03

Potřebuji další radu prosím, smlouvu mám DPP, lze si tedy nemocenské platit sama? Kolik to je? Výdělek mi 10 tis zřejmně nepřekročí aby platila firma.

DPČ je prý omezené 4hodinami denně, je to pravda? Protože je mi blbé za měsíc brát smlouvu na HPP když tam dlouho nepobydu, bylo by to dle mně nefér a těhotenství navíc dlouho tajit nedokážu a aby z toho pak nebyly problémy…

zakl.

@zvidavajanca @Kassy

• Nahlásit
  • Citovat
245
7.7.15 13:55
@Anonymní píše:
Potřebuji další radu prosím, smlouvu mám DPP, lze si tedy nemocenské platit sama? Kolik to je? Výdělek mi 10 tis zřejmně nepřekročí aby platila firma.

DPČ je prý omezené 4hodinami denně, je to pravda? Protože je mi blbé za měsíc brát smlouvu na HPP když tam dlouho nepobydu, bylo by to dle mně nefér a těhotenství navíc dlouho tajit nedokážu a aby z toho pak nebyly problémy…

zakl.

@zvidavajanca @Kassy

Ano je to údajně omezené na 4h denně, já to měla tak, že jsem měla 2 DPČ… každou na 4 hodiny, ale na jiný/podobný/ druh práce… A pracovala jsem normálně 8h jako každý jiný zaměstnanec… jen jsem pak měla 2 výplatní pásky…

Nejjednoduší to budeš mít, když se zeptáš zaměstnavatele zda za tebe pojištění platí, případně kolik… a budeš mít jasno hned :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7.7.15 17:15

U DPČ ke omezení na polovinu pracovní doby. Počítá se to však za celé období smlouvy, nejdéle však za rok (53. týdnů).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23880
7.7.15 22:13

Chtěla jsem něco napsat chytrého a pak mi došlo že je to blbost :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
7.7.15 22:22

@Odet no to je dobrý, rozdělit to na 2× :palec:

Ovšem už je toto vše bezpředmětné, víckrát tam nejdu, ještě bych si mohla něco udělat. Bylo tam snad 50stupňů a chvilkama i dost fyzická zátěž

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama