Výpověď v těhotenství, co dělat teď

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.10.18 13:56
Výpověď v těhotenství co dělat teď

Dobrý den chci se zeptat co dělat jsem ve 4 měsíci a těhotenství a dnes jsem dostala výpověď z práce kvůli toho že zaměstnavatel končí chci se zeptat co dál kam jít a hlavně jak to teď bude s mateřskou? Jsem přece v ochranné lhůtě vím že sice tím že konči tak výpověd musí dát ale co teď kam jít? Děkuji předem

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

lachtanice86
Kelišová 6471 příspěvků 15.10.18 14:43
@Anonymní píše:
Dobrý den chci se zeptat co dělat jsem ve 4 měsíci a těhotenství a dnes jsem dostala výpověď z práce kvůli toho že zaměstnavatel končí chci se zeptat co dál kam jít a hlavně jak to teď bude s mateřskou? Jsem přece v ochranné lhůtě vím že sice tím že konči tak výpověd musí dát ale co teď kam jít? Děkuji předem

Jak dlouho si tam byla zamestnana? Kdy máš termín? K jakému datu je ukončení pracovního poměru?

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.10.18 14:45

@lachtanice86 byla jsem zaměstnaná rok na dobu neurčitou,termín mám 26.března.2019,a ukončení pracovního poměru je 31.10.2018

Safrik
Kecalka 206 příspěvků 1 inzerát 15.10.18 14:50

Ty jo, asi bych se sla zeptat na urad prace.

tininas
Ukecaná baba ;) 1173 příspěvků 15.10.18 15:02

Ahoj.

Ahoj.

Spadáš do ochranné lhůty, což je pro těhotné 270 dní. Mateřskou (čili Peněžitou pomoc v mateřství) rozhodně dostaneš. Tu vyplácí Správa sociálního zabezpečení. Takže pokud za Tebe zaměstnavatel platil nemocenské pojištění, není žádný důvod, abys MD nepobírala.

Jen si ohlídej, aby Tvůj ex-zaměstnavatel dodal potřebné podklady. Já byla zaměstnaná řádně, nikdo nekrachoval a stejně jim to trvalo skoro 2 měsíce, než mi vyplatili první dávku. :)

lachtanice86
Kelišová 6471 příspěvků 15.10.18 15:08

@tininas nelži. Ochranná lhůta je tak dlouhá jako poslední zaměstnání ale max 180dnu. Ne 270dnu.

lachtanice86
Kelišová 6471 příspěvků 15.10.18 15:13
@Anonymní píše:
@lachtanice86 byla jsem zaměstnaná rok na dobu neurčitou,termín mám 26.března.2019,a ukončení pracovního poměru je 31.10.2018

Termín 26.3.2019. Nástup na ppm 6-8tydnu před termínem porodu. Což vychází na období od 26.2 - 12.3.2019. K první­mu datu je to cca 117dnu a k druhému datu je to 131 dnu. A od kdy si měla smlouvu? Splnujes podmínku 270dnu pojištění za poslední 2roky?

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.10.18 15:38

@lachtanice86 smlouvu mi začala 10.10.2017 a končí tedy 30.10.2018 tedy bych to měla splňovat ne?

tininas
Ukecaná baba ;) 1173 příspěvků 15.10.18 15:40
@lachtanice86 píše:
@tininas nelži. Ochranná lhůta je tak dlouhá jako poslední zaměstnání ale max 180dnu. Ne 270dnu.

Ale pro těhotné je 270 dní, což zakladatelka je. :)

Mám vlastní zkušenost. :)

Uživatel je onlinej.a.n.i1
Hvězda diskuse 63374 příspěvků 3 inzeráty 15.10.18 15:42
@tininas píše:
Ale pro těhotné je 270 dní, což zakladatelka je. :)Mám vlastní zkušenost. :)

Ale není, pleteš si hrušky s jabkama, pro těhotné je jak správně píše @lachtanice86 stejně dlouhá, jako poslední zaměstnání, max 180 dnů, tedy v případě zakladatelky 180 dnů. Pro netěhotné je 7 dnů.

Lendeš
Kelišová 5422 příspěvků 15.10.18 15:45
@Anonymní píše:

V tom případě jsi nedostala výpověď, ale uzavřeli jste dohodu o ukončení prac. poměru. Dal ti aspoň slušné odstupné, žes přistoupila na dohodu?

Jinak po konci prac. poměru se můžeš přihlásit na pracák. Pokud máš 12 měsíců důchodového pojištění za poslední 2 roky, tak máš nárok i na podporu, ale až po těch měsících, za které máš odstupné. Zdravotní pojišťovně máš povinnost hlásit všechny změny po konci prac. poměru, takže oznámíš, že jsi uchazeč o zaměstnání, pak přechod na PPM. Nárok na PPM mít budeš, když jsi tam pracovala rok, do ochranné lhůty se vejdeš. Akorát si pohlídej, aby ti byl zaměstnavatel pak schopen vystavit přílohu k žádosti o PPM, když už nebude fungovat.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.10.18 15:47

@Lendeš a vadí to nějak že jsem na nemocenské budu normálně dostávat nemocenskou?

Lendeš
Kelišová 5422 příspěvků 15.10.18 15:52
@Anonymní píše:
@Lendeš a vadí to nějak že jsem na nemocenské budu normálně dostávat nemocenskou?

Nevadí to nijak, v tom případě se nebudeš hlásit na pracák, ale budeš dál na nemocenské, pokud pro ni dál bude důvod. Můžeš na ni být do nástupu na PPM a v takovém případě se finančně vyplatí jít na PPM až 6 týdnů před porodem. Pojišťovně oznam, že jsi na nemocenské dál i po skončení prac. poměru.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.10.18 15:55

@Lendeš takže pokuď to chápu dobře tak mám jít na pracák a na sociálce akorát nosit nemocenský lístek?

Lendeš
Kelišová 5422 příspěvků 15.10.18 15:59
@Anonymní píše:
@Lendeš takže pokuď to chápu dobře tak mám jít na pracák a na sociálce akorát nosit nemocenský lístek?

Píšu, že se nebudeš hlásit na pracák, když jsi na nemocenské.

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Seriál o motorickém vývoji: Co se děje ve třetím roce?

Děti ve třetím roce života své okolí baví rozpustilostí. Rády tančí, zpívají... číst dále >

Video: Vlastnoručně vyrobeným adventním kalendářem zpříjemníte dětem čekání na Ježíška

Děti začínají být natěšené na vánoční dárky, tak jim to netrpělivé čekání... číst dále >

Články z Expres.cz

Okamurův hřích: „Spojil ses s nimi, už tě nebudeme volit,“ píší mu naštvaní voliči

Jeho voliči ho poslouchají na slovo a ve všem s ním souhlasí, teď se ale i ti... číst dále >

Selfie expert Dáda: Na Instagramu vypustila další zlo. Co dělá špatně?

Je jí dvaašedesát, ale sociální sítě si zamilovala, jako by byla teenagerka.... číst dále >

Články z Ona Dnes

V mládí ji šikanovali kvůli vzhledu, rozhodla se pro kompletní proměnu

Celine Centino (24) ze švýcarského Zurichu byla v mládí šikanována. Děti si... číst dále >

Když táta zemřel, neměl ani šedesát kilo, vzpomíná dcera Michala Tučného

Táta Michaely Tučné je dodnes ikonou české country music. Báječná ženská,... číst dále >