Výpověď v těhotenství dohodou, smlouva na dobu neurčitou

12
20.8.20 21:31

Výpověď v těhotenství dohodou, smlouva na dobu neurčitou

Chtěla bych se zeptat jestli nemá někdo zkušenost. Jsem ve 25tt výpověď jsem dostala dohodou k 18.3.2020 v té době jsem ještě nevěděla ze jsme těhotná to jsem se dozvěděla 14.4. a vůbec mě nenapadlo jako prvorodicku ze nedosahnu na materskou. :nevim:
Zajímalo by mě zda se dá proti té výpovědi dohodou nějak odvolat i když jsem už ve 25tt.
Momentálně jsem na UP a pobiram podporu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
12
20.8.20 21:34

Smlouvu jsme měla na dobu neurčitou. Prosím o radu jestli tomu někdo opravdu rozumí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5789
20.8.20 21:37

Vypoved dohodou neexistuje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
20.8.20 21:38

Ja dala vypoved ke konci kvetna s tim, ze budu menit zamestnani a otehotnela jsem, zjistila jsem to 14 dni pred koncem smlouvy, a do noveho zamestnani bych nastoupit nemohla, protoze je nevhodne pro tehotnou. Sla jsem marodit a jsem v ochranne lhute, vyjde mi to jen tak tak, ale materskou dostanu.. kdybych nemarodila a nebyla zamestnana, tak ji nejspis nedostanu :? tak mi to aspon vysvetlovala uceni ze stare prace. Anonym, moc soukrome informace

• Citovat
  • Nahlásit
12
20.8.20 21:39

@Jogrr aha :mrgreen: tak to bych ji asi nedostala ne

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4270
20.8.20 21:40

K výpovědi z března - výpovědi dohodou, kterou si podepsala se opravdu nelze odvolat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
42871
20.8.20 21:47
@Lena2804 píše:
@Jogrr aha :mrgreen: tak to bych ji asi nedostala ne

vypoved dohodou nenexistuje. Ty ses se zamestnavatelem dohodla na ukonceni pracovniho pomeru. Obe strany s timto souhlasily a stvrdily to podpisem. Na co se chces odvolat? Na svou nepricetnost?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22382
20.8.20 21:54

@Lena2804 Existuje pouze vypoved nebo rozvazani pracovniho pomeru dohodou.
Pokud jsi jim podepsala dohodu, tvoje blbost.
Vypoved obnasi obvykle vypovedni lhutu a zakonne odstupne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12
20.8.20 21:54

@matkabagristy
No vy jste teda hvězda diskuze to sedí :potlesk: :potlesk:
Přečtěte si zákoník práce :zed: :*

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22382
20.8.20 21:57
@Lena2804 píše:
@matkabagristy
Přečtěte si zákoník práce :zed: :*

Myslim, ze cist by mel nekdo jiny, nez @matkabagristy

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10139
20.8.20 21:58
@Lena2804 píše:
@matkabagristy

Ale prosím tě, @matkabagristy má pravdu. Ty jsi nedostala výpověď, ty jsi podepsala dohodu o rozvázání pracovního poměru = dohodla ses dobrovolně se zaměstnavatelem, že končíš.
Skoda, že ty sis nepřečetla, co podepisuješ

Příspěvek upraven 20.08.20 v 22:00

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8537
20.8.20 22:00
@Anonymní píše:
Ja dala vypoved ke konci kvetna s tim, ze budu menit zamestnani a otehotnela jsem, zjistila jsem to 14 dni pred koncem smlouvy, a do noveho zamestnani bych nastoupit nemohla, protoze je nevhodne pro tehotnou. Sla jsem marodit a jsem v ochranne lhute, vyjde mi to jen tak tak, ale materskou dostanu.. kdybych nemarodila a nebyla zamestnana, tak ji nejspis nedostanu :? tak mi to aspon vysvetlovala uceni ze stare prace. Anonym, moc soukrome informace

Nemocenská s ochrannou lhůtou u mateřské nemá nic společného, nijak to neovlivňuje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2291
20.8.20 22:00
@Lena2804 píše:
@matkabagristy

Myslím, že ona číst umí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
20.8.20 22:01

Škoda měla jsi hnedka cos ses to dozvěděla na neschopenku, byla bys v ochraně lhůtě a měli bys nárok na mateřské. Já v únoru podala žádost o výpověď měla jsem ještě dva měsíce (březen, duben) na začátku dubna jsem zjistila že jsem těhotná, bohužel tak či tak jsem na neschopenku musela jelikož jsem byla po potratu a měla na začátku těhotenství velké problémy. Ale i tak bych šla na neschopenku, abych nepřišla o mateřství, měla jsi to řešit dřív. I kdybys dostala výpověď, měla bys nárok kdybys šla na neschopenku

• Citovat
  • Nahlásit
2532
20.8.20 22:01
@Lena2804 píše:
@matkabagristy

Nemusíš hned být agresivní. Má pravdu, odvolat se nemůžeš a když jsi to podepsala už před pěti měsíci, tak jsi tu situaci měla řešit podstatně dřív. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama