Výpověď v začátku těhotenství

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.04.19 14:00
Výpověď v začátku těhotenství

Ahoj, jsem opakovaně na nemocenské. Předtím jsem jí ukončila předčasně s tím, že to nějak dám a bohužel, po dvou týdnech jsem na ní skončila znovu. A před pár dny jsem zjistila, že jsem těhotná. Ale je to úplný začátek, doktor ještě nic neviděl a mám to potvrzené jen z krve, takže mě objednal ke konci měsíce. A dneska jsem měla kontrolu z práce, kdy přišel přímo můj přímý nadřízený. V pohodě mě stihl doma, vycházky dodržuji. Ptal se kdy se vrátím, tak jsem řekla, že ještě nevím a chtěl po mě nějaké číslo z nem. listku, ale z toho co je na kontroly k lékaři, protože ten druhý jsem normálně odevzdala a v práci ho mají. Tak mě tak napadá, jestli se třeba nechystají mě propustit. Ve zkušební době nejsem, smlouva na dobu určitou. Jenže když už mám potvrzené těhotenství z krve, tak vztahuje se na mě už ta ochranná lhůta? Kdyby mi přišla třeba výpověď, tak stačí zajít za gynekologem pro potvrzení a poslat jim to tam? Nic jsem mu právě o tom ještě neřekla, chci počkat do toho konce měsíce a do potvrzení srdeční akce a pak mu to řeknu a navíc ani nevím, na jak dlouho ještě bude léčba tady toho s čím marodím.

Reakce:
Kriss Tina
Echt Kelišová 9539 příspěvků 12.04.19 14:03

Těhotnou tě vyhodit nemůžou a že po tobě chtěli díl neschopenky co máš doma je běžný postup, i kontrola ze socialky ho vyžaduje, zapisujou do něj tu kontrolu.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.04.19 14:05
@Kriss Tina píše:
Těhotnou tě vyhodit nemůžou a že po tobě chtěli díl neschopenky co máš doma je běžný postup, i kontrola ze socialky ho vyžaduje, zapisujou do něj tu kontrolu.

Tak to mi tam nic nezapisoval, jen chtěl nějaké číslo

svetylko83
Stálice 76 příspěvků 12.04.19 15:03

Tak jestli mas smlouvu na dobu urcitou, tak ti prac. pomer jejim uplynutim skonci, zadna ochrana ze jsi tehotna v tomto pripade neni…

Mišule86
Kecalka 191 příspěvků 12.04.19 15:20

Vyhodit tě nemůžou, dokonce i kdyby jsi až potom zjistila, že jsi v době výpovědi byla už těhotná, tak je výpověď neplatná. Pracovní poměr ti skončí po uplynutí doby určité..

Kajka9
Závislačka 3614 příspěvků 12.04.19 17:13

Jestli mas smlouvu na dobu urcitou mas smulu..ale je tam 180 dni ochrana lhuta ciz teda ja bohuzel nestihla

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.04.19 20:44

Mě jde o to, jestli mě mohou vyhodit, než mi skončí smlouva. Nástup na mateřskou bych měla mít plus mínus v období konce smlouvy, takže tam jde o pár dní, ale jde mi o to, jestli by mě mohli jako těhotnou i když teprve na začátku vyhodit teď.

Kriss Tina
Echt Kelišová 9539 příspěvků 12.04.19 20:59
@Anonymní píše:
Mě jde o to, jestli mě mohou vyhodit, než mi skončí smlouva. Nástup na mateřskou bych měla mít plus mínus v období konce smlouvy, takže tam jde o pár dní, ale jde mi o to, jestli by mě mohli jako těhotnou i když teprve na začátku vyhodit teď.

Nemohli, jako těhotná jsi nevyhoditelna.

Kajka9
Závislačka 3614 příspěvků 12.04.19 21:40

Ne nemuzou

Váš příspěvek
Reklama