Výpověď v zaměstnání - péče o dítě

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

alexxa
Ukecaná baba ;) 1665 příspěvků 15.10.18 18:46
Vypoved v zamestnani-pece o dite

Ahoj. Holky, jak je to s vypovedi v praci kdyz ji podam ja a duvodem je pece o dite (8) musi mne zamestnavatel uvolnit hned ze dne na den? Jsem samozivitelka a 12hod smeny. Neni kdo by vyzvedaval z druziny a hlidal. Sama doma nezvladne byt. Boji se a po pravde na ni jeste neni spoleh, ze ji nenapadne si uvařit caj nebo cokoli a neopari se apod.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

hani28
Ukecaná baba ;) 1159 příspěvků 15.10.18 19:06

Nemusi.

alexxa
Ukecaná baba ;) 1665 příspěvků 15.10.18 19:10

@hani28 a jak se teda v takovym pripade postupuje ?

eumedon
Extra třída :D 13631 příspěvků 15.10.18 19:11
@alexxa píše:
Ahoj. Holky, jak je to s vypovedi v praci kdyz ji podam ja a duvodem je pece o dite (8) musi mne zamestnavatel uvolnit hned ze dne na den? Jsem samozivitelka a 12hod smeny. Neni kdo by vyzvedaval z druziny a hlidal. Sama doma nezvladne byt. Boji se a po pravde na ni jeste neni spoleh, ze ji nenapadne si uvařit caj nebo cokoli a neopari se apod.

S výpovědí z pracovního poměru je spojena výpovědní doba, která je dvouměsíční (pokud nebyla dohodnuta delší) a začíná běžet první den měsíce následujícího po měsíci výpovědi. Dáš-li výpověď v říjnu, výpovědní doba skončí 31.12.

U DPP a DPČ je výpovědní doba 15-denní ode dne doručení.

eumedon
Extra třída :D 13631 příspěvků 15.10.18 19:14
@alexxa píše:
@hani28 a jak se teda v takovym pripade postupuje ?

Lze navrhnout dohodu o rozvázání pracovního poměru. Ovšem - dohoda je vyjádření vůle obou stran, nikoho k ní nelze nutit.

alexxa
Ukecaná baba ;) 1665 příspěvků 15.10.18 19:31

Jsem si prave myslela, že v takovym pripade jsou povinni me uvolnit hned.

eumedon
Extra třída :D 13631 příspěvků 15.10.18 19:33

@alexxa Nejsou. Jsou povinni na požádání upravit pracovní dobu, pokud tomu nebrání vážné provozní důvody.

janickaIII
Ukecaná baba ;) 2438 příspěvků 2 inzeráty 15.10.18 19:37

@alexxa požadej o zkrácení/upravu pracovní doby z důvodu péče o dítě do 15let. Pokud tomu nebrání závažné provozní důvody, měli by ti vyhovět.

alexxa
Ukecaná baba ;) 1665 příspěvků 15.10.18 20:35

To by asi slo, ale sla bych dolů s penezma tak o 4-5tis což je dost. Treba se nejak rozume domluvime. Ta prace me baví

hani28
Ukecaná baba ;) 1159 příspěvků 15.10.18 22:13
@alexxa píše:
@hani28 a jak se teda v takovym pripade postupuje ?

Muzes se zkusit dohodnout, ale takto ze dne na den, to je dost malo, ne? Budou asi chtit at das normalni mesicni vypoved.

hani28
Ukecaná baba ;) 1159 příspěvků 15.10.18 22:16
@alexxa píše:
To by asi slo, ale sla bych dolů s penezma tak o 4-5tis což je dost. Treba se nejak rozume domluvime. Ta prace me baví

A ty uz mas dohodnutou praci jinde? Jinak je prece lepsi zkratit uvazek a mit o 4.tis mene, nez dat vypoved a byt bez prace, ne?

j.borufka
Echt Kelišová 7721 příspěvků 16.10.18 07:04

@alexxa Zrovna řeším podobný problém,podala jsem výpověď o rozhadani pracovního poměru. V zákoníku práce opravdu tento důvod je,musela by jsi to napsat do dohody tak do výpovědi.U mě dohodu nepodepsala,tudíž se musejí dohodnout obě strany.V případě pak výpověď ta je dvouměsíční,pokud ti zaměstnavatel neztratí jinak.Musela bys to odmarodim nebo se dohodnou na zkrácení smnen.

mamule42
Zasloužilá kecalka 770 příspěvků 16.10.18 09:09

@alexxa A jak jsi to řešila do ted

j.borufka
Echt Kelišová 7721 příspěvků 16.10.18 15:39
@mamule42 píše:
@alexxa A jak jsi to řešila do ted

Slla jsem na neschopenku,a zaslala ji klasickou výpověď.Kdybych tam byla sehrála by mě za živá a ani nezaplatila.

alexxa
Ukecaná baba ;) 1665 příspěvků 28.10.18 19:43

Vyzvedavala kamaradka jenze ta zmenila praci a uz to nejde.

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Seriál o motorickém vývoji: Co se děje ve třetím roce?

Děti ve třetím roce života své okolí baví rozpustilostí. Rády tančí, zpívají... číst dále >

Video: Vlastnoručně vyrobeným adventním kalendářem zpříjemníte dětem čekání na Ježíška

Děti začínají být natěšené na vánoční dárky, tak jim to netrpělivé čekání... číst dále >

Články z Expres.cz

StarDance je nedobytný formát. Vokální skupinu Skety diváci pořadu odmítli

Ptáte se, proč během šestého přenosu taneční soutěže StarDance chyběla... číst dále >

Tento poklad je z Česka! Sexy Karolína je první evropskou hokejovou trenérkou

Česká republika se má čím chlubit! Třicetiletá sexbomba Karolína Huvarová... číst dále >

Články z Ona Dnes

V mládí ji šikanovali kvůli vzhledu, rozhodla se pro kompletní proměnu

Celine Centino (24) ze švýcarského Zurichu byla v mládí šikanována. Děti si... číst dále >

Vánoční divočina podle Konarovské na přehlídce luxusního prádla

Jemné krajky, podvazky nebo průsvitné negližé na těle krásných modelek... číst dále >