Výpověď ve zk. době, nárok na ošetřovné, nemám nárok na podporu

10959
1.3.21 08:51

výpověď ve zk. době,nárok na ošetřovné,nemám nárok na podporu

Dobrý den, ke dni 28.2. mi skončila zkušebka. Podepsala jsem výpověd. Protože nemám odpracovaný rok nemám nárok na podporu. Mám 6 letou dceru a zavřeli nám od 1.3. školu. Mám nárok na krizové ošetřovné? Nebo na nic vůbec..Na tuhle situaci stát nemyslí… :nevim: děkuji všem za případné informace :kytka: :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
7568
1.3.21 08:55

Takže k 28.2. ti skončila smlouva? Pokud ano, tak na OCR nárok nemáš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
723
1.3.21 08:56

Pokud ti netrvá zaměstnanecký poměr, tak dle mého nemáš. Ošetřovné je pro pracující. A jestliže tě propustili až po zkušební době, měla bys mít nárok na výpovědní lhůtu. Jestli ve zkušebce, tak nic.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7780
1.3.21 09:13

Bohužel. Není prace, není důvod pro osetrovne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24610
1.3.21 09:16

@siamka7 Nějak nechápu, proč jsi podepsala výpověď?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8541
1.3.21 09:20
@siamka7 píše:
Dobrý den, ke dni 28.2. mi skončila zkušebka. Podepsala jsem výpověd. Protože nemám odpracovaný rok nemám nárok na podporu. Mám 6 letou dceru a zavřeli nám od 1.3. školu. Mám nárok na krizové ošetřovné? Nebo na nic vůbec..Na tuhle situaci stát nemyslí… :nevim: děkuji všem za případné informace :kytka: :hug:

Ne nemáš nárok na ošetřovné. Proč bys taky měla mít? To je dávka pro pracující lidi…
A ty jsi podala výpověď, nebo tě propustili? :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21217
1.3.21 09:27

Moc to nechapu s tou vypovedi. Ve zkusebce se prevazne rusi pracovni pomer a nedava vypoved. A ne na osetrovne narok nemas, nepracujes…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10959
1.3.21 09:40

@Šmoulice propustili…skončila mi zkušebka. Nechci jmenovat firmu/je solidní/je tady ještě problém že této firmě končí ke konci dubna nájem, a nem
užou se strany domluvit, jestli prodlouží nebo ne. Pokud ano, mám slíbené, zase od dubna nastoupit na hl.prac. poměr ale už bez zkušebky. Ale pokud se nedomluví, tak jsem v budoucnu bez práce…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10959
1.3.21 09:42

@Svistice ve zkušebce mají na to nárok…dělám v obchodě. A co jsem jim jako měla říct? :zed: :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21217
1.3.21 09:42
@siamka7 píše:
@Šmoulice propustili…skončila mi zkušebka. Nechci jmenovat firmu/je solidní/je tady ještě problém že této firmě končí ke konci dubna nájem, a nem
užou se strany domluvit, jestli prodlouží nebo ne. Pokud ano, mám slíbené, zase od dubna nastoupit na hl.prac. poměr ale už bez zkušebky. Ale pokud se nedomluví, tak jsem v budoucnu bez práce…

kazdopadne bych se na to nespolehala a minimalne si bud za brezen zaplatila zdravotni pojisteni nebo se prihlasila na pracak…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10959
1.3.21 09:43

@Hanka1 ano,je to zrušený poměr

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10959
1.3.21 09:45

@Hanka1 to je jasné, to vím, dnes tam právě jdu…a jak jsem tam předběžně volala kvůli prac. době..tak se mě ptali na problém a tam mi tvrdili že mám nárok na ošetřovné ikdyž mě propustili..tak jsem se divila, protože vím že asi ne..toto mě zmátlo…proto jsem tu napsala na emimino…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24610
1.3.21 09:47
@siamka7 píše:
@Svistice ve zkušebce mají na to nárok…dělám v obchodě. A co jsem jim jako měla říct? :zed: :nevim:

Tak je to zrušení parc. poměru ve zkušební době. Ne podpis výpovědi (= dobrovolný akt ze strany zaměstnance).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7780
1.3.21 09:51

Jediný co „můžeš“ je hodit se marod. Záleží jestli ukecas doktora aby ti napsal neschopenku na něco. Prvních 14 dní budeš mít sice neplacenych, ale pak už ano. Ale je to trochu podvod no :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10959
1.3.21 09:53

@JancaS84 hm,to právě dělat nechci… :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu