Výpověď ve zkušebce při paragrafu na děti

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Janitka
Zasloužilá kecalka 943 příspěvků 26.03.18 14:33
Vypoved ve zkusebce pri paragrafu na deti

Dobry den.
Chci se zeptat, zda zamestnavatel muze dat vypoved cloveku, ktery je ve zkusebce a zrovna mu onemocnelo dite, tak si na nej vzal paragraf, osetrovacku… staci pak dorucit vypoved postou tomu zamestnanci domu? lze to? nebo se musi z osetrovacky vratit? ale to je asi blbost, protoze ta muze trvat dlouho a zkusebka bude koncit…
prosim nehodnotte ze se to nedela apod.,potrebuji jen konkretni informaci od nekoho, kdo se v tom vyzna… dekuji :kytka:

Reklama

Reakce:

Monchichik
Závislačka 3205 příspěvků 26.03.18 14:54

Našla jsem na netu, že stačí " zrušení pracovního poměru ve zkušební době " doručit poštou a lze to i při očr.

karoli
Kecalka 243 příspěvků 26.03.18 15:12

Nemůžeš dostat výpověď, pokud jsi na nemocenské. Jediná vyjímka je, když más smlouvu na dobu určitou. Pokud máš jen ošetřovačku, výpověď dostat můžeš, jsi-li ve zkušební době, tak okamžitou. Pokud ti jí zaměstnavatel nedá osobně, musí jí doporučeně zaslat na tvou adresu.

yweta
Závislačka 4157 příspěvků 26.03.18 15:22

Zaměstnavatel může, stejně jako zaměstnanec zrušit pracovní poměr ve zkušební lhůtě. Pokud se budeme bavit o doručení, správně měl proběhnout pokus o osobní doručení a až následně poštou.

Anonymní  26.03.18 16:52

Mám firmu a toto jsem řešila. Pokud jste na OČR může dát zaměstnavatel v jejím průběhu ve zkušební lhůtě výpověď kdykoliv. Nemusí čekat na to, až se vrátíte do práce, jako je tomu v případě nemocenské. Tam se pak prodlužuje o dobu nemoci zkušební lhůta. Ohledně doručení, ano, je to tak v pořádku. Dotyčný však může lhát a tvrdit, že si výpověď nepřevzal (pokud dopis nebyl s dodejkou). Proto je lepší předávat výpověď se dvěma svědky. Ale neznám moc nikoho, kdo by chtěl dělat takové obštrukce. Normální člověk pochopí, že zaměstnavatel hledá někoho, kdo bude v práci. Ve zkušební době má ještě kontakty na lidi z nedávného výběrového řízení. Já chápu, že člověk může mít nemocné dítě i ve zkušebce, ale třeba náš provoz neumožňuje absence. Když chybí jeden člověk, je to fakt hodně špatné. Když chybi dva, je to peklo a odnáší to naši pacienti. Prodlužuje se jim doba léčení a je to neetické. Takže já raději vybírám někoho, kdo bude v práci. Sama mám dítě a vím, jak je to s jejich nemocností. Chápu obě strany.

Karleon
Kelišová 5156 příspěvků 26.03.18 16:57

Lze to, ale přijde mi to hodně krutý. Tím spíš, když se jedná o zdravotnický zařízení, jak je psáno výše, o to se ale u zakladatelky nejspíš nejedná.

Anonymní  26.03.18 17:03
@Karleon píše:
Lze to, ale přijde mi to hodně krutý. Tím spíš, když se jedná o zdravotnický zařízení, jak je psáno výše, o to se ale u zakladatelky nejspíš nejedná.

Víte co, kruté to je, ale vůči pacientům to také není fér, když se jim prodlužuje zbytečně léčba, protože se musí přeobjednat. U mne by záleželo, jak si toho člověka cením. Pokud bych měla už nějake pochybnosti před OČR a jiné slibné kandidaty s okamzitym nastupem, tak to asi udělám. Nevím. Ale pokud by ten člověk byl super, jak kvalifikací, chovánim k pacientům, inteligencí, komunikací, tak si ho vážím a nenechám si ho odejít kvůli jednomu tydnu na OČR. Ono totiž najít někoho takového je dost těžké.

Karleon
Kelišová 5156 příspěvků 26.03.18 17:18

On se vždycky důvod najde. Buď se pacientům prodlužuje léčba nebo zaměstnavateli uchází zisk, případně je to větší zátěž pro kolegy. Já dělám na lůžkovým a vždycky se snažím při ošetřovačce dorazit do práce buď na celý den, když manžel pracuje z domova, případně na pár hodin, kdy on může pohlídat a vážím si svého zaměstnavatele, že mi nikdy neřekl ani slovo.

admin
Extra třída :D 10588 příspěvků 27.03.18 07:10

Dobrý den,

zeptejte se odbornice v Poradně rodinných financí. Ta Vám určitě poskytne aktuální informace. :)

Držím palce! :kytka:
adminka Eliška

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

OSVĚDČENO: Výlety, které zabaví děti a neunaví rodiče

Zavřené školky a letní prázdniny si žádají jediné – vyrazit na... číst dále >

Nákup na AliExpressu: Jak ho zvládnout krok po kroku?

Dámské, pánské i dětské oblečení, hračky, dekorace, nábytek, šperky… zkrátka... číst dále >

Články z Expres.cz

Brněnská hvězdička Nela Slováková: Údajně bohatého přítele Martina pustila k vodě

Vítězka reality show Hotel Paradise Nela Slováková (28) je zase volná! Vztah... číst dále >

Nejasnosti kolem smrti Václava Glazara. Kamarád popsal hrůzné podmínky v hospici

Zanedbali pracovníci kralupské léčebny pro dlouhodobě nemocné péči o náhle... číst dále >

Články z Ona Dnes

VIDEO: Módě ve Varech vládla romantika, velké brýle a pohodlné tenisky

Móda návštěvníků karlovarského filmového festivalu se v posledních letech... číst dále >

Když hrála, radši jsem uklízela, vzpomíná maminka tenistky Novotné

Je to přesně dvacet let od chvíle, kdy klekla na wimbledonský trávník a... číst dále >

Reklama