Výpověd ve zkušební době a nemocenská

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.01.12 08:53
Výpověd ve zkušební době a nemocenská

Dobrý den,dostala jsem do docela těžké situace.V pátek 6.1. jsem dostala výpověd od zaměstnavatele s tím,že mi končí zkušební doba,a dále se mnou nepočítají.Sdělil mi i důvod mé výpovědi a to že jsem byla doma se synem na OČR a to celkem 3 týdny,měl zápal plic.Jdemi hlavně o to,že když se nyní půjdu přihlásit na ÚP tak nevím jestli mám nárok na podporu,jelikož jsem tam byla zaměstnaná 3 měsíce,a před tím jsem byla 2 měsíce také na ÚP.Ještě před tím jsem byla zaměstnaná 10 měsíců vcelku.To jsem nárok na podpor měla ale co ted?a ještě mi napadlo,jak dlouho je ochranná lhůta po výpovědi?napadlo mi to,že bych ještě mohla jít na nemocenkou,ale také nevím jestli by mi to ještě platili,když jsem tu výpověd podepsala.Někdo mi říká týden,někdo 3 dny.Pořádně se v tom nevyznám.Můžete mi prosím někdo poradit?mockrát děkuji

Reakce:
romype
Ukecaná baba ;) 1703 příspěvků 09.01.12 09:04

ukončení pracovního poměru ve zkušební době může být i bez udání důvodu, jak ze strany zaměstnavatele, tak ze strany zaměstnance, jak je to s podporou nevím, ale v ochrané lhůtě jsi, takže pokud chceš jít na nemocenskou můžeš, je jedno, že jsi výpoved podepsala, protože jsi podepsala převzetí ukončení pracovního poměru ve zkušební době.

Váš příspěvek
Reklama