Výpověď ve zkušební době a dotace ze států?

Anonymní
10.2.21 11:40

Výpověď ve zkušební době-dotace ze států?

Ahojte. Máte někdo zkušenost s výpovědi ve zkušební době a pokud jste dostali nebo dali výpovědi, dostali jste peníze od státu?
Jsem zůstana v hotelu už druhý měsíc, ale tím že se prodlužuje nouzový stat a kdo ví kdy otevřou hotely jsem nyní doma a mám dostat peníze od státu.
Nicméně našla jsem si lepší práci a mohu nastoupit k 1.3. takže výpověď bych dala k poslednímu dni v Únoru. Jsem ve zkušební době, neměl by to být problém, ale zajímá mě zda dostanu peníze za únor.
Měl někdo výpověď v době pandemie když provozovny zavřeli?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
6899
10.2.21 11:49

Ve zkusebni dobe nedavas vypoved, ale rozvazujes PP ve zkusebni dobe. Je to sakra rozdil.

A jinak kdyz jsi normalni zamestnanec a ses asi doma na prekazkach, tak to porad plati zamestnavatel. Od statu ti nic neprijde.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
10.2.21 11:55

@Cenarius
No tak asi nevíš, že stát posílá dotace zaměstnavatelům 100% mzdy pro zaměstnance. Takže mě neplatí zaměstnavatel, ale stát. Akorát mi ty peníze pošle zamestnavatel…
A rozvázání pracovního poměru a výpověď je přece to samé, pokud vím. Jak velký rozdíl to tedy je?

• Citovat
  • Nahlásit
15347
10.2.21 11:58
@Anonymní píše:
Ahojte. Máte někdo zkušenost s výpovědi ve zkušební době a pokud jste dostali nebo dali výpovědi, dostali jste peníze od státu?
Jsem zůstana v hotelu už druhý měsíc, ale tím že se prodlužuje nouzový stat a kdo ví kdy otevřou hotely jsem nyní doma a mám dostat peníze od státu.
Nicméně našla jsem si lepší práci a mohu nastoupit k 1.3. takže výpověď bych dala k poslednímu dni v Únoru. Jsem ve zkušební době, neměl by to být problém, ale zajímá mě zda dostanu peníze za únor.
Měl někdo výpověď v době pandemie když provozovny zavřeli?

Nejak nechápu jake peníze od státu mas dostat. A ve zkusebni dobe to neni výpověď ale rozvázání pracovního poměru

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1021
10.2.21 12:01
@Anonymní píše:
@Cenarius
No tak asi nevíš, že stát posílá dotace zaměstnavatelům 100% mzdy pro zaměstnance. Takže mě neplatí zaměstnavatel, ale stát. Akorát mi ty peníze pošle zamestnavatel…
A rozvázání pracovního poměru a výpověď je přece to samé, pokud vím. Jak velký rozdíl to tedy je?

Ty prekazky ti platí zaměstnavatel. Stát mu na to pouze „přispívá“. Jinak je to povinnost zamestnavatele a i kdyby od státu nic nedostal, tak ti to musí zaplatit.

Jinak když dáš výpověď, tak k té se váže dvouměsíční výpovědní doba.

A v tvém případě o peníze za únor nepřijdeš. Zaměstnavatel ti to stejně musí zaplatit. Druhá věc je, jestli on na tebe dostane něco od státu. Jsou tam různý podmínky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6641
10.2.21 12:04

Rozvázání pracovního poměru ve zkušební době není to samé co výpověď. U výpovědi musíš dodržet výpovědní dobu. Tobě vyplácí peníze zaměstnavatel, jak on si to vypořádá se státem a jaké programy čerpá nevíme. Ty od státu nic nedostaneš, dostaneš náhradu mzdy od zaměstnavatele.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1699
10.2.21 12:04
@Anonymní píše:
@Cenarius
A rozvázání pracovního poměru a výpověď je přece to samé, pokud vím. Jak velký rozdíl to tedy je?

Ty prachy posílá stát zaměstnavateli. Takže tobě by měla přijít nějaká „výplata“ rozuměj podpora, že nemůžeš pracovat od zaměstnavatele. Tak jako ty chodila doposud normálně.
Na tom se dle mě nic nezmění a až ukončíš prac. poměr tak tvůj zaměstnavatel dá info státu, že už nezaměstnává např. 5 lidí, ale jen 4 lidí a tedy mu v dalším měsíci přijde menší podpora, snížena o to, že mu jeden člověk dal ukončení prac. poměru.
Ale to už si vyřeší zaměstnavatel a ne ty

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6899
10.2.21 12:06
@Anonymní píše:
@Cenarius

Ze zamestnavatel dostava dotace je hezky, ale s tvym prijmem to nema co delat. Musi ti zaplatit i kdyz by nic nedostal. Nema to spolu zadnou souvislost. Takze napsat, ze " te plati stat" je nesmysl.

A rozvazani muzes kdykoliv ve zkusebce. Kdyz das vypoved, tak je tam 2 mesicni vypovedni lhuta. Takze rozvazani muzes ke konci unora skoncit. Vypoved, ukoncit muzes nejdriv na konci dubna.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1405
10.2.21 12:21

Je možné čerpat ošetrovné, když je hotel oficiálně zavřený a je tzv. na překážkách?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
47
10.2.21 12:25
@Anonymní píše:
@Cenarius

Nechci byt zla, ale co to píšeš za kraviny? Chodí ti snad výplata od státu nebo z účtu zaměstnavatele? :roll:

Nebyla bych si tím tak jistá, zda tvůj zaměstnavatel dostává 100%. Ten můj ani zdaleka nedostal 60%. A taky jsem žila v domění ze mu stát kompenzuje výplaty zaměstnancu, oni o tom sice v TV mluví ale realita je úplně jiná.
Proto to taky bylo znát na vyplatach, kazdopadne, pokud jsi i nadále zaměstnanec, měl by te platit dokud s nim nerozvážeš pracovní poměr.

Jinak, nevím jak je to ve zkusebce, ale pokud Ti dá výpověď nebo ty jemu, tak mu zaniká nárok kompenzační bonus na zaměstnance.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13422
10.2.21 12:33
@yasmine5 píše:
Je možné čerpat ošetrovné, když je hotel oficiálně zavřený a je tzv. na překážkách?

Ano.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10444
10.2.21 12:34
@Anonymní píše:
@Cenarius

Ty jo, na to si přišla jak? A ne, výpověď a rozvázání PP není to samé.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6641
10.2.21 12:42
@cecetka píše:
Ano.

Tomu nerozumím. Jak může být zároveň na překážkách, dostávat náhradu mzdy a zároveň být na OČR?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
441
10.2.21 12:48
@Hanula1212 píše:
Tomu nerozumím. Jak může být zároveň na překážkách, dostávat náhradu mzdy a zároveň být na OČR?

Nemůže, buď jsi na ošetřovném nebo na překážkách.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6641
10.2.21 12:54
@Angry_birds píše:
Nemůže, buď jsi na ošetřovném nebo na překážkách.

Mě to právě taky nedává smysl. @cecetka odpovídala, že je to možné. Ale možná jsem to pochopila blbě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat