Výpověď ve zkušební době, druhý den už nepřijít

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.01.19 11:35
Výpověď ve zkušební době, druhý den už neprijit

Ahoj, dneska jsem byla v práci a prostě mě nebaví. Mám 3 měsíční výpovědní dobu. Můžu ji dát bez udání důvodu a normálně zítra už neprijit?

Reakce:
kacakaca
Závislačka 2643 příspěvků 03.01.19 11:37

Pokud tou vypovedni dobou myslis zkusebni lhutu, tak ano. Oznam, ze uz tam nechces pracovat, duvod uvadet nemusis.

barca.hrosik
Závislačka 3175 příspěvků 03.01.19 11:37

Muzes,ale ja bych zavolala ze neprijdu ze se mi naskytla jina prace.Mela bych lepsi pocit........­...muj nazor

1mila2
Zasloužilá kecalka 578 příspěvků 03.01.19 11:42
@Anonymní píše:
Ahoj, dneska jsem byla v práci a prostě mě nebaví. Mám 3 měsíční výpovědní dobu. Můžu ji dát bez udání důvodu a normálně zítra už neprijit?

Jestli jsi ve zkusebce, tak napiš Zruseni pracovního poměru ve zkušební době. A k tomu kdy prijit a kdy uz ne neporadím (Za posílala zruseni 2dny pred posledni smenou).

lucillee
Echt Kelišová 8494 příspěvků 03.01.19 11:54

Jasne ze se muzes zachovat jako spratek a neprijit, ale prislo by mi fer alespon oznamit, duvod resit nemusis. Ja za sebe bych proste sla do prace a ten den oznamila, ze koncim, je to minimalne slusne kdyz uz nic jineho. Vystupni papiry ti v kazdem pripade poslou.

Mar__tanka1983
Generální žvanilka 20260 příspěvků 03.01.19 11:58

Prostě nepřijít, to podle mě není zrovna nejlepší nápad.
Napiš zrušení pracovního poměru ve zkušební době, vzor je třeba tady https://www.profesia.cz/…zamestnance/
a doruč ho, podle toho, jaká je to firma, tak na podatelnu/ na personální oddělení/případně k rukám vedoucího, poštou nebo osobně, s kopií, kterou si můžeš nechat potvrdit, jestli chceš mít něco v ruce ;)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.01.19 12:05

Jasně že jim to dám vědět, nejsem nevychovany spratek :?

eumedon
Extra třída :D 13974 příspěvků 03.01.19 14:06
@1mila2 píše:
Jestli jsi ve zkusebce, tak napiš Zruseni pracovního poměru ve zkušební době. A k tomu kdy prijit a kdy uz ne neporadím (Za posílala zruseni 2dny pred posledni smenou).
:palec: Z těch rad zatím nejlepší. Nejde o výpověď, ale o zrušení PP ve zkušební době a musí být písemné, jinak se k němu nepřihlíží.

Nesmí se tam objevit nic o výpovědi, výpověď je jiný způsob ukončení PP, spojený s výpovědní dobou.

Takže jen doplním, co @1mila2 nevěděla: Pracovní poměr skončí dnem doručení zrušení pracovního poměru ve zkušební době druhé straně, leda by v něm bylo vyznačeno pozdější datum ukončení - ale i to by muselo spadat do zkušební doby.

A doporučuju vyhotovit ve dvou provedeních - nechat si potvrdit doručení na kopii.

Příspěvek upraven 03.01.19 v 14:11

Lendeš
Kelišová 5738 příspěvků 03.01.19 14:10

Zrušení pracovního poměru musí být písemné, jinak se k němu nepřihlíží. Pracovní poměr končí dnem doručení, pokud do zrušení neuvedeš den pozdější. Pokud máš v den doručení (resp. skončení) naplánovanou směnu, tak ji máš normálně ještě odpracovat. Pokud už zítra pracovat nechceš, musíš zrušení doručit dnes.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Rozhovor: Jak přirozeně otěhotnět nebo připravit tělo na IVF

Na Lenku Malcher se mimo jiné obrací ženy, kterým se nedaří otěhotnět. Věnuje... číst dále >

DIY: Karnevaly se blíží. Vyrobte dětem originální masku

Každý, kdo se v posledních letech zúčastnil dětského karnevalu, ví, že se to... číst dále >

Články z Expres.cz

Kam zmizela nechvalně proslulá iniciátorka kauzy Me Too Asia Argento?

Bývalá herecká hvězda, Jimmy Bennett reagoval na loňskou vlnu Me Too, ve... číst dále >

Komentář: Pirát Bartoš chce být premiér. Nabídne víc než legalizaci konopí?

Pirátská strana odstartovala kampaň do Evropského parlamentu. Na... číst dále >

Články z Ona Dnes

Silvestrovské jednohubky a novoroční jídelní tradice

Za dveřmi je oslava nového roku. A co by to bylo za slávu, kdyby nebylo co... číst dále >

Sedm tipů, jak vyřešit manželské neshody

Pokud spolu lidé umějí komunikovat, nemusí rozpory končit házením talířů nebo... číst dále >