Výpověď ve zkušební době - těhotenství

Anonymní
28.1.20 14:38

Výpověď ve zkušební době - těhotenství

Ahoj :mavam: jdu si pro radu. Otěhotněla jsem ve zkušební době, měla jsem nějaké potíže tak mi bylo doporučeno zůstat doma na neschopence. Jenže teď mi domů přišla výpověď. Tak by mě zajímalo co mám dělat? Musím se někde hlásit, na UP? A skym budu řešit neschopenku…budu na ni nejspíš do porodu. O mateřskou mě nejde. Můžete mi prosím poradit co dělat? Děkuju :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

1219
28.1.20 14:41

Normalne budes dal na neschopence :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1219
28.1.20 14:42

Listek na penize budes dal odevzdavat byvalemu zamestnavateli

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
28.1.20 14:44
@Mika.ella1 píše:
Normalne budes dal na neschopence :nevim:

A na úřad práce se hlásit nemusím? Jsem z toho trošku nervózní jelikož jsem bez práce..

• Nahlásit
  • Citovat
12852
28.1.20 14:52
@Anonymní píše:
A na úřad práce se hlásit nemusím? Jsem z toho trošku nervózní jelikož jsem bez práce..

Ne nemusíš, s PN tě stejně řešit nebudou. Jen nebudeš mít nárok na PPM.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7802
28.1.20 14:52

Jako práce neschopná se na pracák ani hlásit nemůžeš. Lístky na peníze za dobu po skončení zaměstnání můžeš dávat dál zaměstnavateli nebo rovnou na příslušnou OSSZ. Na neschopence můžeš být do nástupu na PPM, pokud máš nárok, nebo do konce šestinedělí. A nahlaš pojišťovně, že jsi na nemocenské.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
180
28.1.20 15:06
@Lendeš píše:
Jako práce neschopná se na pracák ani hlásit nemůžeš. Lístky na peníze za dobu po skončení zaměstnání můžeš dávat dál zaměstnavateli nebo rovnou na příslušnou OSSZ. Na neschopence můžeš být do nástupu na PPM, pokud máš nárok, nebo do konce šestinedělí. A nahlaš pojišťovně, že jsi na nemocenské.

Jsem taky na neschopence a budu na ni až do nástupu na mateřskou. Mezitím mi taky skončil pracovní poměr v práci. Ale na pojišťovně nahlásit jsem to nebyla. Musím tam jít? Docela mě to překvapilo, ať pak není nějaký problém někde v něčem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1219
28.1.20 15:09
@Anonymní píše:

Ne, ses na neschopence

@dena262 píše:
Jsem taky na neschopence a budu na ni až do nástupu na mateřskou. Mezitím mi taky skončil pracovní poměr v práci. Ale na pojišťovně nahlásit jsem to nebyla. Musím tam jít? Docela mě to překvapilo, ať pak není nějaký problém někde v něčem.

Nic jsem na pojistovne nehlasila a nikdo mi nerekl, ze bych mela. Ani pojistovna na to nic nerekla. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1219
28.1.20 15:10

@P4ja Pokud ma odpracovano tak narok ma, taky jsem mela

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
70658
28.1.20 15:12
@Mika.ella1 píše:
@P4ja Pokud ma odpracovano tak narok ma, taky jsem mela

Nestaci mit odpracovano, jeste musi stihnout ochrannou lhutu, coz pri konci ve zkusebce rozhodne nemusi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12852
28.1.20 15:13
@Mika.ella1 píše:
@P4ja Pokud ma odpracovano tak narok ma, taky jsem mela

Jenomže, pokud otěhotněla ve zkušební době a v té ji vyhodili, pak se asi nevejde do ochranné lhůty.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7802
28.1.20 15:15
@dena262 píše:

Ano, máš oznamovací povinnost. Stejně tak potom nahlásit přechod na PPM a rodičák. Někde stačí poslat to elektronicky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama