Výpověď ve zkušební době v těhu - co se dá dělat?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
9
9.11.21 11:51

Výpověď ve zkušební době v těhu - co se dá dělat?

Zdravím všechny. Mam otázku: včera mi můj zaměstnavatel zrušil můj pracovní poměr ve zkušební době bez udání pořádného důvodu. Chybělo mi asi asi 14 dni do konce. Věc je, ze jsem v 10tt a on o tom ví, vyhodil mě se slovy „jste nejlepší grafik co tu kdy byl, ale nezaručíte mi, ze tu budete další pul rok“. (U toho byla kolegyně) Moje otázka je, jelikož diky tomu nebudu mít nárok na mateřskou co muzu ted dělat? Da se vůči tomu nejak odvolat nebo rychle nastoupit na nemocenskou nebo tak něco? Řešil někdo něco podobného? :( Díky za rady. :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
79566
9.11.21 11:57

@Sineega Tak jelikož ve zkušební době mohou obě strany ukončit pracovní poměr bez udání důvodu, tak nevím vůči čemu by ses chtěla odvolávat. A upřímně, měl pravdu, za půl roku už bys tam nebyla, tak k čemu mu jsi, tipuju, že tuší, že jsi těhotná, jsou lidi, kteří na to mají „nos“. Chápu, že tě to nepotěší, ale přesně z toho důvodu není vhodné těhotnět při nástupu do práce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5811
9.11.21 12:00
@Sineega píše:
Zdravím všechny. Mam otázku: včera mi můj zaměstnavatel zrušil můj pracovní poměr ve zkušební době bez udání pořádného důvodu. Chybělo mi asi asi 14 dni do konce. Věc je, ze jsem v 10tt a on o tom ví, vyhodil mě se slovy „jste nejlepší grafik co tu kdy byl, ale nezaručíte mi, ze tu budete další pul rok“. (U toho byla kolegyně) Moje otázka je, jelikož diky tomu nebudu mít nárok na mateřskou co muzu ted dělat? Da se vůči tomu nejak odvolat nebo rychle nastoupit na nemocenskou nebo tak něco? Řešil někdo něco podobného? :( Díky za rady. :srdce:

Nenadelas nic, ukonceni pracovnihi pomeru ve zkusebce je pravo tvoje i zamestnavatele bez udani duvodu..to ze jsi tehotna je uplne jedno.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
36
9.11.21 12:02

Od toho ta zkušební doba je, neuděláš vůbec nic, má na to právo. Tys to buď neměla sdělovat tak brzo nebo s otěhotněním počkat, není úplně zcela košér vůči zaměstnavateli otěhotnět ve zkušební době.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11992
9.11.21 12:04

Ne, odvolat se není proti čemu, ve zkusebce mít důvod nemusí nebyl dobrý nápad skočit do těhotenství hned při nástupu do nové práce. Nedivím se mu, maximálně můžeš zkusit domluvit se na změně smlouvy s dobou určitou o těch pár měsíců, aby ti nárok na PPM vyšel, ale on riskuje, že ti bude platit první 2 týdny nemoci, že ti bude proplacet dovolenou, moc nevím, proč by to dělal. :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2257

@Sineega jak už psaly nade mnou, s ukončením neuděláš nic. A co jinak můžeš dělat? No, najít si jinou práci :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21826

Nojo, měla sis rozmyslet to oznámení těhotenství, nemuselo se to stát. Ale bohužel, na tohle má plné právo i kdyby ti na plnou pusu řekl, že je to proto, že jsi těhotná :nevim: Může tě vyhodit i za nevkusné lodičky nebo neochotu pít kávu. Prostě zkušebka je zkušebka. Mimochodem, těch 14 dní ti chybělo do těch potřebných odpracovaných 270 kalendářních dní v posledních dvou letech pro nárok na mateřskou? :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4326
9.11.21 12:06
@unuděná píše:
Nojo, měla sis rozmyslet to oznámení těhotenství, nemuselo se to stát. Ale bohužel, na tohle má plné právo i kdyby ti na plnou pusu řekl, že je to proto, že jsi těhotná :nevim: Může tě vyhodit i za nevkusné lodičky nebo neochotu pít kávu. Prostě zkušebka je zkušebka. Mimochodem, těch 14 dní ti chybělo do těch potřebných odpracovaných 270 kalendářních dní v posledních dvou letech pro nárok na mateřskou? :think:
řekla bych, že do konce zkušební doby.
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11992
9.11.21 12:06

@unuděná 14 dní do konce zkusebky. 270 dní je jedno, ona se nevejde do ochranné lhůty.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3765
9.11.21 12:08

@Sineega neuděláš nic :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3381
9.11.21 12:09

Otehotnelas v podstate v momentu nastupu do nove prace. To je asi nejmin vhodna chvile. Jen co se zspracujes, odejdes na 2 az 20 let na rodicak. Je pro nej lepsi najit nahradu rovnou a nemuset resit zastup za rodicak

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10924
9.11.21 12:13

@Sineega nástup do nové práce, aby ti vyšel nárok na PPM

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6513
9.11.21 12:26

Jejda, děvče, zbytečně sis zavařila - to těhu mohlo počkat po zkušebce a mohlas být vysmátá a v pohodě a zajištěné PPM..
jak tu psali ostatní - ve zkušebce tě můžou vyhodit i za to, že sis nabarvila hlavu na červeno.. natož za těhotenství - jak se to profláklo?? to byla opravdu hloupost.

No co už, hledej intenzivně dál, ale pokud už máš (či do pár týdnů budeš mít) břicho, tak to bude těžký.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
870
9.11.21 12:28

@Sineega Je to hloupé, ale neuděláš nic. To ty jsi mu to řekla tak brzy? Já bych neříkala vůbec nic, zvlášť ve zkušební době, i kdybych si měla potají zvracet do kabelky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2434
9.11.21 12:33

Můžeš si najít rychle jinou práci, jít na ÚP. Odvolávat se proti konci ve zkušební době nelze.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat