Výpověď ve zkušební době zpětně

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.06.19 12:44
Výpověď ve zkušební době zpětně

Zdravím, chtěla bych se zeptat. Byla jsem zaměstnána u jedné firmy, dne 3.6.jsme se dohodli na ukončení pracovního poměru ve zkušební době. Nyní mi měla přijít výplata ale vypadá to, že mě zaměstnavatel okradl a dal mi o polovinu méně peněz než měl. Na výplatní pásce mám určitou částku a v obálce mi dal pouze polovinu. Když jsem mu volala vůbec se semnou nechtěl bavit a řekl mi něco ve smyslu že jestli budu dělat problémy může mi dát výpověď 3 měsíce zpětně za hrubé porušení smlouvy.. je toto opravdu možné? Když už máme podepsanou výpověď s určitým datem aby mi mohl dát jinou výpověď například měsíc zpětně?

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:
phedr
Kecalka 162 příspěvků 20.06.19 12:48

Není to možné, jenom to zkouší, ale tvoje chyba je že jsi převzala nekompletní částku a ještě v hotovosti. Máš nějaký písemný záznam kolik skutečně bylo v obálce?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.06.19 12:49

@phedr To bohužel nemám, jen svědka manžela

histep
Kelišová 5106 příspěvků 20.06.19 12:51
@Anonymní píše:
@phedr To bohužel nemám, jen svědka manžela

A podepisovala jsi nějaký papír o výplatě v hotovosti? Pokud ano, co tam bylo za částku - dle výplatní pásky nebo dle skutečných peněz?

Lalelale
Závislačka 4977 příspěvků 20.06.19 12:53

Výpověď zpětně je pěkná blbost, zkouší co vydržíš. Co máš ve smlouvě? Podepsala jsi něco o převzetí hotovosti?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.06.19 12:55

@histep podepisovala jsem výplatní pásku kde stála ta částka kterou jsem ale nedostala, a to to ještě bylo tak, že když jsem si šla pro papíry ohledně výpovědi tak mi to šéf dal podepsat s tím, že se mám zastavit pro výplatu 20.6., ale jak říkám, částka kterou jsem dostala není napsána ani nikde ve výplatní pásce..

semto1
Povídálka 38 příspěvků 20.06.19 12:55

Pokud jsi podepsala převzetí (předpokládám částky na výpltní pásce) a nezkontrolovala sis to, pak je to školácká chyba a maximálně poučení pro příště.
Pokud jsi nepodepsala žádné převzetí, pak naopak by mohl mít problém cokoliv dokazovat on. I tu půlku :D

phedr
Kecalka 162 příspěvků 20.06.19 12:56

Budeš těžko dokazovat, že v obálce nebyla část shodující se s výplatnicí, protože u soudu to bude tvrzení proti tvrzení. Kdys měla jakýkoliv písemný doklad o převzaté částce, což bys měla správně mít, tak bych pana zaměstnavatele skřípla tím, že ho zažaluji. Poučení pro příště, výplatu si nech ideálně vyplácet na účet, nebo požaduj předání peněz na pokladně dané firmy s příslušným pokladním dokladem.

A výpověď se nedá antidatovat, protože bys mu to musela podepsat, stejně tak se nedá již podepsaná a sjednaná zkušební doba prodlužovat, to je taky oblíbený trik.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.06.19 13:02

@phedr @semto1 Podepsáno je pouze převzetí výplatní pásky, převzetí hotovosti jsem nijak nepodepisovala, jen jsem si vzala obálku

histep
Kelišová 5106 příspěvků 20.06.19 13:05
@Anonymní píše:
@phedr @semto1 Podepsáno je pouze převzetí výplatní pásky, převzetí hotovosti jsem nijak nepodepisovala, jen jsem si vzala obálku

Tak můžeš zkusit napsat zaměstnavateli, že jsi převzetí hotovosti nepodepsala žádné a že po něm chceš celou výplatu dle výplatní pásky.
I když kdo ví co znamená podepsání výplatní pásky… tu není třeba podepisovat.

Lalelale
Závislačka 4977 příspěvků 20.06.19 13:05
@Anonymní píše:
@phedr @semto1 Podepsáno je pouze převzetí výplatní pásky, převzetí hotovosti jsem nijak nepodepisovala, jen jsem si vzala obálku

Hehe, pak můžeš tvrdit, žes nedostala ani korunu. Šéf by si to docela zasloužil.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.06.19 13:07

@histep Nebo jako ono to nebyla přímo výplatní páska, byl to papír kde byli napsání všichni zaměstnanci firmy a u nich částky které dostanou k výplatě, to jsem podepsala jako všichni ostatní

Uživatel je onlineunuděná
Echt Kelišová 8137 příspěvků 20.06.19 13:11
@Anonymní píše:
@histep Nebo jako ono to nebyla přímo výplatní páska, byl to papír kde byli napsání všichni zaměstnanci firmy a u nich částky které dostanou k výplatě, to jsem podepsala jako všichni ostatní

On nechává podepsat nějaký souhrnný papír, kde si všichni mohou přečíst kolik kdo bere? 8o

phedr
Kecalka 162 příspěvků 20.06.19 13:13

Výplatní páska rozspis, kde je konkrétně tvoje jméno, většinou zaměstnanecké číslo, hrubá mzda a veškeré odvody (zdravotní, sociální), superhrubá mzda a srážky ze mzdy. A je docela důležitá protože v případě potřeby se s ní dá nahradit list důchodového pojištějí. Tobě se prostě sešlo několik základních chyb, podepsala jsi dopředu částku k výplatě, to se podepisuje až v den převzetí a ještě sis jen tak přišla pro obálku s penězy na níž nemáš žádný doklad o převzetí. Tím že jsi podepsala ten papír vlastně tvrdíš, že ti tu částku dal.

Mika.ella1
Kecalka 105 příspěvků 20.06.19 13:14
@Anonymní píše:

Co na tom papiru bylo presne napsane? Ze potvrzujrs prevzeti vyplaty nebo ze souhlasis s castkou

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Váš příspěvek
Reklama