Výpověď z nadbytečnosti, nabídka jiného místa

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Jahoda12345
Povídálka 21 příspěvků 28.11.18 07:11
výpověd z nadbytečnosti, nabídka jiného místa

Ahoj,
zajímal by mě váš názor.
U nás ve firmě se plánují různé změny ( propouštění kvůli nadbytečnosti)
tyto změny se týkají i mého pracovního místa. Zajímalo by mě, jak je to v tomto případě s nárokem na odstupné.
Další otázka zní, pokud by mi zaměstnavatel nabídl jiné pracovní místo (horší) a já odmítla, musí mi dát i tak odstupné?
Příklad z praxe: Paní pracující v naší firmě bylo oznámeno že její místo končí, nabídli jí jiné ale horší (místo, které by pani ve svém věku ani nezvládla, měla by nižší plat atd.) paní místo odmítla, a z firmy odešla, odstupné ji nedali, jako důvod uvedli že ji jiné místo nabízeli.

Snad sem se vyjádřila dobře.
A předem děkuji za odpověď.

Reakce:
Blankaspl
Kecalka 222 příspěvků 28.11.18 07:22

Pokud zaměstnavatel nabídne zaměstnanci jinou práci, než byla sjednána v pracovní smlouvě, je zcela na rozhodnutí zaměstnance, zda takovou nabídku přijme nebo odmítne.

Odmítnutí nabídky zaměstnavatele bez ohledu na to, zda nabízená jiná práce je finančně oceněna jako práce na zrušeném pracovním místě nebo ne, před dáním výpovědi z důvodů uvedených v § 52 písm. c) zákoníku práce nebo před skončením pracovního poměru na základě takové výpovědi nebo dohody o skončení pracovního poměru z týchž důvodů nemá vliv na právo zaměstnance na odstupné.

Citováno z portálu „Sociální dialog“

toma0105
Kecalka 124 příspěvků 1 inzerát 28.11.18 08:55
@Jahoda12345 píše:
Ahoj,
zajímal by mě váš názor.
tyto změny se týkají i mého pracovního místa. Zajímalo by mě, jak je to v tomto případě s nárokem na odstupné.
Další otázka zní, pokud by mi zaměstnavatel nabídl jiné pracovní místo (horší) a já odmítla, musí mi dát i tak odstupné?
Příklad z praxe: Paní pracující v naší firmě bylo oznámeno že její místo končí, nabídli jí jiné ale horší (místo, které by pani ve svém věku ani nezvládla, měla by nižší plat atd.) paní místo odmítla, a z firmy odešla, odstupné ji nedali, jako důvod uvedli že ji jiné místo nabízeli.Snad sem se vyjádřila dobře.
A předem děkuji za odpověď.

Manžel loni řešil to samé,horší místo odmítnul a odstupné dostal.

eumedon
Extra třída :D 13742 příspěvků 28.11.18 09:01
@Jahoda12345 píše:
Ahoj,
zajímal by mě váš názor.
Nárok na odstupné je.
@Jahoda12345 píše:

Jinou smlouvu podepisovat nemusíš a i v tom případě máš nárok na odstupné (to, že jsi nepřistoupila na změnu pracovní smlouvy, resp. jinou pracovní smlouvu, nemůže být důvodem k zániku či krácení nároku na odstupné.

P.S.: To není věc názoru, to je fakt.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Tuno, A DOST! Ochranka tvrdí, že lžeš, a podává na tebe trestní oznámení

Moderátor Jan Tuna (45) tvrdí, že ho na vánočním večírku v klubu SaSaZu... číst dále >

Kazma nesplnil slib! Místo práce se jen baví a fanoušky nudí k smrti a kopíruje komika

Dříve svými kontroverzními kousky přiváděl lidi k šílenství, dnes je nudí k... číst dále >

Články z Ona Dnes

Proměna Gábiny, která je opět single. Změnila účes i šatník

Před nedávnem se rozešla s přítelem, přesto Gábina nechce truchlit. Do nového... číst dále >

Pracny, košíčky a další skvělé cukroví, které pečeme v redakci

Také letos vám přinášíme osvědčené recepty na vánoční cukroví, které se peče... číst dále >