Výpověď z nájmu a odstěhování z nájmu dřív

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.09.19 15:39
Výpověď z nájmu a odstěhování z nájmu dřív

Prosím může mi někdo poradit, vy jste tu chytré tak určitě budete vědět. Můj problém je ten že momentálně bydlíme v pronájmu ale pronajimatelka nám dala výpovědní lhůtu do konce října z důvodu toho že sama být potrebuje pro sebe a dost na nás tlačila z odstěhováním, když jsem ji teď oznámila že máme najity nový podnájem od 1.10 a chtěla bych se domluvit že nájem za září si vezme z kauce, tvrdí mi že ji teď musíme zaplatit celý nájem za září a i říjen a nezajímá jí že už budeme jinde, jinak nám nedá kauci. Člověk se ji snažil vyjít vstříc když se rozvádí aby měla kam jít z dětmi a sám je bít :( Může nás dát k soudu?

Reakce:
Halamka
Závislačka 4143 příspěvků 11.09.19 15:42

K soudu proč? Máte výpověď k nějakému datu a to platí. Pokud nezaplatíte nájem za říjen, půjde to z kauce plus konečně vyúčtování.

pikola
Generální žvanilka 22008 příspěvků 11.09.19 15:46

Kauce není na náhradu nájmu. A to že jdete o měsíc dříve není povinná vám nevzít nájem, je to na dohodě.

Monchichik
Echt Kelišová 9617 příspěvků 11.09.19 16:18

@pikola Z kauce už si dlužný nájem vzít může.

pikola
Generální žvanilka 22008 příspěvků 11.09.19 17:37
@Monchichik píše:
@pikola Z kauce už si dlužný nájem vzít může.

Ale ona ho chce z toho vzít dopředu. A jak po ní pak bude vymáhat když bude na bytě škoda nebo bude sloužit za služby?

Janli
Extra třída :D 10151 příspěvků 11.09.19 17:52

Pokud máte výpověď ke konci října, musíte zaplatit i říjen. Je váš problém, že odcházíte dřív. Z kauce lze vzít poslední nájem pouze pokud je to sjednáno v nájemní smlouvě a obě strany s tím souhlasí. Kauce není na úhradu nájmů, ale na pokrytí škod vzniklých na nemovitosti a na pokrytí nedoplatků energií.

MP Evik
Kecalka 182 příspěvků 11.09.19 18:40

Vypoveď mate ke konci rijna, musite zaplatit i rijen, pokud se nedohodnote jinak. Samozrejme i klice a byt bych v tomto pripade predala az na konci rijna. Zvlast pokud ona vas nejdriv tlacila, abyste odesli co nejdriv a ted se ji najednou hodi penize.

Váš příspěvek
Reklama