Výpověď z nájmu bytu kvůli kolu?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.12.17 18:49
Výpověď z nájmu bytu kvůli kolu?

Dobrý den, prosím, chtěla jsem se zeptat, zdali může majitel bytu podat výpověď kvůli tomu, že mu vadilo kolo ve veřejném prostoru domu? Nemá nic takového uvedeného ani ve smlouvě. Raději anonymně, děkuji za pochopení.

Reklama

Reakce:

Fofrník
Závislačka 3241 příspěvků 19.12.17 18:51
@Anonymní píše:
Dobrý den, prosím, chtěla jsem se zeptat, zdali může majitel bytu podat výpověď kvůli tomu, že mu vadilo kolo ve veřejném prostoru domu? Nemá nic takového uvedeného ani ve smlouvě. Raději anonymně, děkuji za pochopení.

Nájmu nebo podnájmu? Záleží jakou máš smlouvu a co v ní máš napsáno.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.12.17 18:53
@Fofrník píše:
Nájmu nebo podnájmu? Záleží jakou máš smlouvu a co v ní máš napsáno.

Smlouva o nájmu bytu

Halamka
Závislačka 3339 příspěvků 19.12.17 18:56

Na chodbach nema byt nic kvuli bezpecnosti. Kde jsi to kolo mela?
Jinak normalni majitel by na problem upozornil a normalni najemnik by ho vyresil.
Pokud dava hned vypoved, tak je kolo zaminka a ne hlavni duvod. A dulezita je kazdopadne smlouva, i kdyz si muze vymyslet cokoli a ty asi moc nezmuzes-pokud te chce opravdu vyhodit.

chs.jasmin
Kelišová 7001 příspěvků 19.12.17 18:57
@Anonymní píše:

Dům je mjitele bytu? Je pro kolo jinak vyhraněné místo?

Uživatel je onlinejanickaIII
Ukecaná baba ;) 1641 příspěvků 19.12.17 18:58
@Anonymní píše:

Jemu to ani vadit nemusí, ale v požární a poplachove směrnici je uvedeno, že ve společných prostorách nesmí být nic co by vadilo případné evakuaci. Takže to ani ve smlouvě nemusíš mít přímo napsáno. Otázkou je proč tě na to nejdřív neupozornil a rovnou řeší výpovědí…

Fofrník
Závislačka 3241 příspěvků 19.12.17 19:07

@Halamka to napsala docela trefně.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.12.17 19:13

A když je ve společných prostorách i kočárek a vozík, to mu nevadilo, to je zvláštní. Žádné problémy s ním nemám.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.12.17 19:15
@Halamka píše:
Na chodbach nema byt nic kvuli bezpecnosti. Kde jsi to kolo mela?
Jinak normalni majitel by na problem upozornil a normalni najemnik by ho vyresil.
Pokud dava hned vypoved, tak je kolo zaminka a ne hlavni duvod. A dulezita je kazdopadne smlouva, i kdyz si muze vymyslet cokoli a ty asi moc nezmuzes-pokud te chce opravdu vyhodit.

Měla jsem ho opřené o zábradlí pod schodama.

LAlezane
Zasloužilá kecalka 976 příspěvků 19.12.17 20:26

Výpovědi musí předcházet výzva k nápravě, jinak je výpověď neplatná - paragraf 2291 NOZ.
Předpokládám, že kdo najde emimino, měl by umět najít i google. ;)

Ivan PPZ
Kelišová 5595 příspěvků 19.12.17 20:44
@Anonymní píše:
A když je ve společných prostorách i kočárek a vozík, to mu nevadilo, to je zvláštní. Žádné problémy s ním nemám.

Ten kočárek, vozík je také jeho nájemníků? Je váš a vadí jen kolo, kočárek ne? On vlastní více bytů? On vlastní celý dům?

Qwentin
Nadpozemská drbna 27135 příspěvků 19.12.17 20:49
@Ivan PPZ píše:
Ten kočárek, vozík je také jeho nájemníků? Je váš a vadí jen kolo, kočárek ne? On vlastní více bytů? On vlastní celý dům?

Ano, on vlastní celý dům. Kočárek a vozík je dalších nájemníků. Nikde ve smlouvě není uvedeno, že kolo nemůže být opřeno na veřejném prostoru a že je to důvod k výpovědi smlouvy. Nájem mám zaplacený 2 měsíce dopředu, žádné problémy ani stížnosti na mne nikdy nebyly. Vše mám ve vzorném pořádku.

Qwentin
Nadpozemská drbna 27135 příspěvků 19.12.17 20:49

Tak už je jedno ta anonymita…

Ivan PPZ
Kelišová 5595 příspěvků 19.12.17 21:26

Klidně mohla být kontrola od hasičů, nebo prostě jiné věci, o kterých nevíte. Ale asi není běžné bez jakékoli předchozí akce, že vám dává výpověď. A osobně si myslím (nejsem právník), že by tohle u soudu asi neprošlo. Nicméně- bydlet v bytě, kde mě majitel nechce- to není moc povzbuzující a asi to nezaručuje moc klidu.

Uživatel je onlinejanickaIII
Ukecaná baba ;) 1641 příspěvků 19.12.17 21:29
@Qwentin píše:
Ano, on vlastní celý dům. Kočárek a vozík je dalších nájemníků. Nikde ve smlouvě není uvedeno, že kolo nemůže být opřeno na veřejném prostoru a že je to důvod k výpovědi smlouvy. Nájem mám zaplacený 2 měsíce dopředu, žádné problémy ani stížnosti na mne nikdy nebyly. Vše mám ve vzorném pořádku.

On je špatně i ten kočárek a vozík, když přijdou na kontrolu bezpecaci nedají schválení požární bezpečnosti dokud se to neuklidi. Ve smlouvě to napsané mít nemusíš, jsi tak jako tak povinna dodržovat tyto směrnice. To kolo tam prostě být nemá to má majitel pravdu. Problém je, že tě o tom nejprve neinformoval. Nejdřív te má vyzvat k nápravě a po případném neuposlechnutí vyvodit důsledky.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Aby bylo mateřství jen samá radost!

Objevila jste dvě čárky na těhotenském testu poprvé nebo kolem vás už běhá... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Tipy na zdravé recepty přímo od výherkyň

Jaká zdravá jídla vedou v domácnostech výherkyň naší soutěže o hubnutí pod... číst dále >

Články z Expres.cz

5 věcí, které jste nevěděli o mihuli potoční: Nejtajemnější tvor vodní říše v Česku!

Mihule potoční je jedním z nejvzácnějších vodních obratlovců v Česku.... číst dále >

Mistr prázdných gest Jiří Pomeje: Jaká je vlastně realita jeho života?

Když před mnoha lety Jiřího Pomejeho vyhodila Iveta Bartošová ze své... číst dále >

Články z Ona Dnes

Soutěž Léto v plavkách má vítěze druhého kola

Plavky jsou pro nás nepostradatelnou součástí léta. Na pláži u moře, u... číst dále >

Zdravý jídelníček: stačí tři porce, důležitá je pravidelnost a složení

Český národ stále tloustne, každý druhý člověk u nás trpí nadváhou. Na vině... číst dále >

Reklama