Výpověd z nájmu na dobu určitou

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
JrElda
Nováček 3 příspěvky 27.10.14 14:04
Výpověd z nájmu na dobu určitou

Výpověd z nájmu na dobu určitou
Dobrý den, potřebuji poradit..V červnu tohoto roku jsme se nastěhovali do podnájmu a zjistili jsme že je tady vlhko a to i přesto, že se už topí..prádlo schne až 3dny, je zatuchlé a nábytek nám ze zadní části plesniví…při nastěhování jsme zjistili že se objevuje plíšen na zdích..vše jsme vyčistili, vystříkali přípravky proti plísním, vymalovali a stejně se to objevuje znovu a znovu..chci se zeptat, jak vypovědět smlouvu..zatím bych to chtěl vypovědět normálně bez toho aniž bych musel čekat než se mi tu objeví další plíseň, abych to ukázal majitelce jak to tady pěstujem na nábytku, atd. Existuje nějaká výpovědní smlouva 3měsíce i u smlouv na dobu určitou?? Zde posílám ze smlouvy dva články, které možná nějak napoví.

Čl. 2 – Doba a vznik nájmu
1. Nájemní smlouva k výše uvedenému bytu se sjednáván na dobu 3 let a nájemce se zavazuje po uplynutí nájemní doby byt bez náhrady vyklidit a předat pronajímateli.
2. V případě, že žádná ze smluvních stran písemně neoznámí druhé straně, že trvá na skončení nájmu ve lhůtě uvedené v odst. 1 nejméně 2 měsíce předem, prodlužuje se nájemní doba za stejných podmínek vždy o další rok.
3. Nájem je sjednán od: …...

Čl. 6 – Zánik nájmu
1. Nájem bytu zaniká uplynutím doby nájmu, pokud nebude smlouva obnovena.
2. Nájem bytu zaniká v případě nedodržení dohody, že nájemce se nesmí přihlásit k trvalému pobytu.
3. V případě nezaplacení měsíčního nájemného či měsíční úhrady za plnění spojené s užíváním bytu, zaniká nájem podle této smlouvy k poslednímu dni měsíce, v němž došlo k prodlení.

Lze třeba například napsat dopis a poslat k 31.lednu a vypovědět nájemní smlouvu 3měsíce k 31.dubnu se odstěhovat? Po celou dobu platit nájem a při vystěhování mi vrátit 2měsíční zálohu? Nebo tu mi seberou za to, že jsem jim ukončil nájem dřív než je napsané ve smlouvě?? nevím si rady..prosííím :-/

Edit: Je pravda že smlouvu na určito můžu ukončit pouze tím že dostanu práci někde mimo tento byt, do kterého bych nemohl dojíždět díky vzdálenosti či zdědit např byt a nemohl platit dva nájmy??

Reakce:
Vilemi
Nováček 1 příspěvek 27.10.14 15:39

Ja pronajimam svuj byt vzdy na dobu urcitou na rok. A obcas mi najemnik odejde drive, protoze chce treba do vetsiho bytu. Mam ve smlouve mesicni vypovedni lhutu coz je i vyska kauce. Takze se vzdycky normalne dohodneme tak, ze mi najemnik sdeli kdy odejde a ten posledni mesic neplati nic. Urcite reknete, ze chcete odejit driv, nejdriv se dohodnete ustne.

JrElda
Nováček 3 příspěvky 27.10.14 17:55
....

Já právě nevím, jestli lze ze zákona vypovědět smlouvu dříve, pokud je to na dobu určitou. Je tu vlhko a dělá se plíseň a v tomhle ja žít nechci. Pronajímatel dával byt vždy na rok předešlým nájemníkům a vždy jim po roce odešli či dříve, tak se rozhodla pronajímatelka, že bude smlouva na 3roky aby neměla furt stresy shánět nové nájemce. Tak jsem to podepsal na 3roky a chceme odejít po roce, s tím že ji dám vědět 3měsíce předem a snad nám smlouvu vypoví s tím že nebude dělat problémy, nebo nám nesebere kauci jako pokutu než někoho sežene, jak se odstěhujem :-/

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.05.15 08:27

Ahoj, máte někdo zkušenosti, jaké okolnsoti mohou být důvodem pro výpověď nájmu na dobu určitou? V zákoně je dost obecně napsané, že to lze, pokud se změní okolnosti, tak, že nelze po nájemci rozumně požadovat, aby v nájmu pokračoval. Pokud bychom např. během roku, na který máme pronajatý byt, koupili byt vlastní, je to důvodem k výpovědi?
Děkuji.

badela
Echt Kelišová 8927 příspěvků 29.06.15 09:26

Ahojte, mám dotaz. Chci nájemnici ukončit nájem, uplynutím doby. Jak je to s vystěhováním, musí se vystěhovat dnem ukončení nájemní smlouvy? Není tam žádný měsíc/e na výpovědní dobu? Chápu to správně?

Maty1989
Závislačka 3044 příspěvků 29.06.15 10:29

@badela Tohle by mělo být ve smlouvě. Zpravidla bývá výpověď mesíc až dva - co se napíše do smlouvy. Určitě bych někoho nevyhodila jen tak z fleku - sbal se a nazdar. Příklad smlouva bude do konce roku, chci, aby dotyční opustili byt už od září, tak jim dám výpověď.

Pokud se jen jedná o neprodloužení smlouvy, tak je potřeba jim to taky říci dopředu. Že bohužel další smlouva nebude.

matkabagristy
Vesmírná mluvilka 33558 příspěvků 29.06.15 10:30

@badela koukni so smlouvy. Co tam máte o ukončení nájmu?

Raduš.ka44
Kelišová 7193 příspěvků 29.06.15 10:44

Nevím, jak je to ze zákona, ale oznámila bych jí to písemně alespoň tři měsíce předem, předat byt by ti měla poslední den nájmu.

badela
Echt Kelišová 8927 příspěvků 29.06.15 10:48

Díky za reakce, paní neplatí, je to už podruhé (předtím to sice doplatila, ale ještě dluží část nájmu), nemůžu to látat a půjčovat si z jiných zdrojů, přímo to ohrožuje zase naši rodinu.
V smlouvě je:
Nájemní smlouva se uzavírá na dobu určitou… konče dnem 30.4.2015
Pokračuje-li nájemce v užívání bytu po dobu alespoň tří měsíců po dni, kdy měl nájem bytu skončit a pronajímatel písemně nevyzve v této době nájemce, aby byt opustil, platí, že je nájem znovu ujednán na tutéž dobu, na jakou byl ujednán dříve, nejvýše ale na dobu jednoho roku.
Nájemní vztah založený touto smlouvou končí (mimo jiné) - uplynutím sjednané doby nájmu.

Podle mě žádný právní nárok na další měsíc nemá.

matkabagristy
Vesmírná mluvilka 33558 příspěvků 29.06.15 10:50
@badela píše:
Díky za reakce, paní neplatí, je to už podruhé (předtím to sice doplatila, ale ještě dluží část nájmu), nemůžu to látat a půjčovat si z jiných zdrojů, přímo to ohrožuje zase naši rodinu.
V smlouvě je:
Nájemní smlouva se uzavírá na dobu určitou… konče dnem 30.4.2015
Pokračuje-li nájemce v užívání bytu po dobu alespoň tří měsíců po dni, kdy měl nájem bytu skončit a pronajímatel písemně nevyzve v této době nájemce, aby byt opustil, platí, že je nájem znovu ujednán na tutéž dobu, na jakou byl ujednán dříve, nejvýše ale na dobu jednoho roku.
Nájemní vztah založený touto smlouvou končí (mimo jiné) - uplynutím sjednané doby nájmu.Podle mě žádný právní nárok na další měsíc nemá.

To udělejte a právo nájmu by mělo zaniknout

badela
Echt Kelišová 8927 příspěvků 29.06.15 11:09

@matkabagristy díky moc za reakci. Právě jí píšu dopis, že buďto do 10tého zaplatí a prodloužím jí smlouvu, nebo ji ukončíme. Takže to je takové varování. No je mi jí líto, ale platit bydlení jí nemůžu.

matkabagristy
Vesmírná mluvilka 33558 příspěvků 29.06.15 11:11
@badela píše:
@matkabagristy díky moc za reakci. Právě jí píšu dopis, že buďto do 10tého zaplatí a prodloužím jí smlouvu, nebo ji ukončíme. Takže to je takové varování. No je mi jí líto, ale platit bydlení jí nemůžu.

Může být a po tom 10. napiš prostě výzvu k opuštění bytu. No, nechci tě strašit, ale čekají tě asi perné chvilky. Držím palce

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Vyšší rodičovská se bude týkat jen dětí narozených od roku 2020

Výše rodičovského příspěvku od příštího roku vzroste. Na více peněz si... číst dále >

Trendy světa podlah pro rok 2019? Známe je

Odborníci rok od roku představují nejnovější módní trendy. Ne jinak je tomu i... číst dále >

Články z Expres.cz

Dominik Hašek pro Expres: Dostal jsem nabídku koupit hokejový klub!

Bývalý hokejový gólman Dominik Hašek (54) se po ukončení kariéry uchýlil k... číst dále >

Kanadský soud rozhodl: Vondráčková se syny se musí vrátit do Česka!

Tomáš Plekanec může jásat. Kanadský odvolací soud včera rozhodl, že jeho dva... číst dále >