Výpověď z nájmu najemcem

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.03.18 09:02
Výpověď z nájmu najemcem

Dobrý den, hledala jsem toto téma, ale stejné jsem nenašla. Měl někdo podobnou zkušenost? Bydlím v nájmu na dobu určitou. Byt platí přítel, já jsem na rodičovské. Nájemní smlouva je na mě. Do bytu jsme se stěhovali před otěhotněním, děti jsme ani neplanovali. Nyní potřebujeme z bytu odejít k 31.3.2018, o čemž majitel bytu nechce ani slyšet. Prý je to velmi nestandardní a neakceptovatelne. Pro mě nepochopitelné. Nabízí 3 měsíce výpověď. Byt je na super adrese v Praze, pronajme se během pár dnů, stále je dost času. Chtěla jsem podat výpověď dle paragrafu 2287 Občanského zákoníku, protože se změnily okolnosti z nichž jsme při uzavírání smlouvy vycházely. Můj příjem je poloviční než nájem a já už nemám peníze, přítel už byt platit nechce (můžu říct, že mě opustil). Právnička mi řekla, že to důvod není a výpověď je vždy 3 měsíce, i když to v zákoně uvedeno není (analogicke řešení nebo tak něco). Možná si chci jen postěžovat, jak je možné, že zákon nechrání matky s dětmi? :,(. Shodou okolností mi včera volala známá, která byla v opacne situaci, je pronajimatelka a nájemníci ji X měsíců neplatili nájem a nemohla je dostat ven, to zákon nájemníky chrání. Říkala, že se vůbec nemám stresovat, já jsem na zhroucení, že mám jen oznámit, že nemám peníze, mám dluhy, a stěhuju se, ať si přijdou pro klíče nebo je hodím do schránky. Sama se radila s několika právníky, kteří radili buď ráda, žes je dostala ven a nemá cenu se soudit, moc peněz, moc času atd. Říkala, že s matkou samozivitelkou se fakt soudit nebude. Šlo by vlastně o 3 nájmy. Mám smlouvu do 31.7.,nyni mám do 31.3. zaplaceno, jeden měsíc může zaplatit z kauce. Dávala jsem 1 nájem. Já jsem tak zklamaná, jsem slušný člověk a vždy jsem se s každým domluvila. Vůbec tomu nerozumím, proč se někdo takhle chová :,(

Reakce:
vertunka
Závislačka 4735 příspěvků 02.03.18 09:08

No tak nezlob se na me, ale jako co je psano to je dano. Jednou mate uzavrenou smlouvu, kterou jsi ty podepsala a pres to nejede vlak. Pro by pronajimatel mel doplacet na to, ze se s tebou chlap rozesel?? To preci neni jeho starost.

jahuhudka
Extra třída :D 11306 příspěvků 02.03.18 09:09

:nevim: Ochranu musí mít i majitel bytu. Tys nevěděla dřív, že máš příjem poloviční oproti nájmu? Je to úplná novinka? Už jsi dala majiteli písemnou výpověď? Pokud ne, bude se počítat až od 1.4. 3 měsíce. Pak když nebudeš platit dá platební příkaz, skoro obratem můžeš mít exekuci. Ty se u soudu nemáš čím moc hájit

Uživatel je onlinepikola
Neúnavná pisatelka 19461 příspěvků 02.03.18 09:12

On po tobě samozřejmě ty peníze chtít bude, ne že ne. Pokud se nedohodnete jinak. Čož on se asi dohodnout nechce.

alenka84
Neúnavná pisatelka 19041 příspěvků 02.03.18 09:13

Tříměsíční výpovědní lhůta je daná ze zákona, není to žádný výmysl pronajímatele.

Regina Hero
Nadpozemská drbna 27433 příspěvků 02.03.18 09:13

No, tak si holt musíš vyřídit alimenty od přítele, abys měla z čeho platit (jestli chápu dobře z toho textu, že tě opustil nebo to je jen jako vymyšlený důvod?), podat klasickou výpověď z nájmu nebo nechat doběžet nájemní dobu do toho července, ono to asi vyjde na stejno. Kauce neslouží jako úhrada nájmu… maximálně za vás můžeš sama zkusit najít náhradu a pokud s tím majitel bytu bude souhlasit, třeba tu vaši smlouvu zkrátí, když se tam nastěhuje hned někdo nový…

Právnička ti nejspíš řekla, že výpovědní doba je vždy tři měsíce, i když to ve smlouvě uvedeno není, ne v zákoně…

Příspěvek upraven 02.03.18 v 09:15

Uživatel je onlineterinka4444
Hvězda diskuse 68559 příspěvků 02.03.18 09:13

Slušný člověk se řídí nájemní smlouvou, kterou uzavírá. Nevím, co to je za větu, proč zákon nechrání matky s dětmi, co to jako je za hraní na city? Samozřejmě není normální, abys v březnu řekla, ke konci měsíce končím navzdory smlouvě a nazdar. Takže při splnění podmínek, že se změnily okolnosti, že nelze dále rozumně požadovat, aby v nájmu pokračoval, výpovědní doba činí tři měsíce a počíná běžet prvním dnem následujícího měsíce, ve kterém byla výpověď s dostatečným odůvodněním oné změněné okolnosti PÍSEMNĚ doručena druhé straně.

Hanney
Závislačka 2684 příspěvků 02.03.18 09:20

Ty jsi zklamaná, že si druhá strana hájí své právo? Nemáš to trochu popletené?
Odejít takhle nakrátko je opravdu dost drsné, každopádně pošli písemně výpověď ihned jestli si to ještě neudělala.

Aspera
Generální žvanilka 21170 příspěvků 1 inzerát 02.03.18 09:24

Právo je na jeho straně a je to dobře. Tobě by se taky nelíbilo, kdyby to on řekl, na konci měsíce byt potřebuju, jděte si kam chcete, ale ať je to tu volné. Kdybys podala výpověď do konce února, už by ti chyběl jen jeden nájem, jestli si jí neposlala, chybí ti 2.
Jediná možnost je najít za sebe adekvátní náhradu, s kterou bude souhlasit majitel a ti by se museli nastěhovat k 1. 4. a začít platit. Jinak to zaplatíte vy.

Indah
Povídálka 31 příspěvků 02.03.18 09:26

Jak tě zákon nechrání? je spravedlivý pro obě strany. Zkus se na to podívat z jiného pohledu: jak by se ti líbilo kdyby přišel pronajímatel s tím že se máš hned odstěhovat a tobě se nechtělo? To bys asi byla za 3 měs lhůtu ráda, co. Jinak je pronajímatel plně v právu, takže budeš muset dostát svým závazkům. To jestli se rozhodne vymáhat soudně je opravdu jen na něm

Ivan PPZ
Kelišová 5698 příspěvků 02.03.18 09:29
@Anonymní píše:… nyni mám do 31.3. zaplaceno, jeden měsíc může zaplatit z kauce. Dávala jsem 1 nájem. Já jsem tak zklamaná, jsem slušný člověk a vždy jsem se s každým domluvila. Vůbec tomu nerozumím, proč se někdo takhle chová :,(

Uzavřené smlouvy se mají dodržovat. Pokud neodporují zákonu. Někdo se tak chová, protože jste se s ním dohodla, že to takto bude. S akcí- kauce- 1 měsíc zaplacen- moc nepočítejte. Kauce neslouží na placení nájmu. Takže takovýto měsíc budete stále dlužit.

ejhle
Závislačka 2837 příspěvků 02.03.18 09:40

A jak si to jako predstavujes- tu ochranu matek 8o jako ze, ja jsem matka a tak nemusim dodrzovat normy??? To jako fakt :mrgreen:

Ja bych se na Tvem miste pokusila s vlastnikem dohodnout, ze se pokusis najit solventnejsiho najemce, ktery by se nastehoval co nejdrive. A jakoby Te nahradi. Nebo bych nasla podnajemnika ( pokud to tedy tva najemni smlouva nevylucuje, pripadne, pokud by s tim souhlasil vlastnik bytu). Jo a pokud jsi jeste pisemne nedorucila vypoved, tak ti nebezi ani lhuta.

Uživatel je onlineJanli
Kelišová 6344 příspěvků 02.03.18 11:03

Na tyhle řeči jsem fakt alergická. Jaký zákon má chránit matky s dětma? Já mám taky děti a pokud mi někdo nezaplatí nájem, musím ty peníze vzít svým dětem, abych tam zaplatila hypotéku a energie. Tak která matka má jako přednost!? Najít vhodného nájemníka není jen tak a majitel po tobě nechce nic jiného, než co ti ukládá zákon. Jo a z kauce se nájem neplatí!

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Budou obědy ve školkách a školách zdarma?

Obědy pro všechny děti zdarma? S tímto návrhem přišla bývalá ministryně... číst dále >

Atopický ekzém: Jde to i bez škrábání?

Atopický ekzém trápí 30 % světové populace. Z toho je téměř 20 % kojenců a... číst dále >

Články z Expres.cz

Slávek Boura: Zažil jsem poltergeista a našel recept na výrobu zlata!

Slávka Bouru (54) si pamatujeme jako potrhlého moderátora pořadu Rande, který... číst dále >

Libuše Šafránková po letech na veřejnosti. Jak vypadá legendární Popelka?

Svého času patřila mezi naše nejvyhledávanější a nejkrásnější herečky, od... číst dále >

Články z Ona Dnes

Žena se po porodu dva týdny mazlila s předčasně narozenou mrtvou dcerou

Emma Woodhouseová musela podstoupit akutní císařský řez kvůli poškozené... číst dále >

O 10 let mladší: Život se s nimi nemazlil, teď jsou z nich nové ženy

Magda a Hanka jsou kamarádky a spolubydlící, které se poznaly na ubytovně.... číst dále >