Reklama

Výpověď z nájmu při neplacení

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.02.17 20:58
Výpověď z nájmu při neplacení

Prosím o radu a omlouvám se za anonym, ale bohužel to není nic k chlubení, i když se to netýká přímo mě :-(
Jedná se o mou mamku. Bydlí v pronajatém bytě a někdy na podzim se jednou stalo, že nezaplatila nájem. S majitelem se domluvila tak, že to budeou brát tak, že to je zaplacené z kauce, dál už platila normálně. (Já vím, je to hnus, netušila jsem to.)
Je to ale týden, co jí majitel zazvonil doma, že s sebou vede svoji známou, která se hodlá od 1.března nastěhovat a ať se tedy laskavě do konce února vystěhuje.
Vím, že v občanském zákoníku je uvedeno, že je možné dát výpověď až po 3 měsících neplacení a i pak běží měsíční výpovědní lhůta, ale - mají ve smlouvě psané, že v případě, že jednou nezaplatí nájem, musí se do 5 dní vystěhovat! Tak jak to teď je? Co má přednost? Zákon nebo to, co je ve smlouvě?
Mamka mě včera přišla požádat o to, aby se mohla nastěhovat ke mně. Jsem na mateřské a sama se 2 dětmi, taky v podnájmu, takže pokud ji k nám vezmu, tak sama riskuju, že příjdu s dětma o bydlení. Ale mám ji nechat bydlet pod mostem? Jsem v naprosto šílené situaci.

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Reakce:

matkabagristy
Vesmírná mluvilka 33071 příspěvků 1 inzerát 24.02.17 21:06

Je mamka v nájmu, nebo podnájmu?

Aletheia
Kelišová 6284 příspěvků 24.02.17 21:07

Proč bys riskovala že taky příjdeš o byt, ty neplatíš? :nevim: Prostě ti bude maminka přispívat aspoň na energie, to ji vyjde lépe než nájem, proboha je to matka tak nevím nad čím vůbec přemýšlíš.

Jinak nadřazené je to co je v novém občanském zákoníku, pokud je ve smlouvě něco jiného je to neplatné. Týká se to všeho, toho že si tam někdo napíše že nechce zvíře, děti, i těch lhůt. Platí to co je v zákoníku.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.02.17 21:08
@matkabagristy píše:
Je mamka v nájmu, nebo podnájmu?

Je v nájmu.

matkabagristy
Vesmírná mluvilka 33071 příspěvků 1 inzerát 24.02.17 21:11
@Anonymní píše:
Je v nájmu.

pak platí OZ, matka může pohrozit soudem, rozhodně se nemusí stěhovat

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.02.17 21:12
@Aletheia píše:
Proč bys riskovala že taky příjdeš o byt, ty neplatíš? :nevim: Prostě ti bude maminka přispívat aspoň na energie, to ji vyjde lépe než nájem, proboha je to matka tak nevím nad čím vůbec přemýšlíš.Jinak nadřazené je to co je v novém občanském zákoníku, pokud je ve smlouvě něco jiného je to neplatné. Týká se to všeho, toho že si tam někdo napíše že nechce zvíře, děti, i těch lhůt. Platí to co je v zákoníku.

Protože je to mamka + 2 psi a majitelka sem už dalšího nájemníka nevezme a psy už vůbec. Ale jde o spoustu dalších věcí. Dluží, kam se podívá, nepracuje, nemá žádnej příjem, nepřispěje mi ani korunu, každej měsíc si na ten nájem půjčuje od lichvářů… Je to matka, ale matka, která mi může hodně zavařit. A já mám zodpovědnost v první řadě za svoje děti…

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 62494 příspěvků 3 inzeráty 24.02.17 21:12
@matkabagristy píše:
pak platí OZ, matka může pohrozit soudem, rozhodně se nemusí stěhovat

Tak hlavně, pokud ji to pouze řekl, tak to nemá žádnou váhu, výpověď musí být písemná a ještě v souladu s NOZ.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.02.17 21:19
@Anonymní píše:
Protože je to mamka + 2 psi a majitelka sem už dalšího nájemníka nevezme a psy už vůbec. Ale jde o spoustu dalších věcí. Dluží, kam se podívá, nepracuje, nemá žádnej příjem, nepřispěje mi ani korunu, každej měsíc si na ten nájem půjčuje od lichvářů… Je to matka, ale matka, která mi může hodně zavařit. A já mám zodpovědnost v první řadě za svoje děti…

ty fole, to je teda maras. Něco podobného máme v rodině taky. K tomu kouří a chlastá. Má teda nízký důchod. Ožralá spadla na ulici, byla ležák. Teď je v „domově“, doplácíme jí těžké prachy na pobyt. Babička se zotavila, nechává si dělat manikúru, pedikúru, vlasy- vše za příplatky. Doma by nám z jeb.lo

ka2ka
Extra třída :D 12661 příspěvků 1 inzerát 24.02.17 21:19
@Anonymní píše:
Protože je to mamka + 2 psi a majitelka sem už dalšího nájemníka nevezme a psy už vůbec. Ale jde o spoustu dalších věcí. Dluží, kam se podívá, nepracuje, nemá žádnej příjem, nepřispěje mi ani korunu, každej měsíc si na ten nájem půjčuje od lichvářů… Je to matka, ale matka, která mi může hodně zavařit. A já mám zodpovědnost v první řadě za svoje děti…

nevzala bych jí k sobě at zkusí ubytovnu

Sojkka
Ukecaná baba ;) 2406 příspěvků 24.02.17 21:19
@Anonymní píše:

a jaj. to není dobrá situace. Otázkou je, jestli dluží opravdu jenom ten jeden nájem nebo od té doby neplatí nic. Pak by ta její výpověď mohla být klidně v souladu s NOZ. Vaší maminku doveďte do dluhové poradny, pomozte jí najít práci a ubytování. Brát si jí k sobě, no nevím. Bez souhlasu majitelky to vůbec nezkoušejte. I tak si ale bohužel myslím, že společná domácnost s ní by vás mohla stáhnout na dno.

matkabagristy
Vesmírná mluvilka 33071 příspěvků 1 inzerát 24.02.17 21:22

A není tohle sociální případ? Hmotná nouze, příspěvek na bydlení…

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.02.17 21:23
@ka2ka píše:
nevzala bych jí k sobě at zkusí ubytovnu

Na ubytovnu ji nevezmou se psama. A ona momentálně nemá ani na tu ubytovnu. Jako je to šílený tohle. Řekla jsem jí včera ne, že ji sem nevezmu.
Vlastně toho majitele chápu. Ale snažím se získat jí aspoň nějakej čas, aby si třeba tu práci našla, když už jí bude hořet u… Ona se v zákonech nevyzná a internet nemá.

Deny208
Povídálka 27 příspěvků 24.02.17 21:25

@Sojkka souhlasím,

Je naprosto jasný, že by to přineslo maximálně problémy, rozhodně nemá cenu riskovat, zvlášť když jsou ve hře děti.

axelina
Ukecaná baba ;) 1867 příspěvků 3 inzeráty 24.02.17 21:29
@Anonymní píše:
Prosím o radu a omlouvám se za anonym, ale bohužel to není nic k chlubení, i když se to netýká přímo mě :-(
Jedná se o mou mamku. Bydlí v pronajatém bytě a někdy na podzim se jednou stalo, že nezaplatila nájem. S majitelem se domluvila tak, že to budeou brát tak, že to je zaplacené z kauce, dál už platila normálně. (Já vím, je to hnus, netušila jsem to.)
Je to ale týden, co jí majitel zazvonil doma, že s sebou vede svoji známou, která se hodlá od 1.března nastěhovat a ať se tedy laskavě do konce února vystěhuje.
Vím, že v občanském zákoníku je uvedeno, že je možné dát výpověď až po 3 měsících neplacení a i pak běží měsíční výpovědní lhůta, ale - mají ve smlouvě psané, že v případě, že jednou nezaplatí nájem, musí se do 5 dní vystěhovat! Tak jak to teď je? Co má přednost? Zákon nebo to, co je ve smlouvě?
Mamka mě včera přišla požádat o to, aby se mohla nastěhovat ke mně. Jsem na mateřské a sama se 2 dětmi, taky v podnájmu, takže pokud ji k nám vezmu, tak sama riskuju, že příjdu s dětma o bydlení. Ale mám ji nechat bydlet pod mostem? Jsem v naprosto šílené situaci.

Ahoj já sama pronajímam 2 byty takže asi takto: zákon má samozřejmě přednost! ve smlouvě muže mít majitel co chce, bohužel zákon má přednost. Ale to je teorie, praxe je taková že já sama jsem taky z bytu vyhodila nájemníky bez čekání 3 měsícu jelikož nezaplatili víc jak měsíc a měla jsem take nahradu. Spolehala jsem na to, že nemají li penize na najem, nebudou mít ani na právníky a na soud a tak se se mnou soudit nebudou. Takže pokud tvojí mamku majitel vystehuje - musela by se asi obrátit na soud myslím…nemuže se jeste zkusit domluvit s majitelem že mu ihned dá znova kauci a zda by mohla dal bydlet (???) kvuli 1 nájmu ja bych nikoho nevyhodila tedy..

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.02.17 21:30

Vždycky najde 10 důvodů, proč zrovna tu práci, která se jí naskytne, nemůže vzít. Milionkrát jsem jí říkala, že s ní někam půjdu, ptala jsem se jí, jak to dělá, z čeho platí nájem. Odmítala o tom mluvit, ať se o to nestarám, že to je její věc a že si to vyřeší… A teď přišla s tímto.

Má příspěvek na bydlení ve výši cca 60% nájmu, toť vše.

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Co zařídit po porodu: Přehled do konce šestinedělí

Už se miminko klube na svět? Příjemnou novinku je potřeba nahlásit nejen... číst dále >

Články z Expres.cz

Bývalý sparťan Zelenka dvakrát napadl manželku: „Neuklízí a vylila na mě kolu“

Platí za jednu z ikon fotbalové Sparty, vždyť v jejím dresu válel v dobách,... číst dále >

Gottovi volali, že letos Slavíka nedostane. Důvod? Rakovina a Ortel

Karel Gott a Lucie Bílá tuhle zprávu jenom těžko rozdýchají. Pořadatel ankety... číst dále >

Články z Ona Dnes

Doktorka mi řekla, ať „to“ dám radši pryč, řekla matka zdravé holčičky

Některá maminka porod císařským řezem nechce, ale stejně to tak nakonec... číst dále >

Příběh Soni: Syn s vnoučaty nás odmítá navštěvovat, vadí mu švagr

S manželem jsme již v důchodu, na který jsme se těšili. Nejen na klid a... číst dále >

Reklama