Výpověď z nájmu při neplacení

Napsat příspěvek
5940
24.2.17 22:23

Peníze z kauce (jistoty) neslouží k úhradě nájmu, ale k zaplacení případných škod. Takže ona opravdu reálně nezaplatila ten 1 nájem. Že ji majitel řekl, že to neva je věc jiná a asi obtížně prokazatelná…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11488
24.2.17 22:24
@axelina píše:
Ahoj já sama pronajímam 2 byty takže asi takto: zákon má samozřejmě přednost! ve smlouvě muže mít majitel co chce, bohužel zákon má přednost. Ale to je teorie, praxe je taková že já sama jsem taky z bytu vyhodila nájemníky bez čekání 3 měsícu jelikož nezaplatili víc jak měsíc a měla jsem take nahradu. Spolehala jsem na to, že nemají li penize na najem, nebudou mít ani na právníky a na soud a tak se se mnou soudit nebudou. Takže pokud tvojí mamku majitel vystehuje - musela by se asi obrátit na soud myslím…nemuže se jeste zkusit domluvit s majitelem že mu ihned dá znova kauci a zda by mohla dal bydlet (???) kvuli 1 nájmu ja bych nikoho nevyhodila tedy..

Měla jsi štěstí. Na právníky nepotřebují peníze. Stačí se obrátit na sdružení ochrany nájemníků.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4878
24.2.17 23:45
@Anonymní píše:
Na ubytovnu ji nevezmou se psama. A ona momentálně nemá ani na tu ubytovnu. Jako je to šílený tohle. Řekla jsem jí včera ne, že ji sem nevezmu.
Vlastně toho majitele chápu. Ale snažím se získat jí aspoň nějakej čas, aby si třeba tu práci našla, když už jí bude hořet u… Ona se v zákonech nevyzná a internet nemá.

Je to sice máma, ale tím, že s ní solidárně skončíš na ulici, ničemu nepomůžeš. Zkus jí zařídit azylák. A když bude vyvádět, jaká že to jsi dcera, že jí šoupneš na azylák, tak jí řekni, že byste skončily obě u popelnice, takže jí dáváš na výběr, buď azylák nebo popelnici. A drž se, s manipulací a vydíráním mám své zkušenosti. Naučit se bránit a nenechat se zničit je opravdu těžké a podlehnout velmi snadné. To neznamená, že máš mámu vyhnat na mráz, ale musíš také chránit své děti, jinak ti to jednou vyčtou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
919
24.2.17 23:58

A pak ma clovek podnikat a pronajímat bydlení, kdyz dostat nájemníka ze svého vlastního majetku je kvůli zákonům skoro nadlidský úkol, i kdyz neplatí s škodí. To same s tim omezením co v bytě chci nebo ne. Žádná svoboda nakládání s vlastním majetkem. Je mi z toho blivno.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4878
25.2.17 00:16
@Alkata píše:
A pak ma clovek podnikat a pronajímat bydlení, kdyz dostat nájemníka ze svého vlastního majetku je kvůli zákonům skoro nadlidský úkol, i kdyz neplatí s škodí. To same s tim omezením co v bytě chci nebo ne. Žádná svoboda nakládání s vlastním majetkem. Je mi z toho blivno.

Ano, souhlasím s tebou. Je to hloupé říci, nechci urazit zakladatelku, ale někteří lidé jsou verbež chráněná zákonem. V našem státě nastává paradoxní situace, že z nepřizpůsobivosti se stává přidaná hodnota hodná odměny :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14747
25.2.17 08:28

Zakladatelko, nedá se svítit. Jsi odpovědná za sebe a za své děti. Vezmeš-li ji k sobě, čekej návštěvy exekutorů, oblepování věcí, atd., atd. Sama ti řekla, že se nemáš starat.

Je to spíš věc pro psychologa, navštiv ho a prober to s ním. Zapeklitá věc pro tebe, chápu.

Ale tomu, kdo odmítal pomoc v době, kdy byl na pomoc čas, nepomůžeš. Jen sobě a dětem ublížíš.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7568
25.2.17 12:43

Majitel má právo dle občanského zákoníku dát ji okamžitou výpověď, když je její dluh minimálně ve výši 3 nájmů. Pak může dát výpověď písemně okamžitě a matka se musí nejpozději do měsíce vystěhovat. Takže spíš zjisti jak to je, kolik doopravdy dluží, jestli je výpověď tedy oprávněna, jestli ji dal písemně a pak má tedy max. měsíc na vystěhování.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14747
25.2.17 13:07

@Lendeš Jenže podle toho, co zde zakladatelka píše, je její máma ten typ člověka, který pomoc odmítá a nespolupracuje, když je na pomoc nejlepší čas. A o pomoc prosí, až když už je na ni pozdě.

Zjistit může, pokud poskytne máma součinnost, ale jestli se zadlužuje, kam se podívá a nepracuje, tak jak chcete takovému člověku pomoci?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7568
25.2.17 14:09

@eumedon Já to chápu, jen jsem tím chtěla říct, že se nemusí vystěhovat do 5 dní a že má tedy minimálně ten měsíc na zjištění jaké jsou možnosti - ubytovna, azylák, konzultace v nějaké poradně. Ale samozřejmě pokud matka nebude chtít nic řešit, tak se nic nevyřeší. Každopádně nastěhováním si zadlužené matky domů zakladatelka nic nevyřeší, jen se může dostat do problémů sama.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14747
25.2.17 16:56

@Lendeš Jj, zakladatelka tedy může mámě pomoci v mezích daných svými možnostmi a matčinou součinností, ale pravidla, meze a podmínky té pomoci bude určovat ona, ne její máma.

A do svého bytu bohužel ne, odpovídá kromě sebe i za své děti. A za cenu vlastního zadlužování nebo vydávání se z peněz rozhodně také ne.

Dost na tom, že jednou bude muset odmítat předlužené dědictví - za sebe, i za své děti.

Příspěvek upraven 25.02.17 v 16:58

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3078
25.2.17 16:57

@jessikka …no já mám zkusenost že lide co neplatí nájem (a kolikrát se ani neozvou a dělaj mrtveho brouka což uplně nenávidím…) tak takoví zřejmě ani nejsou tak inteligentní aby věděli že náka taková možnost existuje…(nastestí :-) přítel má taky pár nájemních bytu a taky musel již několikrát někoho vyhodit pro neplacení… zatim bez problemu.. přijde mi to jako sníst jídlo v restauraci a pak si uvědomit že nemám na utratu :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
25.2.17 21:34

Je to hrozný, vím. Mamka nikdy nebyla žádnej strup, byla to inteligentní ženská, která o sebe pečovala a normálně fungovala. Nechápu, jak to mohla nechat všechno zajít takhle daleko. Já když to vidím a zjišťuju tohle všechno, tak bych nikdy v životě do toho nešla, pronajímat byt. Jsem vděčná za to, že můžu s dětma bydlet tam kde bydlím, kde máme trvalý bydliště. Naštěstí jsme tady bydleli předtím s bývalým partnerem, takže mě majitelka znala a nechala mě tu bydlet s dětma i přesto, že jsem na mateřské. Ale kdybych o tu možnost měla díky mamce přijít, tak nevím, jak bych v současné situaci sháněla byt. Protože se vlastně těm majitelům vůbec nedivím, že si pečlivě vybírají, koho si do bytu nastěhují.
Každopádně děkuju za rady a za názory :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama