Výpověď z práce, IVF a ÚP jak dál řešit situaci?

Anonymní
31.7.13 10:02

Výpověď z práce,IVF a ÚP jak dál řešit situaci?

Dobrý den, potřebuji se poradit :P Musela jsem podepsat výpověď/majitel veděl že jdu v září na ivf/,k 31.8.2013.Co bude pro mě lepší, když jdu v září postoupit ivf, tak mám jít na úp nebo jít marodovat v ochranné lhůtě. Jde mi o finance. Jelikož mi bude 40 let, tak půjdu samozřejmě hned na rizikovku/pokud se to podaří/ :roll:.Když půjdu na nemocenku tak ji budu pobírat 9 měsíců, nebo ne? Anebo mám jít na úp, pobírat podporu 5 měsíců, a 4 měsíce prý nebudu mít nic :roll:?Další problém je, žeš majitel nám přiznával jen ofic. 8500 kč, takže nemocenka i podpora bude nízká, ale i tak, pořád lepší něco než být bez koruny. A ještě poslední dotaz, dejme tomu ze ivf nevýjde, a budu na nemocenské, a ukončím ji, a pak půjdu na úp, tak se teprve počítá těch 5 měsíců? Omlouvám se pokud píšu zmateně :zed:

děkuji všem za příspěvky :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

3328
31.7.13 10:06

Musela jsi podepsat výpověď? Proč? Tomu nerozumím.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3328
31.7.13 10:08

A těch 8.500 je čistého, nebo hrubého?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
novo123
31.7.13 10:13

Tak v první řadě si myslím, že o tom neměl majitel vůbec vědět a pak jsi to neměla podepisovat. v každém caru je to jinak, ale většinou se dává neschopenka až kolem transferu nebo po něm, co budeš dělat celý září + asi ještě dál - ivf není hotové za týden. Asi bude optimální nastoupit od 1.9. na pracák, jiné možnosti asi stejně nejsou. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
31.7.13 10:16
@Jaruše píše:
A těch 8.500 je čistého, nebo hrubého?
čistého
  • Nahlásit
  • Citovat
3328
31.7.13 10:16

Nemocenskou si spočítáš tady http://www.mesec.cz/…a-mzdy-2013/
Podpora je 2.měsíce 65% z průměrné čisté mzdy, další dva měsíce 50% a poslední měsíc 45%
Pokud budeš na neschopence na kterou je nejlepší v tomhle případě nastoupit za trvání pracovního poměru, nejsi evidovaná na ÚP. Tam tě zaregitrují až po skončení PN.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
31.7.13 10:17
@Jaruše píše:
Musela jsi podepsat výpověď? Proč? Tomu nerozumím.

musela, protože mi řekli, že mi napíšou nějak´ý paragraf a pak mě nikam nevezmou, prostě nátlak :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
31.7.13 10:19
@novo123 píše:
Tak v první řadě si myslím, že o tom neměl majitel vůbec vědět a pak jsi to neměla podepisovat. v každém caru je to jinak, ale většinou se dává neschopenka až kolem transferu nebo po něm, co budeš dělat celý září + asi ještě dál - ivf není hotové za týden. Asi bude optimální nastoupit od 1.9. na pracák, jiné možnosti asi stejně nejsou. :nevim:
už jsem obj. na IVF v září, na začátku týdne, takže to bych do té ochranné lhůty 21 dní stihla, ne? 8o to už budu v procesu ivf.
  • Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
31.7.13 10:22
@Jaruše píše:
Nemocenskou si spočítáš tady http://www.mesec.cz/…a-mzdy-2013/
Podpora je 2.měsíce 65% z průměrné čisté mzdy, další dva měsíce 50% a poslední měsíc 45%
Pokud budeš na neschopence na kterou je nejlepší v tomhle případě nastoupit za trvání pracovního poměru, nejsi evidovaná na ÚP. Tam tě zaregitrují až po skončení PN.

aha, takže rozumím tomu dobře, mám jít na nemocenku. já bych šla právě až v té ochranné lhůtě 21 dní, protože to už budu v procesu ivf, tak mi to tam vystaví.

• Nahlásit
  • Citovat
3328
31.7.13 10:25

Omyl, ochranná lhůta je jen 7 dní, ne 21.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
tatranka1
31.7.13 10:27
@Anonymní píše:
už jsem obj. na IVF v září, na začátku týdne, takže to bych do té ochranné lhůty 21 dní stihla, ne? 8o to už budu v procesu ivf.

ochraná lhůta je 7 dní, ne 21 pozor

• Citovat
  • Upravit
novo123
31.7.13 10:27
@Anonymní píše:
už jsem obj. na IVF v září, na začátku týdne, takže to bych do té ochranné lhůty 21 dní stihla, ne? 8o to už budu v procesu ivf.

Jenže to ti musí tu neschopenku dát, u nás to fakt nabízeli až po punkci a do té je dlouhá doba. :nevim: Navíc u nás ivf začalo tím, že jsem brala měsíc antiko a pak teprve injekce a tak, na antiko ti neschopenku nikdo nedá :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
novo123
31.7.13 10:28
@Anonymní píše:

taky se to odvíjí od toho, kdy máš mestruaci atd. to nenaplánuješ takhle dopředu

• Nahlásit
  • Citovat
3328
31.7.13 10:28

A navíc, pokud půjdeš na PN v ochranné lhůtě, tak za prvních 21 dní neschopnosti nedostaneš ani korunu. Za tuhle dobu totiž platí náhradu mzdy zaměstnavatel a ty už vlastně nebudeš v pracovním poměru, takže ti nedá nic. Nemocenskou bys pobírala až od 22.dne neschopnosti.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
31.7.13 10:30
@tatranka1 píše:
ochraná lhůta je 7 dní, ne 21 pozor

aha :roll:

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...