Výpověď zaměstnancem bez výpovědní lhůty a bez udání důvodu

Anonymní
7.6.21 11:26

Výpověď zaměstnancem bez výpovědní lhůta a bez udání důvodu

Ahoj,
z důvodu šikany ze strany některých kolegů chci odejít z práce. Aktuálně jsem na nemocenské (sesypala jsem se, užívám antidepresiva a čekám na termín u psychologa). Potřebuji odejít hned, jak mi lékař nemocenskou ukončí.

Je možné podat okamžitou výpověď bez udání důvodu a bez výpovědní lhůty? Jakým způsobem?
Třeba dohodou, jde to?

Nechci nic řešit ani vysvětlovat, jen odejít.

Já se tam prostě vrátit nemůžu a nechci, nezvládnu to. Při představě, že tam musím jít mám sebevražedné myšlenky, přičemž vím, že bych to neudělala.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
21524
7.6.21 11:27

To nejde, na dohodě se musíš dohodnout, takže ti zaměstnavatel musí dovolit odejít hned, jinak mas klasicky výpovědní lhůtu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
959
7.6.21 11:29

Záleží na zaměstnavateli jestli je ochotný dát okamžitou výpověď dohodou nebo bude trvat na výpovědní lhůtě :nevim:
Pokud je to tam opravdu tak hrozné, co dát výpověď teď a případnou výpovědní lhůtu „vyřešit“ tou nemocenskou? Vim o pár lidech co už to tak udělali

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9106
7.6.21 11:29

Nelze, jedině dohodu ale s tím musí souhlasit zamestnavatel. Ale můžeš dát klidně výpověď i když jsi na neschopence a být na ni dokud ti neskončí výpovědní doba.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17235
7.6.21 11:35

Bez výpovědní lhůty leda na dohodu, ale s tím musí souhlasit zamestnavatel

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24828
7.6.21 11:38

Buď se musíš dohodnout se zaměstnavatelem, nebo prostě dát teď výpověď a do konce výpovědní lhůty zůstat na neschopence.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1577
7.6.21 11:38

Jak píši výše. Bez výpovědní doby dohodou, ale na tom se musíte domluvit se zaměstnavatelem. Jinak dej výpověď s klasickou dvouměsíční výpovědní lhůtou a zůstaň po tu dobu na neschopence.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11183
7.6.21 11:44

Jak je psáno výše, dohoda = že se dvě strany dohodnou. Nicméně z pozice zaměstnavatele nemá cenu držet tam někoho, kdo se sesypal z kolegů, osočuje firmu ze šikany a je na neschopence. Takže kdyby mi nějaký zaměstanec zavolal a vysvětlil důvody, tak to interně prošetřím a nemám problém ho na dohodu pustit, protože jeho návrat by velmi pravděpodobně rozes.ral atmosféru i u toho zbytku a nebyl by ku prospěchu věci (resp. by bylo téměř jisté, že i kdyby mu skončila neschopenka na jedno, tak se objeví jiný zdravotní problém a stejně toho člověka po dobu výpovědní lhůty neuvidím).
Takže oslov šéfa (v případě, že šéf byl do šikany zapleten, tak šéfa šéfa) s návrhem ukončení pracovního poměru dohodou k určitému datu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6069
7.6.21 11:54

Tak zaměstnavatel by měl mít zájem se dohodnout celkem na čemkoli a se staženým zadkem doufat, že dotyčná nepůjde třeba cestou, kdy na výstupní lékařské prohlídce si nechá doložit svoje zhoršení zdraví díky práci a bude se dožadovat na zaměstnavateli soudně nějaké kompenzace…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27098
7.6.21 11:57
@Anonymní píše:
Ahoj,
z důvodu šikany ze strany některých kolegů chci odejít z práce. Aktuálně jsem na nemocenské (sesypala jsem se, užívám antidepresiva a čekám na termín u psychologa). Potřebuji odejít hned, jak mi lékař nemocenskou ukončí.

Je možné podat okamžitou výpověď bez udání důvodu a bez výpovědní lhůty? Jakým způsobem?
Třeba dohodou, jde to?

Nechci nic řešit ani vysvětlovat, jen odejít.

Já se tam prostě vrátit nemůžu a nechci, nezvládnu to. Při představě, že tam musím jít mám sebevražedné myšlenky, přičemž vím, že bych to neudělala.

Nevím co řešíš…

Podej výpověď a výpovědní lhůtu vyřeš nemocenskou.

Jasný jak facka a buď v klidu - nejsi ani první ani poslední co to tak udělá. Hlavu si s tím fakt nelam, výčitky nejsou na místě… směle do toho a měj to na salámu. :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
76860
7.6.21 13:36
@vulpes píše:
Tak zaměstnavatel by měl mít zájem se dohodnout celkem na čemkoli a se staženým zadkem doufat, že dotyčná nepůjde třeba cestou, kdy na výstupní lékařské prohlídce si nechá doložit svoje zhoršení zdraví díky práci a bude se dožadovat na zaměstnavateli soudně nějaké kompenzace…

No, ještě by musela být schopná prokázat, že to bylo kvůli práci, což zas není tak jednoduché…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6069
7.6.21 14:19
@j.a.n.i1 píše:
No, ještě by musela být schopná prokázat, že to bylo kvůli práci, což zas není tak jednoduché…

Není, no, hlavně by na to ve svém stavu neměla morál… Ale tak dalo by se - posudek psychiatra + nasbírat nějaké maily dokazující mobbing, bossing. Navíc by stačilo teď zajistit a posbírat důkazy a posudky a rešit třeba později, až se dá dohromady a bude mít na to sílu. Pro firmu by to nebylo příjemné tak jako tak.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
428
12.6.21 18:31

Tys tam byl / byla ?

@zrcadlo píše:
Jak je psáno výše, dohoda = že se dvě strany dohodnou. Nicméně z pozice zaměstnavatele nemá cenu držet tam někoho, kdo se sesypal z kolegů, osočuje firmu ze šikany a je na neschopence. Takže kdyby mi nějaký zaměstanec zavolal a vysvětlil důvody, tak to interně prošetřím a nemám problém ho na dohodu pustit, protože jeho návrat by velmi pravděpodobně rozes.ral atmosféru i u toho zbytku a nebyl by ku prospěchu věci (resp. by bylo téměř jisté, že i kdyby mu skončila neschopenka na jedno, tak se objeví jiný zdravotní problém a stejně toho člověka po dobu výpovědní lhůty neuvidím).
Takže oslov šéfa (v případě, že šéf byl do šikany zapleten, tak šéfa šéfa) s návrhem ukončení pracovního poměru dohodou k určitému datu.

Ze píšeš “osočuje”. Kdo nezažil mobbying a bossing neví jaké to je. A kecá blbosti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat