Výpověď zaměstnancem ve zkušební době

andrea12
7.4.10 09:54

Výpověď zaměstnancem ve zkušební době

Dobrý den,

chtěla bych se zeptat 1.4.2010 jsem nastoupila do zaměstnání a jak už to bývá,dostala jsem jinou pracovní nabídku,pro mně výhodnější jak finančně,tak kvůli dojíždění.Nastoupit mám v pátek 9.4.2010,takže chci dnes nebo zítra podat výpověď ve zkušební době(tedy po týdnu).Ale co mně zajímá je,jestli od současného zaměstnavatele dostanu zápočtový list a ostatní dokumenty,když jsem tam pracovala tak krátkou dobu a budoucímu zaměstnavateli budu dokládat tyto doklady anebo nedostanu žádné papíry a budoucímu zaměstnavateli doložím dokumenty z posledního zaměstnání,které jsem měla před 1.4.2010.Máte někdo zkušenost?Děkuji za každou odpověď

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

3127
7.4.10 09:57

Pokud byla sepsána řádně smlouva o zkušební době, zápočtový list i za těch pár dní dostat musíš! I těch 6 dní jsi tam pracovala. Jiné by to bylo, pokud jsi ještě nedostala smlouvu. To by jsi taky mohla odejít s křížkem po funuse!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
andrea12
7.4.10 10:23

veverka-andy-děkuji,jojo smlouvu mám hned od 1.4.řádně podepsanou a ve dvou vyhotoveních

• Nahlásit
  • Citovat
384
7.4.10 11:05

Ahojky,

určitě musíš dostat zápočtový list, byla jsi řádným zaměstnancem. Já tohle samé zažila před lety, byla jsem taky zaměstnancem krátce - pouze jeden den. :oops: :jazyk:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14598
7.4.10 11:16

Určitě musíš dostat všechny papíry… i zápočťák, i kdbyys pracovala 1 celý den…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
pitersn
16.3.12 12:07

ahoj

Ahojte prosím vás chci se zeptat. 1.3. jsem nastoupil do zaměstnání kde se zaměstnancema vydrbávají způsobem že když jdete na nemocenckou tak vám nic nezaplatí a pokud něco řeknete tak vás vyrazí. Je to 3směnný provoz víkendy a svátky za víkendy a svátky nejsou žádné příplatky a za noční už vůbec. v pracovní smlouvě mám napsané že můžu týdně oddělat 37.5 hodiny a maximálně mi může zaměstnavatel přikázat 8 hodin přes čas. Ale opak je pravdou každý den musím do práce a ani jeden den volna v týdnu neexistuje když jsem řekl že dám výpověd tak začali podlézat tak že mi dali 1 den volno a hned na to jsem dostal 4 dny po sobě noční 12ky a pátý den na odpolední. Chci se zeptat jestli výpověd musí bát ve zkušební době písemná. Radši do té práce chodím pro jistotu aby mi nedal áčka ani nevím jestli to může udělat. Děkuji za odpověd

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
15.4.14 12:50

platna vypoved?

Partner ve zkusebni dobe oznamil zamestnavateli, ze konci. Jeho zamestnavatel ma sidlo v nemecku, takze vypoved sepsal, oskenoval a jednu nechal v praci v cechach na stole, protoze ji tady nemel ani komu predat a druhou poslal mailem svoji personalni, svymu sefovi a jeste jeho sekretarce. Je takhle dana vypoved ve zkusebni dobe vubec platna?

• Nahlásit
  • Citovat
9299
15.4.14 12:56

Ve zkušební době musíte podat na personalní ukončení pracovní smlouvy bez udaní duvodu a ukončit to mužete ze dne na den..Zítra podate a už nemusíte ani do práce…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
570
15.4.14 13:01

Výpověď podle platná není ve zkušební době se tomu říká."Zrušení pracovního poměru ve Z. D. a stačí sepsat, že ruším PP v ZD a prokazatelně předat zaměstnavateli, odejít pak můžete v minutě, kdy to předáte.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
15.4.14 13:04

@rea.sk jj, jednalo se o zruseni pracovniho pomeru, me jde o to, jestli i odeslane mailem je to platne?

• Nahlásit
  • Citovat
37943
15.4.14 13:18
@Anonymní píše:
@rea.sk jj, jednalo se o zruseni pracovniho pomeru, me jde o to, jestli i odeslane mailem je to platne?

Nechal si alespoň potvrdit přečtení- kvůli prokazatelnosti.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
61137
15.4.14 13:31
@Anonymní píše:

Asi te zklamu, nekdo mi rikal, ze v nemecku nemaji meily zadnou pravni hodnotu. At to posle jeste jednou postou a predtim faxem. A necha si na poste potvrdit odeslani.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
557
15.4.14 13:42

Pokud v ČR nemá zaměstnavatel žádného zástupce, poslala bych doporučený dopis do Německa.
K doručování písemností cituji z webu Verlag Dashöfer toto:
*I zaměstnanec může zaměstnavateli, jestliže s tím zaměstnavatel souhlasí, doručit písemnost prostřednictvím sítě nebo služby elektronických komunikací na elektronickou adresu, kterou zaměstnavatel pro tento účel zaměstnanci oznámil. Písemnost určená zaměstnavateli musí být rovněž podepsána uznávaným elektronickým podpisem zaměstnance.

V případě, že je písemnost určená zaměstnavateli doručovaná prostřednictvím sítě nebo služby elektronických komunikací, je doručena dnem, kdy její převzetí potvrdí zaměstnavatel zaměstnanci datovou zprávou podepsanou svým uznávaným elektronickým podpisem nebo označenou svou uznávanou elektronickou značkou.

Doručení písemnosti určené zaměstnavateli prostřednictvím sítě nebo služby elektronických komunikací je neúčinné, jestliže se písemnost zaslaná na elektronickou adresu zaměstnavatele vrátila zaměstnanci jako nedoručitelná nebo jestliže zaměstnavatel do 3 dnů od odeslání písemnosti nepotvrdil zaměstnanci její přijetí datovou zprávou podepsanou svým uznávaným elektronickým podpisem založeným na kvalifikovaném certifikátu nebo označení označenou svou uznávanou elektronickou značkou.*

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9299
15.4.14 14:08

Ja psala o tom že je dobré odnest na personální…každá písemná komunikace je platná ale dobré je mít nějaké potvrzení o tom že si to dotyčný přečetl tak jak kdyby se posílal doporučený dopis poštou taky je dobré uchovat podací lístek…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
15.4.14 14:23

@blumen jj, to je mozny, na druhou stranu je zamestnavatel povinen ridit se ceskymi zakony, pokud tu ma podnik

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama