Výpověď ze strany zaměstnavatele a odstupné.

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
56
16.5.22 00:39

Výpověď ze strany zaměstnavatele a odstupné.

Dobrý den. Dostala jsem v práci výpověď ze strany zaměstnavatele, kde je uveden paragraf 52. Přesnější důvod není ve výpovědi udán ale bylo to kvůli nadbytečnosti( po dvou letech dostal moje místo někdo protekční)O odstupném není „překvapivě“ ve výpovědi zmínka. Jsem v pracovní neschopnosti a začátkem příštího měsíce mi končí výpovědní lhůta. Mám v plánu dojít za zaměstnavatelem a zažádat o odstupné na které bych měla mít nárok. Jen si nejsem úplně jistá, jestli nárok vzniká i když jsem byla na neschopence a nepíše se o něm ve výpovědi. Co dělat když mi zaměstnavatel odmítne vyplatit odstupné které mi bude náležet? Řešil to už někdo? :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
29409
16.5.22 05:24

Tvé místo nemůže dostat někdo protekční. Musí být zrušeno (a půl roku neobsazeno/neobnoveno). Jinak se můžeš soudit a to by asi zaměstnavatel koukal.
A nalezi Ti samozřejmě zákonné odstupné.

Edit: Ještě by tam mělo být, podle kterého odstavce paragrafu 52, neb ten je dost široký.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13338
16.5.22 05:29

Tak 52 má hodně možností, přesněji a-h. Takže který konkrétní paragraf tam je?

https://www.pracomat.cz/…4-dil-8.html

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
83156
16.5.22 06:09

@Lalandy No, pokud je ve výpověď konkrétní odstavec toho parahrafu 52, tak je odstupné ze zakona a proto tam odstupné byt nemusi uvedeno. „Překvapivě“ se tomu divi akorat ti, co se nenamali ten zakonik prace ani otevrit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3867
16.5.22 08:44

Odstupne ti nalezi ze zakona, do dvou let 2 mesicni mzdy, pokud jsi pres 2 roky, tak tri, neda se to nedat a ve vypovedi to byt nemusi…se zamestnavatelem bych to resila, az kdyby odstupne s posledni vyplatou nedorazilo…ten duvod vypovedi je doat pochybny, pokud tve misto obsadil nekdo jiny, tak to neni tva nadbytecnost, to by se muselo zo pracovni misto zrusit..muzes se klidne soudit

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4739
16.5.22 15:15
@Melodie91 píše:
Odstupne ti nalezi ze zakona, do dvou let 2 mesicni mzdy, pokud jsi pres 2 roky, tak tri, neda se to nedat a ve vypovedi to byt nemusi…se zamestnavatelem bych to resila, az kdyby odstupne s posledni vyplatou nedorazilo…ten duvod vypovedi je doat pochybny, pokud tve misto obsadil nekdo jiny, tak to neni tva nadbytecnost, to by se muselo zo pracovni misto zrusit..muzes se klidne soudit
Řekla bych, že stačí, že pozici nazvou jinak a to stačí.
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
83156
16.5.22 15:18
@mamina2017 píše: Řekla bych, že stačí, že pozici nazvou jinak a to stačí.

No, úplně ne, mela byt i jina napln prace, ale papir snese hodne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4739
16.5.22 15:23
@j.a.n.i1 píše:
No, úplně ne, mela byt i jina napln prace, ale papir snese hodne.

A tam by asi stačilo přihodit nějakou povinnost navíc a popřípadě něco vypustit. Nebo ne?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3867
16.5.22 16:41
@mamina2017 píše:
A tam by asi stačilo přihodit nějakou povinnost navíc a popřípadě něco vypustit. Nebo ne?

Takhle…jestli by to stacilo, nebo ne, to by rozhodl soud…,ale on se malokdo chce soudit, jeste po dvou letech..vezme odstupny a jde radsi dal..o to jde i zakladatelce, jak jsem pochopila a to jo, odstupny dostat musi a snad si najde priste neco lepsiho

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
56
17.5.22 00:00
@Cenarius píše:
Tak 52 má hodně možností, přesněji a-h. Takže který konkrétní paragraf tam je?https://www.pracomat.cz/…4-dil-8.html

Tak na to akorát koukám. Ve výpovědi je uvedeno : Dnem XXX v Vámi rozvazujeme pracovní poměr výpovědí podle paragrafu 52 zákoníku práce. Výpověď Vám dáváme bez udání důvodu. O tom, jestli je to A nebo H tam není ani zmínka. V životě jsem ještě výpověď nedostala. Myslela jsem, že to tak prostě má bejt. Ještě mě ukecala ať jdu marodit na ty 2 měsíce co mi poběží výpovědní lhůta.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
56
17.5.22 00:12
@Svistice píše:
Tvé místo nemůže dostat někdo protekční. Musí být zrušeno (a půl roku neobsazeno/neobnoveno). Jinak se můžeš soudit a to by asi zaměstnavatel koukal.
A nalezi Ti samozřejmě zákonné odstupné.Edit: Ještě by tam mělo být, podle kterého odstavce paragrafu 52, neb ten je dost široký.

Koukám na to a podle kterého odstavce paragrafu tam není. Je tam pouze napsáno: Dnem XXX s Vámi rozvazujeme pracovní poměr výpovědí podle paragrafu 52 zákoníku práce. Výpověď Vám dáváme bez udání důvodu. Je to malá rodinná firma. Zavolala si mě k sobě a řekla mi že místo dává někomu z rodiny. Že je nelogické aby někdo z její rodiny byl bez práce když mají firmu a může mu dát práci místo mě a ať jdu radši marodit na ty 2 měsíce výpovědní lhůty. Dostala jsem první výpověď v životě. Pro tu práci jsem toho dost obětovala a byla jsem v tu chvíli před sesypáním. Tak sem s vydinou toho že brzo vypadnu podepsala papír a šla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
83156
17.5.22 06:16

Pak je ta výpověď neplatna. Ale jen v případě, ze ty obratem napadnes jeji neplatnost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
55362
17.5.22 06:39

@Lalandy zamestnanci nelze dat vypoved bez udani duvodu. Obavam se, ze te budou chtit vysplouchnout i s odstupnym. Obrat se na pravnika.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2193
17.5.22 06:44
@Lalandy píše:
Tak na to akorát koukám. Ve výpovědi je uvedeno : Dnem XXX v Vámi rozvazujeme pracovní poměr výpovědí podle paragrafu 52 zákoníku práce. Výpověď Vám dáváme bez udání důvodu. O tom, jestli je to A nebo H tam není ani zmínka. V životě jsem ještě výpověď nedostala. Myslela jsem, že to tak prostě má bejt. Ještě mě ukecala ať jdu marodit na ty 2 měsíce co mi poběží výpovědní lhůta.

Obraťte se na Inspektorát práce, je to zdarma. Mj. co jste jim to podepsala, jak se zmiňujete někde?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29409
17.5.22 07:48

@Lalandy To bude firma a vedení za všechny prachy. :roll:
Okamžitě napadnout, takováhle výpověď je neplatná.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat