Reklama

Výpověď ze zdravotních důvodů, co mám dělat

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.10.18 12:14
Výpověď ze zdravotních důvodů, co mám dělat

Milé maminky. Po mateřské jsem se vrátila do práce na plný úvazek, tedy celkem jsem v současné práci 12 let. Práce je v kanceláři, HPP, doba neurčitá. Ale bohužel se mi začalo zhoršovat chronické onemocnění, které mám od dětství. Mám ID 1. stupeň. Omezuje mě to v práci zhoršeným pohybem, únavou, zhoršenou motorikou, viděním, postižení kognitivních funkcí. Mohu ale většinu práce dělat i z domova. Jsem bohužel na neschopenkách, třeba i 6 týdnů v kuse. Některý rok to není třeba ani den, ale někdy je to i 12 týdnů za rok. Ale nyní jsem se dozvěděla, že ředitel chystá mou výpověď ze zdravotních důvodů. Mám prý těch neschopenek příliš. Chce tam někoho, kdo bude fungovat celoročně, max. týden chřipky za rok, jako všichni ostatní. Chápu, že svou nemocí komplikuji zaměstnavateli práci a fungování, snažím se ale svou nepřítomnost maximálně kompenzovat třeba tou prací z domova a nejsem za to nijak placena. Také padl nápad zkrátit mi úvazek na 6 hodin s tím, že bych odváděla stejnou práci jako doteď. Tím, že bych dostávala méně peněz bych „kompenzovala“ zaměstnavateli ty neschopenky. Jsem z toho všeho smutná. Odejít se samozřejmě bojím, mám strach, že jinou práci neseženu. Plat mám o více než 10 000 kč nižší než je průměrná mzda. Existuje nějaké řešení? ID důchod mi rozhodně nezvednou, pracovat za ještě nižší mzdu se mi také moc nechce. Obávám se, že mě nikde jinde nebudou chtít, ani v téhle práci mě už nechtějí. Co mám dělat? Přece mě nemůžou jen tak vyhodit, protože někdy marodím. Nebo to zaonačí tak, že mě propustí na základě neuspokojivých výsledků? Zdraví se mi nikdy nezlepší, časem to bude už jen horší. Zůstat doma nemůžu, peníze potřebujeme. Ani nevím, co jiného bych třeba dělala. Nic moc unikátního a žádaného neumím.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Bábrdl
Generální žvanilka 21139 příspěvků 05.10.18 12:21
@Anonymní píše:
Milé maminky. Po mateřské jsem se vrátila do práce na plný úvazek, tedy celkem jsem v současné práci 12 let. Práce je v kanceláři, HPP, doba neurčitá. Ale bohužel se mi začalo zhoršovat chronické onemocnění, které mám od dětství. Mám ID 1. stupeň. Omezuje mě to v práci zhoršeným pohybem, únavou, zhoršenou motorikou, viděním, postižení kognitivních funkcí. Mohu ale většinu práce dělat i z domova. Jsem bohužel na neschopenkách, třeba i 6 týdnů v kuse. Některý rok to není třeba ani den, ale někdy je to i 12 týdnů za rok. Ale nyní jsem se dozvěděla, že ředitel chystá mou výpověď ze zdravotních důvodů. Mám prý těch neschopenek příliš. Chce tam někoho, kdo bude fungovat celoročně, max. týden chřipky za rok, jako všichni ostatní. Chápu, že svou nemocí komplikuji zaměstnavateli práci a fungování, snažím se ale svou nepřítomnost maximálně kompenzovat třeba tou prací z domova a nejsem za to nijak placena. Také padl nápad zkrátit mi úvazek na 6 hodin s tím, že bych odváděla stejnou práci jako doteď. Tím, že bych dostávala méně peněz bych „kompenzovala“ zaměstnavateli ty neschopenky. Jsem z toho všeho smutná. Odejít se samozřejmě bojím, mám strach, že jinou práci neseženu. Plat mám o více než 10 000 kč nižší než je průměrná mzda. Existuje nějaké řešení? ID důchod mi rozhodně nezvednou, pracovat za ještě nižší mzdu se mi také moc nechce. Obávám se, že mě nikde jinde nebudou chtít, ani v téhle práci mě už nechtějí. Co mám dělat? Přece mě nemůžou jen tak vyhodit, protože někdy marodím. Nebo to zaonačí tak, že mě propustí na základě neuspokojivých výsledků? Zdraví se mi nikdy nezlepší, časem to bude už jen horší. Zůstat doma nemůžu, peníze potřebujeme. Ani nevím, co jiného bych třeba dělala. Nic moc unikátního a žádaného neumím.

Já bych asi akceptovala snížený úvazek a v klidu hledala něco jiného.
Je to nepříjemná situace, ale co naděláš…

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.10.18 12:25

Anonymní.. Já byla v podobné situaci…
Ne uplně , ale je to dva měsíce, co jsem ukončila práci… Mám OZZ pracovala jsem v místě určené pro tyto lidi, měla jsem dobré výsledky, dokonce jsem patřila k nejlepším. BOhužel ne já, ale děti věčně nemocné… Takže skončil půl roku a šla jsem.. Dost mě to vzalo, protože jsem orpvdu patřila mezi nejlepší, ale co nadělám, když prostě děti marodi.. taky jsem šla po mateřské, myslela jsem, že tam zůstanu, protože všem sloumy prodlužoval mě ne.. a to třeba některé pracovnice měli pomalu o polovinu menší výkon..
A co dál.. Jsem osoba OZZ něco jak ty , co se týká práce, tak nic moc, ale co vím, tak všichni čekají až taková osoba je delší dobu na UP, a pak mají za ni dotaci, je to tak no.. Takže kde žiji, je hodně práce , nebo spíš najde se každý týden něco, že chtějí s IN nebo s OZZ , ale většinou, takové, co mají už nárok na nějaké dotace z UP- myslím, je to víc jak půl roku na UP.. Sama pracovnice na Up mi říkala, že ted hodně zaměstnavatelů tohoto využívá a chtějí spíš lidi co jsou delší dobu na UP.
Takže co dál, nevím, hledám, ale na normální misto- bez ulevy, nechtějí a ti co vytvoří místo pro osoby s ID a nebo s OZZ, tak většinou chtějí, aby dostali nějaké peníze z UP

lasička1
Echt Kelišová 8026 příspěvků 05.10.18 12:27

Smysluplný by byl snížený úvazek,ale adekvátně méně práce.
Zaměstnavatel ti nemůže dát výpověď z důvodu,že máš občas pracovní neschopnost.

Pajka89
Ukecaná baba ;) 1918 příspěvků 2 inzeráty 05.10.18 12:34

Vypoved z duvodu castych neschopenek neexistuje. Musel by si zamestnavatel vymyslet jiny duvod. A bacha na nej, ne aby jsi mu podepsala dohodu, nedostala by si pak ani podporu na UP. Brala bych snizeny uvazek, ale taky snizene mnozstvi prace! Zkousi tam na tebe akorat pekny svinarny :roll:

Ba412
Kecalka 279 příspěvků 05.10.18 12:40
@Pajka89 píše:
Vypoved z duvodu castych neschopenek neexistuje. Musel by si zamestnavatel vymyslet jiny duvod. A bacha na nej, ne aby jsi mu podepsala dohodu, nedostala by si pak ani podporu na UP. Brala bych snizeny uvazek, ale taky snizene mnozstvi prace! Zkousi tam na tebe akorat pekny svinarny :roll:

Podporu by dostala, ale podle duvodu dohody by byla nizsi. A taky musi mit za poslednich 24 mesicu aspon 12 mesicu pojisteni.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.10.18 13:02

@Pajka89 no já když končila před dvěma měsící, tak mi dali na Up papír, kde přímo bylo vypsané z jakého důvodu jsem skončila.. Bud smlouva určitá, což se pak neřešilo a nebo jiné možnosti a tam přímo bylo…
Porušení kázně, a nebo načapání při neschopence a právě tam bylo ukončení ze zdravotních důvodů- je otázka jak je to myšleno, já to neszkoumala.. Ale ted se to dává, aby se zaměstnavatel konkrétně vyjádřil, proč kdo odchází…
Těch důvodu tam snad bylo 8 vypsaných, nepamatuji si to, ale toto mě tak zůstalo v hlavě..

rozand
Závislačka 2869 příspěvků 05.10.18 13:03

@Ba412 pojištění má, když pracuje 12 let..

rozand
Závislačka 2869 příspěvků 05.10.18 13:04
@Anonymní píše:
@Pajka89 no já když končila před dvěma měsící, tak mi dali na Up papír, kde přímo bylo vypsané z jakého důvodu jsem skončila.. Bud smlouva určitá, což se pak neřešilo a nebo jiné možnosti a tam přímo bylo…
Porušení kázně, a nebo načapání při neschopence a právě tam bylo ukončení ze zdravotních důvodů- je otázka jak je to myšleno, já to neszkoumala.. Ale ted se to dává, aby se zaměstnavatel konkrétně vyjádřil, proč kdo odchází…
Těch důvodu tam snad bylo 8 vypsaných, nepamatuji si to, ale toto mě tak zůstalo v hlavě..

Ale to je že strany zaměstnance, že skončil že zdravotních důvodů, ne?

Katche
Kecalka 467 příspěvků 05.10.18 13:05

Tak trochu toho zaměstnavatele chápu. Je zapotřebí mít práci hotovou, pokud má paní takové problémy, tak asi se nelze spolehnout na to, že nevypadne v exponovaným období. On je docela problém, že prvních 14 dní neschopenky platí zaměstnavatel, platí a nemá práci ani peníze. A pokud paní jde třeba 4× ročně na 14 dní, tak jsou to dva měsíce, který zaměstnavatel zaplatí a nic z toho nemá.
Práci udělá někdo jinej, komu je nutno to zaplatit, třeba ve formě odměn.
A vzhledem k tomu, jak je tady podnikatelsky nepřátelské prostředí - kontroly, výkazy, tresty, nulová podpora sdílenejch/čás­tečnejch úvazků a podobně, tak si to snaží ulehčit.
Vyhodit na zdraví ji nemůže, ale může ji poslat k pracovnímu lékaři, tkerý určí, jestli je práce schopná. Pokud ne, tak dostane 2 měsíce odstupný a konec.
Asi bych si hledala práci částečně z domova, menší úvazek. Práci v sociální firmě. Pokusila se dohodnout na práci z domova.
Ono hodně jde i o to, co vlastně děláte. A myslím si, že zvýšení ID by možná bylo na místě.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.10.18 13:12

@rozand ano ale pokud se domluví na dohodu, tak právě ten důvod.. Je tam párda kolonek… Věřím, že kdyby se dohodli na dohodu, že on by to zakřížkoval, že je to prostě ze zdravotních důvodů, že ji práce nevyhovuje.. Je to papír na posuzování podpory ne , zjištování, co , kdo jak odešel..
No případně uvidí.. nebudu to rozepisovat , pak by viděla, každopádně toto se nese dodatečně, až na UP a to má vypnit zaměstnavatel, jak už to vyplní tak

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.10.18 13:23

@Katche ID mi nezvednou, bohužel jsem asi špatného odstínu a hlavně, utrpěla jsem vzdělání… Já mám neschopenku třeba 2× 6 týdnů. Ale z domova pracuji každý den, na kolegyni zůstane tak 10% mé práce, ani ne. Zbytek zvládnu. Pracovala jsem i z nemocnice. Opravdu se snažím. Jen při zhoršení nezvládnu být v práci 8 hod v kuse, ale když si to doma rozvrhnu do celého dne a odpočívám do toho, tak to jde. Když je mi dobře tak funguju na 100% jako všichni ostatní zaměstnanci. Jen to zhoršení se nedá nijak předvídat. Ale letošek je tragický. Sešel se mi úraz s několika zlomeninami, na rehabilitace jsem běhala místo polední pauzy, chemoterapie, rehabiliťák, několik úmrtí v blízké rodině. Dítě mi naštěstí téměř nemarodí. Ale příští rok už snad bude klid.

marin
Echt Kelišová 9106 příspěvků 05.10.18 13:27
@Anonymní píše:

Zaměstnavatel tě může poslat k Vašemu lékaři, a ten posoudí, zda jí můžeš vykonávat. Pokud závodní lékař napíše, že jí nemůžeš dělat kvůli zhoršení onemocnění, tak zaměstnavatel musí dát výpověď ze zdravotních důvodů. Teď zatím ty první tři dny nemoci se neplatí, ale zase se o tom uvažuje, tak jak tu někdo psal, při těch krátkodobých nemocech s tím mají zaměstnavatelé nemalé výdaje. Zaměstnavatel platí prvních 14 dní, pak až ČSSZ.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.10.18 13:28

@Ba412 Po rodičáku jsem 5 let. Celých těch 12 let mám HPP, doba neurčitá. Pojištění tedy mám. Štve mě, že se člověk snaží jako blbec, bere ohledy na všechny okolo, sotva chodí a pořád se snaží fungovat. A pak si někdo válí šunky doma a je mu vše jedno.

Katche
Kecalka 467 příspěvků 05.10.18 13:45

já ti naprosto rozumím a věřím, že se fakt snažíš a děláš, co to jde.
Sama mám určité pracovní omezení. Takže dělám z 90% z domova, on je to taky opruz, vlastně nulovej kontakt s dospělcema.
Co se udělat na sebe nebo fakt najít ofiko práci z domova.
Můžeš napsat, co jsi profesně?

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Stodůlková ve StarDance: Zažila výhru, rodinnou tragédii i zázračnou proměnu

Tanečnice Alice Stodůlková (31) se od doby, kdy se s Pavlem Křížem protančila... číst dále >

Syn Věry Špinarové: Ta její socha je příšerná,jsem hrozně zklamaný!

Sto padesát dva centimetrů, tolik měřila Věra Špinarová (†65) a přesně tolik... číst dále >

Články z Ona Dnes

Superpotravina mák v hlavní roli. Upečte si bábovku, makovník či závin

Česká republika je makovou velmocí a mák je jednou z nejtradičnějších surovin... číst dále >

Jsi prase, kráva a smrdíš, dozvěděla se ve Výměně manželek mladá maminka

Tereze vadí, že na ni ani na její dvouletou dceru Elišku nemá přítel Marek... číst dále >