Výpověď ze zdravotních důvodů hned

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.03.19 11:10
Výpověď že zdravotních důvodů hned

Ahoj ženy už jsem to tu řešila ale potřebuji se ještě poradit. Pracuji v potravinách jako prodavačka, Smlouvu mám do dubna.
Situace se ale vyhrotila a už tam nevydržím včera odešli 3 lidi ve zkušební době a psychicky se to tam nedá vydržet. Práci mám najitou od 1 května, možná by byla možnost smlouvy už od dubna. Ale to jsem pořád v potravinách. Takže včera jsem byla na pohotovosti ze mi není dobře což není tak jsem doma v pondělí se mám hlásit u své obvodní lékařky.

• a teď otázka
  • vím že můžu byt na neschopence celé dva měsíce ale vzhledem k tomu že bych potřebovala chodit do té Nové práce už na brigády a každá kačka se hodí tak mi to neprojde skrz kontrolu. 1× 2× možná pak ne. Pokud doloží papír od lékaře že jsem tam byla.
  • ale pořád se stresovat skrz kontrolu to nevím
  • další věc co chci potěšit v pondělí s lékařskou je jestli by mi nevystavila papír o tom ze Nemůžu vykonávat tuhle práci.
  • že zdravotních důvodů beru antidepresiva s lexaurinem prodělala jsem potrat a od té doby mám problém s paničkou atakou.

V papírech to mám i to že mě odvezla rychlá ležela jsem v nemocnici a k psychlozce chodím pořád.
Doktorka je rodinná známá tak si myslím že by to šlo a náš lední do konce března bych se nahlásila na UP a od 1 dubna bych chtěla nastoupit do nové práce pokud mě dají už v dubnu smlouvu a nebudu muset čekat na kveten.

• teď by mne zajímalo pokud mi to lékař výstavy budu mít problém na UP.

A vím že to budu mít tím pádem i ve zdr. Dokumentaci ale jsem servírka a tudíž se nebojím v budoucnu ohledně práce.
Snažíme se tak či tak o miminko a v tomhle prostredi mi tak maximálně zvednou dávku leku :zed: :zed:

Reakce:
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.03.19 11:12
@Anonymní píše:
Ahoj ženy už jsem to tu řešila ale potřebuji se ještě poradit. Pracuji v potravinách jako prodavačka, Smlouvu mám do dubna.
Situace se ale vyhrotila a už tam nevydržím včera odešli 3 lidi ve zkušební době a psychicky se to tam nedá vydržet. Práci mám najitou od 1 května, možná by byla možnost smlouvy už od dubna. Ale to jsem pořád v potravinách. Takže včera jsem byla na pohotovosti ze mi není dobře což není tak jsem doma v pondělí se mám hlásit u své obvodní lékařky.
  • a teď otázka
  • vím že můžu byt na neschopence celé dva měsíce ale vzhledem k tomu že bych potřebovala chodit do té Nové práce už na brigády a každá kačka se hodí tak mi to neprojde skrz kontrolu. 1× 2× možná pak ne. Pokud doloží papír od lékaře že jsem tam byla.
  • ale pořád se stresovat skrz kontrolu to nevím
  • další věc co chci potěšit v pondělí s lékařskou je jestli by mi nevystavila papír o tom ze Nemůžu vykonávat tuhle práci.
  • že zdravotních důvodů beru antidepresiva s lexaurinem prodělala jsem potrat a od té doby mám problém s paničkou atakou.

V papírech to mám i to že mě odvezla rychlá ležela jsem v nemocnici a k psycholozce chodím pořád.
Doktorka je rodinná známá tak si myslím že by to šlo a hned v březnu bych se nahlásila na UP a od 1 dubna bych chtěla nastoupit do nové práce pokud mě dají už v dubnu smlouvu a nebudu muset čekat na kveten.

• teď by mne zajímalo pokud mi to lékař výstavy budu mít problém na UP.

A vím že to budu mít tím pádem i ve zdr. Dokumentaci ale jsem servírka a tudíž se nebojím v budoucnu ohledně práce.
Snažíme se tak či tak o miminko a v tomhle prostredi mi tak maximálně zvednou dávku leku :zed: :zed:
Katuskka
Závislačka 2825 příspěvků 01.03.19 11:17

Podle mě nemůžeš být na PN a zároveň dát výpověď,ale možná se pletu :think:

Petula306
Kecalka 228 příspěvků 01.03.19 11:17

Co chcete poradit? Není vám dobře, tak jedete na pohotovost. Nebyl to spíš nápad, jak získat „omluvenku“?
Normální je dodržet dohodu se zaměstnavatelem - tj. výpovědní lhůtu. A nebo se prostě sbalit a nést následky (porušení pracovní kázně třeba).
Nevím co budete dělat za další práci, ale pohlídala bych si, pokud chcete potvrzení, že nemůžete vykonávat práci prodavačky, abyste mohla vykonávat činnost v dalším zaměstnání.
Na ÚP chodit vůbec nemusíte.
Když přijde kontrola z OSSZ a nejste doma ani u lékaře, budete vracet část peněz z PN.
Spočítejte si sama, co se vám vyplatí, ono taky na PN moc peněz nedostanete.
Přijde mi to celé nefér, ale jak vidím, uděláte všechno, abyste do práce nemusela.

Mar__tanka1983
Generální žvanilka 21000 příspěvků 01.03.19 11:17

jeden průšvih bych viděla v tom, že když ti teda někdo napíše, že ze zdravotních důvodů nemůžeš dělat prodavačku, tak jak můžeš dělat servírku? „Podnikový“ lékař si může vyžádat zprávu od obvoďáka, pak ti nemusí dát zelenou při zdravotní prohlídce při nástupu do nový práce.
Pokud máš novou práci zajištěnou a zasichrovanou, tak můžeš, pokud ti v aktuální práci odchod dohodou dřív nepovolí, prostě hodit áčko a nechat se vyhodit pro hrubý porušení pracovní kázně (vesměs případný paragraf řeší jen ten následující zaměstnavatel, a pokud s tebou počítá a nemá s tím problém, a navíc u něj hodláš strávit víc než měsíc nebo dva, tak bych s klidným srdcem odešla i takhle). Nebudeš první ani poslední.
Můj chlap to udělal dvakrát, dostal lepší nabídku, aktuální zaměstnavatel neslyšel na případné návrhy na změnu, a tak se prostě sbalil a odešel. Ve finále mu nikdo zle nedělal, jsou místa, kde je fluktuace veliká a kdyby s každým, kdo se takhle sebere a odejde, měli začít řízení kvůli „paragrafu“, tak nedělají nic jinýho, takže tím pohrozí, ale ve finále stejně nic.

pikola
Generální žvanilka 20465 příspěvků 01.03.19 11:18

Já bych hlavně odložila to dítě až bude klid a ty v práci po zkušební době. To že tě vyhmátne kontrola ti samozřejmě neprojde., nejsou blbý.

welovefashion
Zasloužilá kecalka 778 příspěvků 89 inzerátů 01.03.19 11:39

uřad práce je podle mě blbost, možná by ti psychiatr mohl napsat neschopenku na hlavu s neomezenými vycházkami, takže by kontrola neměla šanci, ale není to úplně košér no, nicméně problém by to asi vyřešilo…

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.03.19 11:42

@Mar__tanka1983
V nove práci nemám žádnou prohlídku. Ano budu tam určitě dělej v nove práci ale pokud odejdu a dají mi áčko můžou taky po mě vyzadovat náhradu škody no uvidím domluvím se s MUDr. A co bude dál kazdpodane díky

TopSecret
Závislačka 3683 příspěvků 01.03.19 12:03

Vzdyt ses ptala vcera. Dostala si nejake odpovedy.
Dnes to samy tema :roll: si rikala, ze jdes dnes k doktorce. :nevim:

mroe
Neúnavná pisatelka 15409 příspěvků 01.03.19 14:37

Asi tomu nerozumim. Chces uhrat, ze nemuzes delat kvuli psychice v potravinach a v hospode to vadit nebude? Tak tohle ti zadny soudny lekar nemuze napsat.

Váš příspěvek
Reklama