Výpověďní lhůta a zjištění těhotenství

Anonymní
4.7.21 08:22

Výpověďní lhůta a zjištění těhotenství

Dobrý den, prosím o radu.Jsem na RD, která mi končí k 1.září 2021 v práci mám smlouvu na dobu neurčitou ale musela jsem dát výpověď..v září jsem měla nastoupit do nové práce..Od 1.7 mi tedy běží výpovědní lhůta a já zjistila že jsem těhotná.. výpověď mi šéf nedovolil stáhnout. Co dělat, budu mít nárok na MD, mám se od září hlásit na up? Někdo stejnou zkušenost? Děkuji

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
18078
4.7.21 08:32
@Anonymní píše:
Dobrý den, prosím o radu.Jsem na RD, která mi končí k 1.září 2021 v práci mám smlouvu na dobu neurčitou ale musela jsem dát výpověď..v září jsem měla nastoupit do nové práce..Od 1.7 mi tedy běží výpovědní lhůta a já zjistila že jsem těhotná.. výpověď mi šéf nedovolil stáhnout. Co dělat, budu mít nárok na MD, mám se od září hlásit na up? Někdo stejnou zkušenost? Děkuji

Narok na ppm záleží kdy je termín porodu. Co treba jit do práce?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2380
4.7.21 09:08

Tak to jsi někde úplně na začátku, ne? Můžeš jít normálně do nové práce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21523
4.7.21 09:10

Buď do nové práce nastoupíš a budeš tam do mateřské nebo půjdeš na pracák, tam je ochranná lhůta 180 dnů nebo půjdeš na neschopenku, pokud bude gynekolog ochoten ti ji vystavit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22492
4.7.21 09:13

Tak nastup do té domluvené prace ne? Nárok na MD záleží kdy máš termín, musíš se vejít do 180 denní lhůty od konce zaměstnání.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
35061
4.7.21 09:39

Šla bych do nové práce. Nicméně nevím, jestli bych jim o těhotenství řekla, spíš ne a doufala, že si toho nevšimnou ve zkušební době, což není moc reálné, když nastupuješ až v září. Navíc toto jednání může poškodit vztahy do budoucna. Pokud jim to řekneš hned, je možné, že poletíš a budou hledat někoho, kdo jim hned neodejde. Je to prašť jak uhoď :mrgreen:

Dokážu pochopit hodně věcí, ale moc nechápu, proč v takové situaci na pár měsíců nepřerušit snažení, když v jedné práci končíš, druhou máš přislíbenou. Považovala bych za nutné se v té druhé práci „zabydlet“, aspoň překlenout zkušební dobu. Jde o budoucnost vás všech :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat