Potřebuji se vypovídat na téma vztah s mámou

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Rozvadimse
Povídálka 21 příspěvků 07.09.19 12:38
Vypovidat se na tema " moje mama"

Potrebuji se vypovidat a za kazdou radu budu vdecna. Moje mama je labilni histerka, mistryne sveta v prekrucovani skutecnosti, delani blbe atmosfery, vycitani, ponizovani. Ma i hromadu dobrych vlastnosti, ale timto vsim me vzdy totalne rozlozi. Driv jsem se s ni hadala, ted proste reknu co si myslim a jdu dal, kazdopadne to posloucha moje dite a pak me treba po ni zopakuje, ze jsem agresivni. Mame spolecnou chalupu, jezdime tam spolu. Rano vstaneme, mama zacina vycitat, ze je nadobi upatlane, ze ji prekazi moje dyne, ze je dite spatne oblecene a zacne gruntovat. Chalupu mame koupenou na pul ja a ona. Pouziva vety: mohla bys laskave dojit nahoru pro rucniky v koupelne nejsou. Shnila ti stava a ty dyne, ktery se tu vsude valej ti taky shnijou i zavareny. Vlastne nic jineho nerekne nez vycitky. Povidam: pri odjezdu s triletym ditetem je tezke tu nenechat na zemi ani smitko, nadobi meju v drezu ( ne pod tekouci vodou), nikdy to nebude perfektni, dyne pestuji, sklep je vlhky, snad ty dve yne se do obyvaku nekam vejdou, ne? Vezme je a odnese ja na terasu, kde prsi. Pozadam ji, aby se mnou mluvila, ze se domluvime na spolecnem uklidu, rozdelime si praci a pak pujdeme na prochazku, abysme spolu taky stravila nejaky cas. Prosimte neorganizuj me zivot, cely tyden me nekdo organizuje zivot v praci, uz pomalu jeci. OK, beru dite a jdeme na houby. Prijdeme a dozvim se, ze jsem jako dite, ze se se mnou neda mluvit, ze jsem problemova a agresivni. Dcera se na me otoci a rekne, jsi agresivni mami. Ok, to me vezme posledni silu, sednu si a mlcim. Pak reknu, mami, chovas se ke me jako k diteti, jsem dospela, normalne se semnou muzes na vecech domlouvat, nee me za vsechno akorat peskovat. Dcerka si to pak prebira, ze je potreba spolu bojovat, ale to prece neni pravda. Nerikej takove veci laskave pred moji dcerou, MLCI. Za pet minut se me zepta jizlivym tonem - co budes dnes varit - to je narazka jednak na to, ze podle ni diteti nevarim a proto spatne ji a jednak na to, ze jsem si sedla a 5 minut nic nedelam. Otevru emimino a rozhodnu se vypsat. Za chvili jde kolem a pta se, co si to sepisujes? Nic mami. No vidis, jaka jsi problemova, rika, kdybych to nekomu rekla, neuveri. Ani me nereknes, co si to sepisujes… Mate nekdo podobnou matku a co s tim delate?

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
Alušáček
Závislačka 4038 příspěvků 07.09.19 12:42

@Rozvadimse Nemám takovou matku, divím se proč jste si koupily společnou chatu.. Já osobně bych omezila kontakt na přijatelné minimum, třeba 1× tydne na dvě hodiny. Jsi dospělá nemáš zapotřebí aby tě někdo kritizoval, ponizoval, vychovaval.

Lalelale
Kelišová 5448 příspěvků 07.09.19 12:43

Heh, mam podobnou matku. Nejlepší rozhodnutí, které mi změnilo život k lepšímu, bylo si přiznat, že se nezmění a omezit kontakt na minimum, tj vidět se třeba jednou za rok. Mimochodem, byl to zlom, kdy mě máma najednou začala respektovat a chovat se ke mně slušně. Ale příliš pozdě, je mi bez ní lépe.

LAlezane
Ukecaná baba ;) 1371 příspěvků 07.09.19 12:52

Jo. Nenaděláš nic, kromě toho, že se od takových lidí distancuješ… na vůbec žádnej nebo jen minimální kontakt.
Spolu se existovat dá, ne že ne, ale pak jen za cenu těžkých ústupků z tvé strany… alias snášet kecy, jak jsi nemožná, a poslouchat jak malej fakan.
Jak zaznělo: tihle lidi se nezmění, neuznají chybu, neuznají tvůj racionální přístup ani oprávněné nároky. Máš dítě a chceš, aby se s tebou zacházelo jako s dospělou? Zapomeň, budeš poslouchat a hotovo.
Nedávno mě napadlo, jak se půl národa baví u Slunce, seno, a vůbec jim nedochází, že Škopková je excelentní prototyp psychopatické, nemocné matky. V reálu žádná prča to zažívat.
Každopádně pokud tě to nikdy nenapadlo, opravdu za tímhle chováním může být psychická porucha. Na dálku a internetem se to blbě „diagnostikuje“, nicméně potřeba dělat si z dítěte, byť dospělého, svého otloukánka je pro některé takové problémy poměrně typická. Zavzpomínej do dětství, jestli byly takové problémy vždycky a speciálně jestli jsi je neodnášela ty.
Ovšem tohle je vysvětlení, nikoliv omluva a příslib naděje do budoucnosit, je mi líto. :?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.09.19 13:03
@Rozvadimse píše:
Potrebuji se vypovidat a za kazdou radu budu vdecna. Moje mama je labilni histerka, mistryne sveta v prekrucovani skutecnosti, delani blbe atmosfery, vycitani, ponizovani. Ma i hromadu dobrych vlastnosti, ale timto vsim me vzdy totalne rozlozi. Driv jsem se s ni hadala, ted proste reknu co si myslim a jdu dal, kazdopadne to posloucha moje dite a pak me treba po ni zopakuje, ze jsem agresivni. Mame spolecnou chalupu, jezdime tam spolu. Rano vstaneme, mama zacina vycitat, ze je nadobi upatlane, ze ji prekazi moje dyne, ze je dite spatne oblecene a zacne gruntovat. Chalupu mame koupenou na pul ja a ona. Pouziva vety: mohla bys laskave dojit nahoru pro rucniky v koupelne nejsou. Shnila ti stava a ty dyne, ktery se tu vsude valej ti taky shnijou i zavareny. Vlastne nic jineho nerekne nez vycitky. Povidam: pri odjezdu s triletym ditetem je tezke tu nenechat na zemi ani smitko, nadobi meju v drezu ( ne pod tekouci vodou), nikdy to nebude perfektni, dyne pestuji, sklep je vlhky, snad ty dve yne se do obyvaku nekam vejdou, ne? Vezme je a odnese ja na terasu, kde prsi. Pozadam ji, aby se mnou mluvila, ze se domluvime na spolecnem uklidu, rozdelime si praci a pak pujdeme na prochazku, abysme spolu taky stravila nejaky cas. Prosimte neorganizuj me zivot, cely tyden me nekdo organizuje zivot v praci, uz pomalu jeci. OK, beru dite a jdeme na houby. Prijdeme a dozvim se, ze jsem jako dite, ze se se mnou neda mluvit, ze jsem problemova a agresivni. Dcera se na me otoci a rekne, jsi agresivni mami. Ok, to me vezme posledni silu, sednu si a mlcim. Pak reknu, mami, chovas se ke me jako k diteti, jsem dospela, normalne se semnou muzes na vecech domlouvat, nee me za vsechno akorat peskovat. Dcerka si to pak prebira, ze je potreba spolu bojovat, ale to prece neni pravda. Nerikej takove veci laskave pred moji dcerou, MLCI. Za pet minut se me zepta jizlivym tonem - co budes dnes varit - to je narazka jednak na to, ze podle ni diteti nevarim a proto spatne ji a jednak na to, ze jsem si sedla a 5 minut nic nedelam. Otevru emimino a rozhodnu se vypsat. Za chvili jde kolem a pta se, co si to sepisujes? Nic mami. No vidis, jaka jsi problemova, rika, kdybych to nekomu rekla, neuveri. Ani me nereknes, co si to sepisujes… Mate nekdo podobnou matku a co s tim delate?

Ano, mám matku, s kterou se nedá žít. Je to podobné. Chalupu jsme také měly dohromady. Už nikdy víc, hrůza. Hodila jsem jí ten barák na hlavu. Přišla jsem tak o milion a půl, ale mám svatý klid. Téměř tam nejezdím. Udělej to také a budeš mít klid.

mamule42
Zasloužilá kecalka 958 příspěvků 07.09.19 13:09

Je problém se střídat na chalupě, však nemusíte jezdit spolu. Pokud jste platili chalupu na půl, tak se tam střídejte.

Rozvadimse
Povídálka 21 příspěvků 07.09.19 13:10
@LAlezane píše:
Jo. Nenaděláš nic, kromě toho, že se od takových lidí distancuješ… na vůbec žádnej nebo jen minimální kontakt.
Spolu se existovat dá, ne že ne, ale pak jen za cenu těžkých ústupků z tvé strany… alias snášet kecy, jak jsi nemožná, a poslouchat jak malej fakan.
Jak zaznělo: tihle lidi se nezmění, neuznají chybu, neuznají tvůj racionální přístup ani oprávněné nároky. Máš dítě a chceš, aby se s tebou zacházelo jako s dospělou? Zapomeň, budeš poslouchat a hotovo.
Nedávno mě napadlo, jak se půl národa baví u Slunce, seno, a vůbec jim nedochází, že Škopková je excelentní prototyp psychopatické, nemocné matky. V reálu žádná prča to zažívat.
Každopádně pokud tě to nikdy nenapadlo, opravdu za tímhle chováním může být psychická porucha. Na dálku a internetem se to blbě „diagnostikuje“, nicméně potřeba dělat si z dítěte, byť dospělého, svého otloukánka je pro některé takové problémy poměrně typická. Zavzpomínej do dětství, jestli byly takové problémy vždycky a speciálně jestli jsi je neodnášela ty.
Ovšem tohle je vysvětlení, nikoliv omluva a příslib naděje do budoucnosit, je mi líto. :?

No jasne, v detstvi me nadavala do k*v a posilala na psychiatrii, protoze jsem ji v puberte odmitla vynest kos do odpadku a kvuli podobnym dalsim bych rekla vcelku normalnim projevum puberty. Deti jinych byly uzasne, skvele ( dneska vim, ze pulka z nich fetovala, rodice jim platili soukr skoly, aby vubec dostudovali, nekteri dodnes nepracuji - 35 let), a ja jsem byla ta nejhorsi. Mam dve VS, vicemene vzorne dite. Diagnoza jo, podle me despoticky tyran. Muj byvaly muz to mel podobne, ale neco se v nem po rozvodu houplo a fakt se zmenil. Ziskal nahled prakticky prez noc, ze nebral ohledy na to, jak se citi druzi a s kazdym porad nesmysl bojoval. Ovsem ten je podstatne mladsi a nemel ten problem s lhanim a prekrucovanim. U mamy si rikam, ze je problem v tom, ze si tu realitu proste prekrouti a v tom je jadro pudla. Da se s ni o tom posleze mluvit a nejak se domluvit, ale za tyden opet stejna pisnicka… nebo nekdy jindy z jinych duvodu…kdyz je v razi, pravdu ma jen a jen ona a jede a jede…Jo to jsem si taky rikala o filmech, jak se lide bavi nad rozromilosti psychousu, treba komisar z policajti ze san trope..

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.09.19 13:12

Jo a kdyby mi tu někdo chtěl argumentovat, že ten barák jednou zdědím, takže jsem o ten milion a půl nepřišla, tak bezpečně vím, že dědit ho nebudu, dědicem bude někdo jiný, ale mě je to jedno, chci mít klid.

Zuzizajda
Povídálka 26 příspěvků 07.09.19 13:19

Mám to podobné, s mámou si nerozumím, nevím čím to je. Nemůžu říct, že by mě takto peskovala ale umí mě dohnat k totální zuřivosti kdy se celá třepu, nikdo jiný tohle u mě nespouští jen ona. :-( A to geniálním způsobem jednou větou když mi ona něco vyčítá a já se ohradím a ona se skoro přikrčí, obrátí vše proti mě a řekne že jsem na ni tak strašné zlá a že mi to jednou moje děti všechno vrátí… No hrůza. Většinou se urazí za úplné maličkosti a odchází s brekem z našeho domu, je panovačná, manipulativní, překrucuje skutečnost, dělá ze sebe chudinku, je hysterka a kupuje si naše děti (dárečky, sladkosti které my nedáváme apod.). Je sama - žádný chlap by s ní nevydržel. Ale právě proto neumí normálně komunikovat, neumí ustoupit, nešetří nikoho. Nejhorší byly pro mě v dětství dovolené s ní, poslední jsem byla s ní v 20-ti letech, zaplatila mi ji aby tam nebyla sama u moře, ale bylo to peklo. Vy se musíte podívat na to, zda se hádáte i s manželem anebo jste v pohodě, jak vycházíte s kamarádkou nebo jinými lidmi, zároveň jak vychází ona s partnerem a kámoškami apod. Podle toho můžete udělat nějaký závěr zda jste nesnesitelná vy nebo ona. Já nemám problém s nikým jiným než s ní a zároveň ona má celý život problém se všemi lidmi okolo, mají ji rádi vždy do doby než jsou s ní delší dobu, každou dovolenou na kterou byla beze mě se s někým pohádala - naopak já jsem všechny jiné dovolené s jinými lidmi než s ní měla úžasné. Takže to je jasný důkaz a to mě utvrzuje že je problémová a hádavá ona a také mi velmi vadí, že to vidí moje děti. nešetřila mě ani těhotnou, nejhorší hádku jsme měli před pár lety na Vánoce u nás doma přímo na štědrý den kam jsme ji pozvali (nikoho jiného nemá) a to jsem ji už neodpustila, nosím to spolu s dalšími křivdami od ní ve svém srdci. Poučme se z toho, vy i já a nebuďme takové matky, zapišme si to do nějakého deníčku nebo někde kde se podíváme až budou naše děti velké a nedělejme to stejné! Pořád moji mámu miluji protože nemám jinou a něco mě stále k ní táhne a zas a znova ji připustím k sobě ke svému srdci a zase a znova toho lituji. :-( Už jsem jí před pár dny řekla, že kdyby nebyla moje máma tak ji asi opustím tak jako všechny její kamarádky a kamarádi… takto nemohu. Držím vám palce. Prý na to velmi dobře pomáhají rodinné konstelace. Nicméně chatu bych s ní nekupovala!!! Budete se muset na chatě střídat, jeden týden ona další vy a budete muset předávat chatu v takovém stavu v jakém jste ji převzala, jinak vám vyčte cokoliv i tak.

Příspěvek upraven 08.09.19 v 08:50

Tomkins
Zasloužilá kecalka 985 příspěvků 07.09.19 13:26
@Lalelale píše:
Heh, mam podobnou matku. Nejlepší rozhodnutí, které mi změnilo život k lepšímu, bylo si přiznat, že se nezmění a omezit kontakt na minimum, tj vidět se třeba jednou za rok. Mimochodem, byl to zlom, kdy mě máma najednou začala respektovat a chovat se ke mně slušně. Ale příliš pozdě, je mi bez ní lépe.

Souhlasím. Ono je potřeba vymezit hranice. Ale ne domluvou, ale činy. Chová se protivně? Ok, odjeď. Ne výhružky, ne výčitky. Prostě se sbalit a odjet. Jak by ses chovala ke kamarádce, která by ti tohle dělala? Jezdila bys s ní společně na chalupu? Asi ne.

Prostě bych odjel. Kdyby se ptala proč, tak proto, jak se chová. Omezil bych kontakt. A když bychom se viděli příště a ona by zase začala s tímhle chováním, zase bych se sebral a odjel. A nebo bych tam jel příště bez ní. Kdyby se ptala proč, tak bych jí řekl, že kvůli jejímu chování. Opět v klidu. Kdyby začala překrucovat, nebo vyšilovat, opět bych se otočil a odešel z místnosti.

Víš, to vytyčování hranic a nastavování pravidel je těžký. Ale když se s ní budeš snažit domlouvat, nebo hádat, tak to nevyhraješ.

Buďto si uvědomí, že tě ztrácí (a tím pádem i vnouče), nebo jí to nedocvakne nikdy a má smůlu. Ale je to její chyba, ne tvoje. Ty jí můžeš pomoci akorát tím, že jí v klidu vysvětlíš, proč odjíždíš a že když to tak udělá příště, že odjedeš zase. Ale pak to musíš dodržet.

Tejina
Kecalka 208 příspěvků 07.09.19 13:35

Děvčátka, mám to úplně stejně. Došlo to tak daleko, že se chci od svý mámy odstřihnout, protože mě to jinak přivede do hrobu. Všem nastokrát doporučuju knížku Temné matky a jejich dcery!!!

warita
Extra třída :D 12140 příspěvků 07.09.19 13:51
@Rozvadimse píše:

Mam to same doma. Tahne mi na 40, mam skoro 3 letou holcicku a mama vychovava jak ji, tak mne. V obchode je schopna me utrit, ze jsem prodavacku nepozdravila dost hlasite, nebo v restauraci nepodekovala cisnikovi, ze mi odnesl prazdny talir.

Velmi durazne me skoli v tematice, jak se spravne vychovava dite a odmita respektovat nas nahled na vychovu. Od moji dcerky evidentne vyzaduje 100% poslusnost, takze kdyz ma dcerka slabou chvilku a poslechnout nechce - coz je v jejim veku normalni projev vzdoru - tak je to zrejme neprijatelne a muj pristup, ze se snazim bud odvest pozornost nebo davam dcerce pocit falesne volby, aby ji to dodalo pocitu, ze ma nad situaci nejakou kontrolu, TO JE SPATNE! Prej ona se musi naucit poslouchat, ne ze se ji odvadi pozornost. Ono toho je vic, matka je stara skola a zastava spis autoritativni pristup k vychove. Nema cenu zachazet do detailu.

Sere mne to neskutecne. Vysvetlim mame, ze to vidim jinak, podam zduvodneni a jeji reakce je, ze to delam blbe a vmete mi do tvare, jak se to dela spravne. A huci do mne a huci.

Co s tim? Neporadi,, protoze kdyz se snazim branit, tak to velmi rychle eskaluje do konfliktu. Matka je pak urazena, pry jsme vsihni na ni sprosti, nikdo si nevazi toho, co ona pro nas dela (a jako, on toho nedela malo, to se zase musi necjat). Jenze, tohle je asi cena za to pomahani moji mamy, kterou pak platim. Ze se musim nechat koandovat jako male nesvepravne decko.

U nas je ale jedna vec, ktera podle mne funguje: pozadala jsem manzela, ze az bude matka do mne zase ryt, takze nema mlcet, ale ma se do toho vlozit a postavit se jasne na mou stranu a rict, ze MY to delame takto, MY si myslime, ze spravne, je to NASE dite a vychovu urcujeme primarne my. Manzel mi vyhovel, mame slusne ale tvrde rekl, ze mala nic spatneho nedela, ze my ji vychovavame, nenechavame ji rust jako drivi v lese a ze uz nechce slyset dalsi diskuze na to tema. Matka sklapla, zazhuhnala neco v tom smyslu, ze ona to tak nemyslela a bylo ticho. Samozrejme to neresi ten problem dlouhodobe, ale alespon v ten moment bylo ticho.

Mallorka
Závislačka 3257 příspěvků 07.09.19 13:59

Najdi mame chlapa :-) vylozene je znudena a zatrpkla.

AnastazieB
Echt Kelišová 8880 příspěvků 07.09.19 14:20

A proč na tu chalupu jezdíš s ní? Jezdila bych tam, když tam ona nebude. A jak se píše výše, omezila bych kontakt, jezdila k ní na kafe jednou týdně. Lepší to nebude.

Valerie83
Kecalka 313 příspěvků 07.09.19 14:35

Mám to velmi podobné. Dá se to zvládnout, když se vidíme 1 x týdně na pár hodin. Na chalupu s ní taky jedzdit nemůžu. Už aspoň 15 let (je mi 36). Sem tam se nechám ukecat a jedu, ale probíhá tam přesně to samé, co popisuješ. Mě je z toho tak zle, že z toho v noci nemůžu vůbec spát. Po pár dnech totálně vyčerpaná raději sbalím veci a odjedu.

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama