Vyprázdnění na hodinu přesně

Anonymní
8.12.19 09:30

vyprázdnění na hodinu přesně

Ahoj všem, měla bych intimní dotaz. Po porodu se mi rozjely zácpy, i po jezení spousty zeleniny, semínek, cvičení. A tak jsem se naučila vstávat v určitou ranní hodinu (6h) a dojít si, a musím říct, že během půl roku se objevily velmi příznivé výsledky. Problém je ale v tom, že moje tělo je asi nějak extrémně citlivé na změny, a pokud si o víkendu přispím, a vstanu třeba v 9, nějak se mi celý režim posune a kolikrát nemám potřebu po celý den ani ráno si vubec dojít, i kdybych vypila projímadlo. Problémy mám i při posunech času, nevím, jak je to možné, že by to tělo bylo tak chytré?
Zajimalo by me, jestli s tím máte některá taky zkušenost a zda je tedy řešením vstávat prostě každý den ve stejnou hodinu. Jako je to na palici, ale za tu úlevu mi to stojí.

Díky!

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

3632
8.12.19 10:02

Tak si dojdeš na záchod a půjdeš zase spát ne?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ou
11259
8.12.19 11:01

No evidentně tvoje tělo tak funguje. Takže to možné je. Zrovna vyprazdňování je hodně navázané na psychiku a tobě se to spojilo takhleo.

Jinak jednoduché řešení je dát si večer před plánovanou změnou režimu lactulosu. Pro občasné užití je zcela bezpečná.

Pro změnu trávicího pochodu, aby byl o něco flexibilnější. Zkus na týden vynechat mléčné produkty a na další týden lepek. Občas se stává, že porod rozjede nějakou potravinovou intoleranci. Pokud se po třech, čtyřech dnech vynechaných podezřelých potravin budeš cítit lépe a když je vrátíš zpět do jídla, tak se ti zhorší trávení, pleť, nálada a podobně, je tam někde něco porouchaného a nejspíš to bude chtít alespoň pár měsíců dietu.

Zároveň tedy začni užívat probiotika, ideálně třeba kefír (vodní, pokud se ukáže že ti mléko nedělá dobře) - tak litr denně a nebo nějaká v pilulce - pak vol takové, kde je alepso 8-10 druhů.

Jo a ráno si dej kafe - kofein dost efektivně zrychluje pohyb střev a často to na mírnou zácpu stačí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2042
8.12.19 11:19
@Anonymní píše:
Ahoj všem, měla bych intimní dotaz. Po porodu se mi rozjely zácpy, i po jezení spousty zeleniny, semínek, cvičení. A tak jsem se naučila vstávat v určitou ranní hodinu (6h) a dojít si, a musím říct, že během půl roku se objevily velmi příznivé výsledky. Problém je ale v tom, že moje tělo je asi nějak extrémně citlivé na změny, a pokud si o víkendu přispím, a vstanu třeba v 9, nějak se mi celý režim posune a kolikrát nemám potřebu po celý den ani ráno si vubec dojít, i kdybych vypila projímadlo. Problémy mám i při posunech času, nevím, jak je to možné, že by to tělo bylo tak chytré?
Zajimalo by me, jestli s tím máte některá taky zkušenost a zda je tedy řešením vstávat prostě každý den ve stejnou hodinu. Jako je to na palici, ale za tu úlevu mi to stojí.Díky!

Mám to stejne. Naucene na 7ranni. a o víkendu buď nejdu, nebo zázrakem ano. Nějak nad tím nepřemýšlím, nemíním kvůli hovnu vstávat i o víkendu :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama