Vyprchala láska 2 měsíce po společném bydlení?

Anonymní
8.1.21 12:05

Vyprchala zamilovanost 2 měsíce po společném bydlení?

Ahojte, zajímal by mne Váš názor na mou situaci. Jsme spolu s přítelem 7 měsíců. Všechno bylo v pohodě, vídali jsme se cca 3-4 týdně. Poslední dva měsíce spolu bydlíme a jakoby se vypařila láska a něha. Samozřejmě jsem věděla, že jednou to přijde, ale už tak brzy? Po dvou měsících? Jsem ta, co ho chytá za ruku, objímá, říká miluji tě, všechno jde z moji iniciativy. A když to nedělám, tak se nic neděje, maximálně když se chce přítel milovat, to přítulný je. Snažila jsem se s nim o tom bavit, řekl mi, že nechápe, proč si to myslím, když mě pořád miluje, tak jsem mu řekla, že mu určitě věřím, že mě miluje, ale že mi chybí jeho obejmutí a takový věci a on na to, prostě takový nejsem. Jenže předtím než jsme spolu začali bydlet byl, a akorát z toho vzešla hádka, že mu nevěřím, že má hodně práce, je unavený apod. Hádku jsem končila slovy, že se mu nebudu doprošovat. Už jsme zase v klidu, ale furt stejný poslední týden, mám ho strašně ráda a tak mi to nedá ho po ránu obejmout a dát mu pusu, pak si vždy říkám, že to dělat nemám a zase se doprošuju. Jsme oba mladí, je to teprve můj druhý vážnější vztah se společným bydlením, já jeho první, ale můj ex mi city a lásku projevoval celé dva roky, co jsme spolu byli. Proto jsem zmatená a už nemám sílu, se o tom bavit s ním, mám strach, že to bude typu : a je to tady zas, ty mi nevěříš, že tě miluju, jsem utahaný z práce, argumentuji s tím, že chci mít jen šťastný vztah a řešit, co mne trápí a on mi na to řekne, že tím, když mě furt něco mrzí, si ho kazím sama. :nevim:

 • Citovat
 • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
23
8.1.21 12:12

Zkus si přečíst knížku Jazyky lásky a zkus najít jaký jazyk lásky má tvůj partner.🙂 Popřípadě se s ním bavit o tom co jses dočetka a co si o tom myslí a zjistíš tak, jak projevuje lásku on a ty to třeba nevnímáš tolik. Mě ta kniha na toto pomohla.🙂

 • Citovat
 • Zmínit
 • Nahlásit
Anonymní
8.1.21 12:27
@Behemotha píše:
Zkus si přečíst knížku Jazyky lásky a zkus najít jaký jazyk lásky má tvůj partner.🙂 Popřípadě se s ním bavit o tom co jses dočetka a co si o tom myslí a zjistíš tak, jak projevuje lásku on a ty to třeba nevnímáš tolik. Mě ta kniha na toto pomohla.🙂

Děkuji, myslíš Pět jazyků lásky od Garyho Chapmana? nebo Jazyk lásky od Iana Kernera?

 • Citovat
 • Nahlásit
2094
8.1.21 12:34

Ano, projevuje lásku zřejmě jiným způsobem, určitě hraje taky roli, že teď tě má každý den doma. Hlavně nevyšiluj. P. S.: Ten ex ti projevoval lásku každý den a stejně to nevyšlo, že jo? ;)

 • Citovat
 • Zmínit
 • Nahlásit
559
8.1.21 12:42

Můj manžel se taky nepotřebuje objímat nebo se občas dotknout. Ale zase uvaří večeři, když řeknu, že jsem unavená. A udělá jakoukoli domácí, když já to zrovna nestíhám. A to je máme rozdělené, co kdo dělá. Teď máme nové miminko a pořád mě posílá se prospat a stará se sám.
No a když potřebuju obejmout, tak obejmu já jeho. Nebo pohladit. Anebo si přímo řeknu.
Taky mě prvních pár let štvalo, že to nedělá sám, ale pak jsem si uvědomila, že pro mě dělá spoustu jiných drobností, kterými tu lásku prokazuje.

 • Citovat
 • Zmínit
 • Nahlásit
1386
8.1.21 12:47

Ahoj. Jsem v tomto jako tvůj partner. Já jeho miluji, nic se u mě nezměnilo ohledně citů, ale nejsem typ, co prostě k příteli přijde a začne o něm básnit. Můj přítel je zase jako ty, pořád mě pusinkuje, říká mi básničky, bydlíme spolu 3/4roku. Občas mu připadám chladná, ale už si pomalu zvyká a ví, že mu náklonnost ukazuji jinak - vstávám s ním do práce, připravím jídlo, píšu mu, zda dorazil v pořádku, starám se o jeho pohodlí.. Každý vnímáme lásku jinak a ne každý je jako ty, což ovšem neznamená, že tě nemiluje či miluje méně.. :)

 • Citovat
 • Zmínit
 • Nahlásit
1827
8.1.21 13:00

Možné to je, ale stejně jako ostatní spíše tipuji, že mu teď primárně stačí Tvoje fyzická blízkost, a vědomí, že jsi doma pořád, s ním i pro něj. Můj muž se mne něco namazlil, když jsme spolu chodili, to mne i veřejně muchloval na ulici a bylo mu jedno, že ho u toho vidí kolegové z práce, před které se bál na podnikový večírek vzít dítě a zatančit si s ním na parketu (což jsem já dělala běžně), aby se neztrapnil :-). Sestěhovali jsme se k sobě poměrně brzy a mazlení záhy vyšumělo. Když na něj sahám já, to jo, ale on sám nepřijde, neobejme, nepusinkuje, a co máme děti, spí odděleně a chodí večer z práce už není ani ranní pusa na rozloučenou a večerní na přivítanou. Jako jo, mrzí mne to, ale už jsem to tak nějak přijala, že prostě doteky tolik nevyžaduje, a pokud se chci přitulit, tak jdu. Blbé by bylo, kdyby mne začal odstrkovat a odmítat, což zatím nedělá, takže předpokládám, že odporná mu ještě nejsem :mrgreen:.

 • Citovat
 • Zmínit
 • Nahlásit
23
8.1.21 13:01
@Anonymní píše:
Děkuji, myslíš Pět jazyků lásky od Garyho Chapmana? nebo Jazyk lásky od Iana Kernera?

Je to Pět jazyků lásky od Chapmana. 🙂

 • Citovat
 • Zmínit
 • Nahlásit
3622
8.1.21 13:03

My jsme studený čumáci oba, a přesto se máme rádi :mrgreen: miluji tě jsem neslyšela ani jednou, já mu to taky neřekla. V předchozím vztahu to bylo jako vydiraci mantra, tak jsem ráda, že to chlap nevyžaduje.

 • Citovat
 • Zmínit
 • Nahlásit
Ou
14939
8.1.21 13:30

Ano - různí lidé mají různé projevy lásky a různé potřeby. To je úplně normální.

Ty zjišuješ, že tvůj partner neodpovídá tvým představám - to je naprosto v pořádku - to znamená, že si nevěnovala pozornost tomu s kým žiješ, ale vznášela ses na obláčku své představivosti.

Takže teď tě čeká práce porozumět tomu druhému a nedělat hysterické scény proto, že holt to není tvoje fantazie, ale skutečný člověk.

Ty taky chceš aby tě měl rád takovou jaká jsi, celou - ne takovou, jakou si vysnil, ne?

Tak mu poskytni to samé.

Pro začátek si přečti tuhle knížku

https://www.megaknihy.cz/…u-lasky.html

A pak se nauč říkat co ccheš a co potřebuješ (to jsou dvě zatraceně rozdílné věci). Tvůj partner neumí číst tvé myšlenky a co neřekneš, to neví.

Stejně tak se smiř s tím že za naplnění svých potřeb jsi primárně zodpověná ty sama - ne tvůj partner.

 • Citovat
 • Zmínit
 • Nahlásit
Ou
14939
8.1.21 13:35

Jako druhé stádium se s miř s tím že to tvoje „řešit vztah“ tvůj partner nejspíš slyší jako výčitky a pochopitelně se tomu brání.

Spokojený vztah neznamená že on dělá věci tak jak chceš ty ale že oba vzájemně chápete potřeby a možnosti toho druhého a společně věnujete pozornost tomu, abyste fungovali tak, abyste oba byli spokojení.

Ne že ty začneš vysvětlovat co všechno je špatně a co on má dělat.

Celkem efektivní cesta k tomu, jak o tom mluvit je tzv. nenásilná komunikace.

Tady si o tom poslechni dokument

https://vltava.rozhlas.cz/…kace-6249993

a tady k tomu máš cvičebnici
https://www.kosmas.cz/…ace-v-praxi/

základní výhodou je, že když ty začneš komunikovat konstruktivněji, tak on bude muset reagovat jinak než obvykle.

 • Citovat
 • Zmínit
 • Nahlásit
1371
8.1.21 14:51

Tohle jsem taky řešila, vlastně stejný scénář, byla jsem z toho nešťastná, protože já takové věci beru (brala jsem) jako za projev lásky a, když to chlap nedělá, tak už mě nechce.

Ale pak jsem zjistila, že za prvé to nevyresis tím, že to budeš pořád vytahovat a nutit ho do toho, prostě to pro něj není přirozený, už spolu bydlíte, vidí tě každý den, pravděpodobně je rád, že stebou je a jako projev lásky je u něho jiný čin. Například, že ti udělá jídlo, že nakoupí, pomůže ti, popovídat si stebou, i čas strávený stebou je projev lásky, čas je to nejcennější co člověk má a může druhému dát.

A za druhé, pokud ty tohle vyzadujes a on na to není, je třeba si uvědomit, že dost pravděpodobne ho v tomto nepredelas a asi budeš muset spíš zapracovat na sobě a uvědomit si, že láska se nedokazuje pouze pohlazením nebo pusou či hezkým slovem. Hlavně neprud, to jsem dělala já a pak zamnou partner už nepřišel a nedal mi pusu ani na dobre ráno.

 • Citovat
 • Zmínit
 • Nahlásit
1314
8.1.21 21:43

Hele, on ti asi fakt nelže. Ze začátku se i chlap, co to běžně nedělá, projevuje častým objímáním, líbáním a tak. Ale jakmile se zajede zase do běžného života přijde trochu rutina, vrátí se ke své přirozeností. A přirozeností tvého kluka je to, co teď vidíš… Tak ho obejmi a dej mu pusu ty. To přece není doprošování. Jen nečekej, že to bude dělat často sám od sebe. Nebude. Neni to pro něho přirozené. A pokud se budeš snažit ho to naučit a budeš o tom pořád dokola mluvit a tlačit ho tam, docílíš jen toho, že se mu zprotivíš.

Jeden bývalý nikdy nic neprojevoval. Já bych bývala byla ráda dostala třeba alespoň jednu kytku za tu dobu, co jsme spolu byli. Takže jsem mu to na rovinu řekla. Odkýval to, ale nikdy nepřinesl ani jednu. Prostě takový nebyl. A to, že věděl, že já bych chtěla, na tom nic nezměnilo. Neviděl v tom smysl, tak to nedělal. Já už to pak nikdo nezmínila. Celkově jsem si tam uvědomila, že nestojím o projevy lásky, o které si musím říkat. Takže od té doby nechávám muže chovat se tak, jak je to pro ně přirozené a snažím se jejich projevy lásky brát tak, jak mi je mohou dávat, ne tak, jak bych si to představovala já… Protože dost často pro vlastní zromantizovanou představu ženy nevidí ty drobnější projevy, kterých se jim dostává každý den… Jo - a kytky si kupuju sama a radost z nich mám i tak :lol:

 • Citovat
 • Zmínit
 • Nahlásit
19
8.1.21 23:10

Mám doma taky takovýho přítele, jsem s ním rok a strašně dlouho mi trvalo než jsem ho jako člověka pochopila. Taky neříká miluji tě, nechodí mě objímat, pusu sám od sebe mi taky nedá. Pohlazení je pro něj španělská vesnice. Ale i přes to ho miluji, protože se nemusím starat o to jestli mám co jíst, cokoliv potřebuji do bytu to dostanu, pracuje od nevidím do nevidím aby byly zaplacené účty, ráno když přijde z noční tak mi nese snídani a to jsou jeho projevy lásky. ;) ;)

 • Citovat
 • Zmínit
 • Nahlásit
127
9.1.21 11:10

Po půl roce se sestěhovat? To jako vážně? Potom bych se nedivil že chudák ochladl když je pod pantoflem.:)
Ideální je vidět se tak jednou za týden a to ještě možná…

 • Citovat
 • Zmínit
 • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat