Vyřazení z evidence úp, rp a přídavky na dítě

6.2.16 10:14

Vyřazení z evidence úp, rp a přídavky na dítě

Zdravím maminky,
ráda bych Vás ppoprosila o radu. Je mi 19, 25.ledna se nám narodilo miminko. 8.února mám jít na vyřazení z úřadu práce, ale řším otázku-Kdo za mě bude platit sociální a zdravotní když ne úřad práce. Musím před vyřazením z úp mít vyřízený rodičovský příspěvek? Za jaké období se to bere? Do 8.prosince jsem studovala a od 10. června 2015 do 30. listopadu 2015 jsem byla na dpč v tescu. Razitko mi tam budou davat na up, v tescu nebo ve škole? To stejné s přídavky na dítě. Když to budu podávat teď, tak se prý berou příjmy za 2014 tudíž u mě jen škola tkže mi tam dá razítko škola?
Nemám koho bych se zeptala a úřad práce a sociálku mám daleko proto to řeším takhle. Děkuji za rady a omlouvám se za asi směšný dotaz, ale vážně si nevím rady. Díky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

16063
6.2.16 11:32

Podej si žádost o rodičák ten se vyřizuje taky na ÚP, s tim razítkem nevim ale stejně si budeš muset jít na úp pro ty formuláře, takže tam poradí… jinak sociální si platit nemusíš a kdybys ten rodičák nestihla nahlásíš se na pojištovně jako osoba pečující o dítě do 7 let…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3044
6.2.16 11:42

Jen nechápu, když jsi porodila 25.1., tak proč už rodičák neřešíš? :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu