Vyřazení z evidence - Úřad práce

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.04.19 09:38
Vyřazení z evidence- Úřad práce

Ahoj všichni, mám dotaz ohledně evidence na ÚP. Snad mi někdo pomůže…
V lednu jsem byla evidovaná na ÚP a z důvodu nemoci jsem se k nim nemohla dostavit na plánovanou schůzku.
Telefonicky jsem se omluvila a dododala jim potvrzení od lékaře, že jsem nemocná.
Bohužel mi ale dali vědět, že toto potvrzení nepřijímají protože ho lékař nevystavil na jejich formulář ale na obyčejný papír.
Lékař mi řekl, že to na jejich formuláře nepíše, protože by mu to prý pojišťovna stejně neproplatila.
Na mé naléhání mi to potvrzení nakonec dal, na ÚP jsem ho poslala a myslela že je vše OK. Teď skoro po 3 měsících mi přišel z UP dopis, že jsem od půlky ledna vyřazená z evidence. Tím pádem jsem ani nevěděla, že nemám od půlky ledna hrazené zdravotní pojištění!!! :cert:
Jak je vůbec možné, že i přes to že jsem vše dodala mě vyřadili a navíc mi to dali vědět až takhle pozdě? Na pracáku mi řekli, že toho mají hodně a nestíhají. Jako je tohle vůbec možné v dnešní době??!!! :cert: :zed:
Kdyby se mi během té doby něco stalo a potřebovala jsem ošetřit, tak ani nevím že nemám pojištění a nedoplatila bych se.
Nevíte co se dá teď dělat? Na ÚP mi radili podat odvolání, ale to je na dlouho a stejně mi to pak nikdo nedoplatí.
Díky za vaše reakce. :kytka:

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
arinecka
Kelišová 5882 příspěvků 04.04.19 09:41

Odvolej se, nic jiného ti ani nezbyde :nevim: Ani jsem nevěděla že musí být nějaký papír z ÚP když jsi nemocná, to sis jako měla skočit první pro něj a pak jít k lékaři?

Natálka26
Kelišová 5723 příspěvků 04.04.19 09:43

Oni to takhle v podmínkách mají, s těmi podmínkami tě seznamují na jejich informační schůzce,je to postavený na hlavu, ale zase vem si kolik lidí by nepřišlo a jen poslali jakýsi papír s razítkem. Kazddne se odvolej, chtěl mluvit s někým kdo to u tebe na úřadu má pod kontrolou a res to, pokud si to potom dokola na ten papír její h tak by mohli být sdílni.

lasička1
Echt Kelišová 8229 příspěvků 04.04.19 09:45

A ty nechodíš pravidelně na úřad práce?To by přeci úřednice věděla,že nejsi v evidenci.A je divné,že by si další schůzku měla až za víc jak tři měsíce.
Podala bych odvolání.Nejspíš první pracovnice te hned vyřadila z evidence a po dodání podkladů už nikoho nenapadlo tě zase do evidence zařadit.

ka2ka
Extra třída :D 14571 příspěvků 04.04.19 09:47
@Anonymní píše:
Ahoj všichni, mám dotaz ohledně evidence na ÚP. Snad mi někdo pomůže…
V lednu jsem byla evidovaná na ÚP a z důvodu nemoci jsem se k nim nemohla dostavit na plánovanou schůzku.
Telefonicky jsem se omluvila a dododala jim potvrzení od lékaře, že jsem nemocná.
Bohužel mi ale dali vědět, že toto potvrzení nepřijímají protože ho lékař nevystavil na jejich formulář ale na obyčejný papír.
Lékař mi řekl, že to na jejich formuláře nepíše, protože by mu to prý pojišťovna stejně neproplatila.
Na mé naléhání mi to potvrzení nakonec dal, na ÚP jsem ho poslala a myslela že je vše OK. Teď skoro po 3 měsících mi přišel z UP dopis, že jsem od půlky ledna vyřazená z evidence. Tím pádem jsem ani nevěděla, že nemám od půlky ledna hrazené zdravotní pojištění!!! :cert:
Jak je vůbec možné, že i přes to že jsem vše dodala mě vyřadili a navíc mi to dali vědět až takhle pozdě? Na pracáku mi řekli, že toho mají hodně a nestíhají. Jako je tohle vůbec možné v dnešní době??!!! :cert: :zed:
Kdyby se mi během té doby něco stalo a potřebovala jsem ošetřit, tak ani nevím že nemám pojištění a nedoplatila bych se.
Nevíte co se dá teď dělat? Na ÚP mi radili podat odvolání, ale to je na dlouho a stejně mi to pak nikdo nedoplatí.
Díky za vaše reakce. :kytka:

a ty marodíš pořád? nebo proč jsi tam pak už nebyla?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.04.19 09:51

Tak jsi měla trvat na tom, aby se tvá zprostředkovatelka na ÚP spojila s tvým doktorem a vysvětlila mu, na jakém formuláři máš donést to potvrzení. :nevim: Zkus odvolání. Pokud to potvrzení na ÚP nepřijde do nějaké stanovené lhuty, zahajuje se spravni rizeni. Taky to neni takova sranda z pohledu tech urednic, opravdu prace nad hlavu, denne jsme mely takovych spravnich rizeni psat treba i desitky a do toho delat beznou administrativu a jeste schuzky s uchazeci o zamestnani, mohlo se stat, ze se urednice prehlidla a nevsimla si, ze jsi se omlouvala, ze to dolozis pozdeji..Mohla se stat proste chyba. Taky jsme kolikrat cekaly na dolozeni potvrzeni i dyl, nez by se melo, jen abysme tomu dotycnymu zbytecne nezavarily, jsme jenom lidi. Zkus to odvolani a uvidis. :nevim:

Knedlinka
Povídálka 46 příspěvků 04.04.19 09:56

Jako prvni, pokud jsi to jeste neudelala, bych zasla na pojistovnu domluvit se na zaplaceni toho zdravotniho pojisteni. Me taky vyhodili, omylem jsem si napsala spatne datum schuzky a kdyz jsem to zjistila, tak jsem tam hned dalsi den volala, tak jsem se omluvila a ptala se, jestli muzu prijit ten den, pani byla „moc prijemna“ a pomalu na me kricela, jestli bych i do prace volala, jestli tam mam chodit, ze je toto snad jasne. Vubec se se mnou nemazali a vyhodili me. Zkusila bych to odvolani, drzim palce :kytka: , ale asi bych na to nespolehala.

lachtanice86
Echt Kelišová 7617 příspěvků 04.04.19 10:00

Mám stejnou otázku jako ostatní. To si tam od té doby nebyla proč? Stále nemocná?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.04.19 10:01
@Knedlinka píše:
Jako prvni, pokud jsi to jeste neudelala, bych zasla na pojistovnu domluvit se na zaplaceni toho zdravotniho pojisteni. Me taky vyhodili, omylem jsem si napsala spatne datum schuzky a kdyz jsem to zjistila, tak jsem tam hned dalsi den volala, tak jsem se omluvila a ptala se, jestli muzu prijit ten den, pani byla „moc prijemna“ a pomalu na me kricela, jestli bych i do prace volala, jestli tam mam chodit, ze je toto snad jasne. Vubec se se mnou nemazali a vyhodili me. Zkusila bych to odvolani, drzim palce :kytka: , ale asi bych na to nespolehala.

Když ono je to tezky. :nevim: Ne vsichni jsou takovi samozrejme, ale vem si, ze by ses dozvedela, ze jinyho cloveka, kterej neprisel stejne jako ty v evidenci nechali a tebe vyhodili. Asi bys to nejak chtela resit, ne? Melo by se všem merit stejne. :nevim: Ale chapu to i z druhy strany, je to blbost, splest se muze kazdej.

Anitramm
Ukecaná baba ;) 1278 příspěvků 04.04.19 10:03
@lachtanice86 píše:
Mám stejnou otázku jako ostatní. To si tam od té doby nebyla proč? Stále nemocná?

To jo teda..tos byla 3 mesice doma bez dalsi naplanovany schuzky, nebo jak?! :nevim:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.04.19 10:34
@Anitramm píše:
To jo teda..tos byla 3 mesice doma bez dalsi naplanovany schuzky, nebo jak?! :nevim:

Nn, na ÚP jsem mezi tím byla a řekli mi, že bylo zahájeno správní řízení protože jsem to potvrzení na tom správném formuláři dodala pozdě.
V den schůzky jsem se telefonicky omluvila a když jsem se ptala se je potřeba dodat za potvrzení, tak na toto mě vůbec neupozornili. K dodání správného potvrzení mě vyzvali pozdě s vysvětlením že toho mají opět hodně a nestíhají.
Nechápu proč po mě chtěli dodat potvrzení od lékaře na oficiálním formuláři i přesto že věděli, že mě kvůli tomu stejně vyřadí.
A HLAVNĚ že lékař o této povinnosti nevěděl. :cert:
Určitě nejsem jedinná kdo takové potvrzení potřeboval.

Myslíte že je šance uspět při odvolání?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.04.19 10:38
@Anonymní píše:
Nn, na ÚP jsem mezi tím byla a řekli mi, že bylo zahájeno správní řízení protože jsem to potvrzení na tom správném formuláři dodala pozdě.
V den schůzky jsem se telefonicky omluvila a když jsem se ptala se je potřeba dodat za potvrzení, tak na toto mě vůbec neupozornili. K dodání správného potvrzení mě vyzvali pozdě s vysvětlením že toho mají opět hodně a nestíhají.
Nechápu proč po mě chtěli dodat potvrzení od lékaře na oficiálním formuláři i přesto že věděli, že mě kvůli tomu stejně vyřadí.
Určitě nejsem jedinná kdo takové potvrzení potřeboval.Myslíte že je šance uspět při odvolání?

Ona se telefonická omluva bohužel nepočítá. Ano, muzete zavolat, ze nemuzete prijit, ale vetsinou do 3 dnu musite dolozit nejaky vazny duvod, proc..(potvrzeni od lekare, atd.)

carsa
Ukecaná baba ;) 1318 příspěvků 04.04.19 10:46

Opominu všechny ty ostatní okolnosti, ale to, že ÚP vyžaduje potvrzení na svém jediném papíře a neuzná jiné potvrzení od lékaře (notabene, když ten jejich formulář ten lékař ani nezná), považuju za naprostou státní buzeraci. Paní se telefonicky omluvila a dodala potvrzení od lékaře.

ka2ka
Extra třída :D 14571 příspěvků 04.04.19 11:47
@Anonymní píše:
Určitě nejsem jedinná kdo takové potvrzení potřeboval.Myslíte že je šance uspět při odvolání?

tak lékař není povinný tohle vědět to máš vědět ty
takže ty jsi tam zavolala a tím to končilo? papír od mudr jsi dodala až na jejich vyzvání? hele nevím je to celý divný

ka2ka
Extra třída :D 14571 příspěvků 04.04.19 11:50
@carsa píše:
Opominu všechny ty ostatní okolnosti, ale to, že ÚP vyžaduje potvrzení na svém jediném papíře a neuzná jiné potvrzení od lékaře (notabene, když ten jejich formulář ten lékař ani nezná), považuju za naprostou státní buzeraci. Paní se telefonicky omluvila a dodala potvrzení od lékaře.

jenže ono si to přečti ona se tel omluvila, pak jí začali nahánět tak donesla nějaký papír a až pak jím donesla papír co chtěli oni a vůbec jí není divný že jí tři měsíce nehoní do práce

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama