Reklama

Vyrážka - co to k sakru je?

Fotoalbum tématu (6) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Tardulka
Závislačka 3601 příspěvků 17.03.18 20:06
Vyrážka, co to k sakru je?

Dobrý den, synovi se udělala tato vyrážka. Nevíte co by to mohlo být? Mazala jsem z počátku Locoidem na ekzém, ale nepomohlo to. Na alergologii mi řekli, že to vypadá na plíseň. Doporučili mast Vitella Ictamo, mažu týden a nic. Strašně rychle se to šíří :( Začalo to ložiskem u prsa a teď už je to po celém trupu. Nesvědí ho to, nepálí, nebolí, nic. Včera jsem namazala Imazolem a akorát mu to ještě víc zrudlo :think: Nikdy jsme nikdo toto neměli. Bojím se třeba lupénky. Na kožní jde v úterý. Je tam delší čekačka, bohužel :(

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Kriss Tina
Závislačka 4708 příspěvků 17.03.18 20:17

Mě to připadá trochu jako impetigo, to je hodně infekční a šíří se to právě v takových ložiskách, syn to měl už 2× na obličeji, vždycky sme dostali na kožním fucidin.

Tardulka
Závislačka 3601 příspěvků 17.03.18 20:26

@Kriss Tina a ten Fucidin pomůže? Už aby byl u kožní :( Ty čekačky jsou na draka.

Kriss Tina
Závislačka 4708 příspěvků 17.03.18 20:29

@Tardulka jojo fucidin nám pomohl vždycky, já s tím šla na kožní i na pohotovost, za pár dní by se mu to rozlezlo mnohem víc a je možný že tím nakazí i ostatní členy rodiny je to fakt hodně infekční, musela sem prat a dezinfikovat všechno čeho se dotkl…

M-i-ch-e-l-l-e
Kecalka 183 příspěvků 17.03.18 20:33

Dobrý den, měla jsem takový flek, ale jen jeden a dál se to nešířilo. Na kožním mi bylo řečeno, že to je plíseň a chytla jsem to od koťat co jsme si převezly z útulku. Už si nepamatuji čím jsem to mazala. Tak snad to bude něco banálnějšího než impetigo.

renap
Ukecaná baba ;) 1859 příspěvků 17.03.18 20:36

@Tardulka impetigo to určitě není, to vypadá úplně jinak. Něco podobnýho jsem viděla jednou, byla to plíseň a šlo se toho blbě zbavit pamatuju si, že so s tím nikdo moc nevěděl rady a přehazovali si ho. Ale uzavřelo se to jako plíseň od kotěte, ale čím se to vyléčilo si už nepamatuju, ale bral nějaké tablety celkově.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.03.18 20:43

@Tardulka Impetigo vypada jinak… tohle bude s nejvetsi pravdepodobnosti kozni mykosa - tinea corporis. Zkusila bych nejakou antimykotickou mast s kortikoidem kdyz ho to svedi napr. Decoderm. Pokud nezabere tak s antimykotikem v tabletach ( Itrakonazol). Jsem obvodacka.

Prosim anonym… nemusi si vsichni spojit muj nick s profesi.

Agrion
Závislačka 2761 příspěvků 17.03.18 20:54

A jak dlouho uz to ma?

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.03.18 20:56

@Tardulka Oprava anonym z 20:43 - Decoderm Tri nebo spis Lotricomb.

Uživatel je onlineblumen
Hvězda diskuse 40368 příspěvků 17.03.18 21:04

Taky resit pricinu - stravovani, kosmetiku. Jen mazani nepomuze.

Terezxx
Ukecaná baba ;) 1536 příspěvků 3 inzeráty 17.03.18 21:23

My takové fleky měli od morčat. Nepořídili jste si nějaké zvířátko nebo nemazlil syn nějaké cizí? (Od mého morčete se nakazila i kamarádka, která si ho ani nechovala, jen hladila). Byla to plíseň.

Lama Lama
Hvězda diskuse 47806 příspěvků 17.03.18 21:35

Impetigo to neni, to vypadá jinak. Taky bych to tipla na plísnový, ale neber to za bernou minci. Zas ta dynamika, fofr, plísni neodpovídá, bych řekla.

J-J
Povídálka 22 příspěvků 17.03.18 21:42

Je to pityriasis rosea Gibert. Odezní to samo do 6-8 týdnů.

Lama Lama
Hvězda diskuse 47806 příspěvků 17.03.18 21:45
@J-J píše:
Je to pityriasis rosea Gibert. Odezní to samo do 6-8 týdnů.

hustý :palec:

K82
Ukecaná baba ;) 1076 příspěvků 7 inzerátů 17.03.18 21:47

@J-J
jj a byva to jen na trupu, krku a hor. konc.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

Sirotky ze Sýrie bych přijala, potřebují pomoc, říká „miss z děcáku“ Kašáková

Kauza padesáti syrských sirotků hýbe Českem. Europoslankyně Michaela Šojdrová... číst dále >

Postrach škol Táta parťák chce, aby si děti dělaly, co chtěly. Budeme negramoti?

Bloger, který je známý pod přezdívkou Táta parťák a který svou pravou... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Soni: Syn s vnoučaty nás odmítá navštěvovat, vadí mu švagr

S manželem jsme již v důchodu, na který jsme se těšili. Nejen na klid a... číst dále >

Co s úrodou jablek? Oslaďte si babí léto skvělým koláčem nebo štrúdlem

Jablek se letos urodilo požehnaně. Možná i vy přemýšlíte, co s kulatými... číst dále >

Reklama