Vyrážka - co to k sakru je?

Fotoalbum tématu (6) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Tardulka
Závislačka 3560 příspěvků 17.03.18 20:06
Vyrážka, co to k sakru je?

Dobrý den, synovi se udělala tato vyrážka. Nevíte co by to mohlo být? Mazala jsem z počátku Locoidem na ekzém, ale nepomohlo to. Na alergologii mi řekli, že to vypadá na plíseň. Doporučili mast Vitella Ictamo, mažu týden a nic. Strašně rychle se to šíří :( Začalo to ložiskem u prsa a teď už je to po celém trupu. Nesvědí ho to, nepálí, nebolí, nic. Včera jsem namazala Imazolem a akorát mu to ještě víc zrudlo :think: Nikdy jsme nikdo toto neměli. Bojím se třeba lupénky. Na kožní jde v úterý. Je tam delší čekačka, bohužel :(

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Kriss Tina
Závislačka 4268 příspěvků 1 inzerát 17.03.18 20:17

Mě to připadá trochu jako impetigo, to je hodně infekční a šíří se to právě v takových ložiskách, syn to měl už 2× na obličeji, vždycky sme dostali na kožním fucidin.

Tardulka
Závislačka 3560 příspěvků 17.03.18 20:26

@Kriss Tina a ten Fucidin pomůže? Už aby byl u kožní :( Ty čekačky jsou na draka.

Kriss Tina
Závislačka 4268 příspěvků 1 inzerát 17.03.18 20:29

@Tardulka jojo fucidin nám pomohl vždycky, já s tím šla na kožní i na pohotovost, za pár dní by se mu to rozlezlo mnohem víc a je možný že tím nakazí i ostatní členy rodiny je to fakt hodně infekční, musela sem prat a dezinfikovat všechno čeho se dotkl…

M-i-ch-e-l-l-e
Kecalka 161 příspěvků 17.03.18 20:33

Dobrý den, měla jsem takový flek, ale jen jeden a dál se to nešířilo. Na kožním mi bylo řečeno, že to je plíseň a chytla jsem to od koťat co jsme si převezly z útulku. Už si nepamatuji čím jsem to mazala. Tak snad to bude něco banálnějšího než impetigo.

renap
Ukecaná baba ;) 1654 příspěvků 17.03.18 20:36

@Tardulka impetigo to určitě není, to vypadá úplně jinak. Něco podobnýho jsem viděla jednou, byla to plíseň a šlo se toho blbě zbavit pamatuju si, že so s tím nikdo moc nevěděl rady a přehazovali si ho. Ale uzavřelo se to jako plíseň od kotěte, ale čím se to vyléčilo si už nepamatuju, ale bral nějaké tablety celkově.

Anonymní  17.03.18 20:43

@Tardulka Impetigo vypada jinak… tohle bude s nejvetsi pravdepodobnosti kozni mykosa - tinea corporis. Zkusila bych nejakou antimykotickou mast s kortikoidem kdyz ho to svedi napr. Decoderm. Pokud nezabere tak s antimykotikem v tabletach ( Itrakonazol). Jsem obvodacka.

Prosim anonym… nemusi si vsichni spojit muj nick s profesi.

Agrion
Závislačka 2708 příspěvků 17.03.18 20:54

A jak dlouho uz to ma?

Anonymní  17.03.18 20:56

@Tardulka Oprava anonym z 20:43 - Decoderm Tri nebo spis Lotricomb.

blumen
Hvězda diskuse 42197 příspěvků 17.03.18 21:04

Taky resit pricinu - stravovani, kosmetiku. Jen mazani nepomuze.

Terezxx
Ukecaná baba ;) 1407 příspěvků 17.03.18 21:23

My takové fleky měli od morčat. Nepořídili jste si nějaké zvířátko nebo nemazlil syn nějaké cizí? (Od mého morčete se nakazila i kamarádka, která si ho ani nechovala, jen hladila). Byla to plíseň.

Lama Lama
Hvězda diskuse 46941 příspěvků 1 inzerát 17.03.18 21:35

Impetigo to neni, to vypadá jinak. Taky bych to tipla na plísnový, ale neber to za bernou minci. Zas ta dynamika, fofr, plísni neodpovídá, bych řekla.

J-J
Povídálka 22 příspěvků 17.03.18 21:42

Je to pityriasis rosea Gibert. Odezní to samo do 6-8 týdnů.

Lama Lama
Hvězda diskuse 46941 příspěvků 1 inzerát 17.03.18 21:45
@J-J píše:
Je to pityriasis rosea Gibert. Odezní to samo do 6-8 týdnů.

hustý :palec:

K82
Ukecaná baba ;) 1046 příspěvků 17.03.18 21:47

@J-J
jj a byva to jen na trupu, krku a hor. konc.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

OSVĚDČENO: Výlety, které zabaví děti a neunaví rodiče

Zavřené školky a letní prázdniny si žádají jediné – vyrazit na... číst dále >

Nákup na AliExpressu: Jak ho zvládnout krok po kroku?

Dámské, pánské i dětské oblečení, hračky, dekorace, nábytek, šperky… zkrátka... číst dále >

Články z Expres.cz

Marešova exmanželka měla vážnou nehodu: Spadla na vodních lyžích!

První manželka Leoše Mareše Monika Poslušná Marešová nebude mít zrovna hezké... číst dále >

Největší hvězdou Varů byl Jaromír Hanzlík. Jeho dojetí dojalo diváky i pořadatele

Závěrečný ceremoniál 53. ročníku Mezinárodního filmového festivalu v... číst dále >

Články z Ona Dnes

Čtyři snadné změny, které vám pomohou přestat s neustálým mlsáním

Chutě, stres, nuda, ale hlavně špatně sestavený jídelníček. To jsou... číst dále >

Zuby moudrosti: trhat, nebo ne? Když nezlobí, mohou být i prospěšné

Každý o nich slyšel, ne každý je má a nikdo je nikomu nezávidí. Třetí... číst dále >

Reklama