Vyrážka na bříšku u tříměsíčního kojence

Fotoalbum tématu (5) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Emmanek
Kecalka 121 příspěvků 19.03.18 08:37
Vyrážka na bříšku u tříměsíčního kojence

Ahoj, můžete mi prosím poradit, z čeho je tato vyrážka, plně kojime.. má to na bříšku a trochu ručičky.

Děkuji

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Uživatel je onlineAniga
Zasloužilá kecalka 989 příspěvků 19.03.18 08:58

Nejprve bych jsem se zamyslela, co jste snedla… cokoliv jineho nez obvykle… pokud pujdete k pediatrovi, nejspis vam rekne, ze to muze byt cokoliv vc. atopickeho ekzemu a doporuci vam nejprve holtovo mast… ja jsem tohle resila taky s moji dcerkou ve trech mes. Sama mam ale atopicky ekzem, takze to ukazovalo u ni na nej a svete div se…hodne jsem se zacalanejprve hlidat co jim a nyni bude mit mala 6 mes a je cista :palec:
Pokud mate zajem, poradim co jsem presne jedla a co ne…

Emmanek
Kecalka 121 příspěvků 19.03.18 09:01

Určitě to budu ráda..s manželem na ekzém netrpime, tak doufám že je to jen z jídla

Tunrida
Hvězda diskuse 46383 příspěvků 19.03.18 09:12

Taky to syn měl. Omezili jsme koupání na jednou za dva dny, nepoužívala jsem žádné mýdlo a po koupání jsem promazávala.

Celeste97
Zasloužilá kecalka 547 příspěvků 19.03.18 09:32

Zrovna to řeším taky :think: malá se mi osypala po celém těle, nejdřív jsme dostali Ondřejovku a ještě nějakou mast, bez úspěchu tak pak mastičku s kortikoidy a po týdnu je to pryč..ale z čeho to je bůhví :D

kavulenka
Ukecaná baba ;) 1244 příspěvků 19.03.18 09:47

Já Teda mám zkušenost že okolo 3 měs. Začala dcerce vadit kosmetika kterou jsme normálně používali, nebo prasek na prani. Sestrenka s tím u synovce taky bojovala. Prostě jakysi „miminkovsky exem“okolo tohoto věku.,my jsme z hippu přešli na niveu. Známe dr říkala že se nějak meni hormony v těle a začne jim třeba vadit ci dřív ne. Zkusila bych pár dní vynechat mléčné když je kojení, kořeněné. Myla bych jen vodou koupala méně často a mazala indulonou alespoň z fotky mi to tak prijde

Uživatel je onlineAniga
Zasloužilá kecalka 989 příspěvků 19.03.18 09:55

Holky, já mám úplně jinou zkušenost (a i u sebe).. naopak čím víc vody, tím lépe…takže jsme začali naší holčičku koupat každý den, do koupání přidáváme ovesnou koupel a necháme ji tam cca 10 min alespoň a po ekzému ani památky. Žádné mýdlo apod nepoužíváme.
Co se týká diety, doporučují při kojení nejprve omezit vše a když jsem si to přečetla, tak tři dny by jsi byla jen na vodě.. takže to nejde. Takže omezit: žádné mléko a mléčné výrobky (nahradit sojovým mlékem, kokosovým mlékem- sojové levné v dm drogerce, kokosové v Lidlu), žádná vajíčka a žádné ořechy, žádná čokoláda, žádné citrusy, žádné bílé pečivo (jíst chleba). Zkuste to vydržet min. 14 dnů a mělo by být zlepšení.

Uživatel je onlineAniga
Zasloužilá kecalka 989 příspěvků 19.03.18 10:01

Pro představu, takto ručička vypadala a dneska je naprosto zdravá
Druhe foto dneska ;)

Příspěvek upraven 19.03.18 v 10:12

Uživatel je onlineAniga
Zasloužilá kecalka 989 příspěvků 19.03.18 10:09

A ještě jsem zapomněla, že žádný cukr… ten taky rozhodně :mrgreen:
Pokud by zakladatelka to chtěla vyzkoušet, napíši ji přesný jídelníček nebo spíše nejídelníček :lol:
ale každopádně u nás to pomohlo… a je blbost chodit do lékárny pro drahé masti apod… těch jsme nakoupili tuny a akorát jsme vyhodili za ně peníze :?

Emmanek
Kecalka 121 příspěvků 19.03.18 10:12

Moc děkuji všem za radu, je fakt, že jsem minulý týden měla kapra, což jsem za celou dobu od narození neměla a začala jsem jíst více vajec..to mi nějak nedošlo.. zkusím vynechat a uvidíme..

Uživatel je onlineAniga
Zasloužilá kecalka 989 příspěvků 19.03.18 10:14

@Emmanek nečekej ovšem zlepšení hnedka.. trvá to docela dlouho (např. 3 týdny), než se tělo pročistí… ještě mi napadlo, dobrý je koupit hylak forte (můžete užívat oba)..sice je to hnusný, ale jsou to výborné probiotika ;)

Emmanek
Kecalka 121 příspěvků 19.04.18 08:35

@Aniga mužů se ještě zeptat, vynechala jsem vše, co píšete a je opravdu zlepšení, změnila jsem i prášek, kosmetiku, koupeme jen čisté vodě, včera o víkendu jsem si dala rizoto, kde bylo trochu sýra a vánočku a včera polomacene sušenky s horkou čokoládou, ty jsou prý bez mléka a dcera se znovu začíná osypavat..teď nevím, zda tedy nesmím mléko, kakao nebo cukr..už jsem z toho zoufalá.. nedovedu si představit, jak to bude s prikrmama a jak dlouho musím vše stříkne dodržovat, díky

Uživatel je onlineAniga
Zasloužilá kecalka 989 příspěvků 19.04.18 09:34

@Emmanek tezko rict, ale myslim, ze cukr to nebyl (cukr je totiz ve vsem-treba i v sunce)…takze to vidim spise na to mleko a kakao.
Dobra zprava je ta, ze vetina miminek z toho vyroste. Potravinova alergie vetsinou s pribyvajicim vekem ustava a do tri let vymizi vestinou uplne. Znam pripady, kdy miminko bylo velmi alergicke na kravskou bilkovinu, nebylo kojene a museli kupovat specialni mleko a v roce uz miminko krasne dlabe bez problemu jogurt ;)
Co se tyka prikrmu, nejprve budete stejne zkouset prvni prikrmy mrkev, dyne, spenat, bŕambor,…to vetsinou se snese bez problemu a nasledne se uvidi, pokud bude vse v pohode, dalsi prikrm treba za mesic a pul muze byt trosicku s mlekem.
Ja jsem myslela, ze budu varit, nakonec ale kupuji Bio prikrmy (nebojte, daji se poridit i za hodne levnou cenu napr z nemecka z eshopu)
My jsme ve fazi, kdy jsem nabidla hotove mleko v prikrmu (bylo jej tam samozrejme malinko) a lepek a ok. Nyni sama jim mlecne vyrobky (syry, jogurty) a mala porad je v pohode..takze opravdu to s vekem mizi :palec:
Dobre je vyuzit pak imunologicke okenko, kdy potravinx zkusite dat…

Uživatel je onlineAniga
Zasloužilá kecalka 989 příspěvků 19.04.18 09:38

Tady je soupis potravin, zda vetsinou vyvolaji reakci nebo ne

Emmanek
Kecalka 121 příspěvků 19.04.18 09:40

@Aniga malé jsou teď čtyři měsíce..kdy jste začala tedy zkoušet mléko znovu? já jsem totiž týden držela bezmlecnou dietu a pak jsem měla takový absťák, že o víkendu jsem snědla na co jsem přišla, měla jsem právě to rizoto s trochou sýra, byla tam i kyselá okurka, pak ta vánočka s mandlemi, rybí filé a nakonec ještě polomacene sušenky.. hrůza, ale já měla tak strašný hlad.. vůbec totiž nechápu, jak dlouho mám držet dietu a pak znovu zkusit, moc díky

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

OSVĚDČENO: Výlety, které zabaví děti a neunaví rodiče

Zavřené školky a letní prázdniny si žádají jediné – vyrazit na... číst dále >

Nákup na AliExpressu: Jak ho zvládnout krok po kroku?

Dámské, pánské i dětské oblečení, hračky, dekorace, nábytek, šperky… zkrátka... číst dále >

Články z Expres.cz

Galerie plná vězňů: 12 slavných celebrit, které skončily za mřížemi

Ne všechny celebrity se chovají jako andílci. Některé hvězdy občas řádí tak... číst dále >

Biologické hodiny Farné bijí jako zvon: Dceru Emmy Smetana by snědla!

Zpěvačka Ewa Farna (24) střídavě vyvrací své těhotenství anebo odráží dotazy... číst dále >

Články z Ona Dnes

Velká fotosoutěž na téma Léto v plavkách

Plavky jsou pro nás nepostradatelnou součástí léta. Na pláži u moře, u... číst dále >

Anna Wintourová vdávala dceru za syna italské kolegyně z Vogue

Přísná šéfka magazínu Vogue se už několikrát pochlubila sexy dcerou Bee... číst dále >

Reklama