Vyrážka na hrudníku u miminka

24.3.21 20:50

Vyrážka na hrudníku u miminka

Krásný večer, nenapadne prosím někoho co trápí moji dceru (6m) viz foto? Bude to mít už tři měsíce, kojím a tři týdny dávám příkrmy k obědu. Jeden den to má krásné, další den po celém hrudníku. Na fotce je jak to vypadá po namazani, jinak je to ještě suché. Občas se jí to objeví na loketních a kolenich jamkach a teď nově má dva fleky i pod bradou, ale na tom hrudníku pořád. Naše dr úplně neví a na dětském kožním mi řekla, že to má každé dítě protože slinta. V mokrém není déle než pět minut, pořád prevlekam. Mazeme bepanthen, sensiderm, calciovka, zinkova, modrá indulona ale nic nepomáhá aby to úplně zmizelo. Dost ji to svědí, škrábe si to při kojení, při koupání a když brečí, nebo se zlobí. Vynechala jsem téměř měsíc že stravy všechny alergeny, ale nepomohlo. Peru v eko dětském gelu, koupili jsme novou pračku s programem děti a alergici s párou. Už nevím co s tím a dost nás to trápí, děkuji za každou radu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
420
24.3.21 20:55

Jak jsi vynechala na měsíc ze stravy všechny alergeny? 8o To jsi byla měsíc o vodě?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24.3.21 20:57

Všechny co mi dr doporučila, celer, mléčné výrobky, kakao, ořechy, sóju, ryby, vejce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
440
24.3.21 21:00

Podle mě je to atopický ekzém. Změnila bych kožařku a vyžádala si alergologicke vyšetření.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14234
24.3.21 21:05

@MarkétaElinka také se přikláním v atopickému ekzému..co prací prášek, nezměnila jsi?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
420
24.3.21 21:15

@MarkétaElinka Ach jo. Potravinovou alergii může mít prakticky na jakékoliv jídlo včetně koření. Z těch nejčastějších mi v tom výčtu chybí ještě exotické ovoce (citrusy, mango, ananas..), rajčata. Začni si zapisovat, co jíš a piješ. Úplně všechno. A pozoruj, kdy se jí to zhoršuje. Ta reakce bývá do několika hodin. Po vyřazení problematické potraviny to trvá několik dnů i týdnů, než se kůže uklidní.
Ačkoliv všichni obvykle radi takovouhle kůži promazavat, pozor na to, někdy ta mastná kůže svědí víc než suchá (vlastní zkušenost). Doporučuji sledovat reakce. Měla bys to mazat něčím, co není úplně mastné (např modrá indulona je podle mě moc mastná). Co zkusit Cicaplast B5 od La Roche? Co se týká prani, určitě dávej prádlo 2× vymachat. Neměla by se zpotit (to jsou ty fleky v podkolenní, pod bradou a pod.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
420
24.3.21 21:19

@baccata na alergologicke vyšetření je moc brzo. U tak malých dětí se skoro nic nepozná

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4128
24.3.21 21:20

Mně se to teda také jeví jako ekzém…
Zapracovala bych na těch alergiích a šla bych složku po složce. To je sice dlouhá cesta, ale jinak se to nedá. Začala bych mléčnou bílkovinou, ta je snad nejčastější. A měsíc je málo, resp. úplně minimální doba. Ono to trvá, než se střeva pročistí. A mohla tam být chyba v dietě, stačí kousek a všechno zase znovu. Každý den zapisovat veškerou stravu.
U nás byl zlom u probiotik. Kluk byl na bezmléčné dietě, fakt jsem to hlídala velice striktně, ale pořád tam něco dělalo paseku - byly to probiotika.
No a dětskou alergologii.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10456
24.3.21 21:22

Neporadím, máme u dcery to samé, ale objevilo se to až po prvním roce života. V té době už měla zavedeny všechny potraviny, takže si myslím, že reakce na potraviny to nebude. Popravdě, já sama měla jako předškolní a školní dítě těžký atopický ekzém, který se mě drží doteď. Žádná dieta a vyloučení potravin mi nikdy nepomohlo. Nejvíc mi škodí pot, kousavé materiály oblečení a stres. Zhoršuje se to při jakékoliv nemoci. Naše dětská doktorka tvrdí, že ty sem tam flíčky, co se dětem objevují v tom batolecím období, nemají s atopickým ekzémem nic společného a většina z nich je reakce na něco, co se kůži nelíbí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1045
24.3.21 21:27

Jestli to má být alergie, tak by to mělo zmizet po léku na alergii, ne? Mně doktorka doporučila na ekzém (vypadal tedy jinak) fenistil kapky, že to bude nejspíš alergické. Já je teda nepoužila, protože to zmizelo nakonec samo, ale zeptala bych se dětské, jestli to nezkusit. Je to volně prodejné, ale pro děti mladší jednoho roku by to měl schválit lékař, běžně se to ale prý dává nedonošeným na jipkách. Ale tu kožní bych teda změnila taky, to slintání mě pobavilo :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
420
24.3.21 21:30

Ještě bych zkusila nasadit probiotika. A s takovouhle kůží bych určitě dbala na to, aby měla oblečení (co se kůže dotýká) pouze ze 100% bavlny - vadí i gumové obrázky.
Můj syn má atopický ekzém po mně (malinko) a má alergii na brambory :nevim:
Jo a pozor na příkrmy, zkouší se vždy 1 nová potravina 2-3 dny, pak se zavádí další

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24.3.21 21:40

@Whitedog vůbec ale nevím, jak bych to měla dělat, nejím nic nového, pořád opakuji to stejné. Kdyby to měla po určitém jídle, ale je to různé každý den. Někdy to nemá téměř vůbec. Jako že vám to způsobovaly probiotika? Dávám ji od narození biogaiu, nemám teda zkusit taky vysadit?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24.3.21 21:42

@Secado máme vše bavlnu, obrázky co si vybavuji téměř žádné. Kdyby ji to vyskakalo po nějakém jídle, ale ona to má nějaký den krásný, skoro to není vidět a za dva dny třeba zase hodně a pořád dokola. Dávám od narození biogaiu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24.3.21 21:44

@Kolicek95 taky jsme dostali fenistil kapky, měla jsem dávat max 3 kapky, dávala jsem pak třeba jen jednu, ale pomohlo to max na svědění. Přestala jsem dávat po třech týdnech, měla jsem z toho strach.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24.3.21 21:49

@Secado mě přijde, že se jí to zhorší až v okamžiku, kdy to začne drbat a to začne většinou když se rozčiluje. Když je jí teplo má to hodně červené, snažíme se to větrat, zbytečně víc neoblekat. Mám program na děti a alergiky na 3:45 hod s parou, to si myslím že je super. Modrou indulonu jsem napsala, ale použila jen jednou na rady, ale bylo to ještě horší. Opravdu pokaždé pomůže něco jiného, jednou mastný, podruhé zinkova.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat