Vyrážka na obličeji v úplném začátku těhotenství

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
denkat
Kecalka 305 příspěvků 04.10.18 12:47
Vyrážka na obličeji v úplném začátku těhotenství

Ahojky, chtěla bych se zeptat jestli se někomu na úplném začátku těhotenství objevila na obličej (konkrétně levá strana na tváři) vyrážka něco jako růžovka asi, nemůžu momentálně hodit fotku, protože jsem v práci a mám to zamake-upovaný, ale i přes ten make-up to lze lehce vidět, protože to je malilinko vystouplé. Je to taková malá vyrážka (2×2 cm), nesvědí, nepálí akorát v tom sem tam cítím trochu horkost. Pokud vím neměla by to být žádná alergická reakce, protože kosmetiku používám stále stejnou, stejně tak krémy, mýdla apod…a nikdy nic takového se mi předtím na obličeji neobjevilo…může to prostě jen souviset s těhotenstvím? Nebo je to spíš nepravděpodobné? Má některá zkušenost?
Děkuji za rady

Reakce:
stinga
Závislačka 4424 příspěvků 3 inzeráty 04.10.18 13:22

já měla na začátku těhotenství opar pod dolním rtem - snad 3×6 cm, nikdy předtím, nikdy potom jsem opar neměla

denkat
Kecalka 305 příspěvků 04.10.18 13:25
@stinga píše:
já měla na začátku těhotenství opar pod dolním rtem - snad 3×6 cm, nikdy předtím, nikdy potom jsem opar neměla

Tohle, co se mi objevilo na tváři bych strukturou trochu přirovnala k oparu, ale opar to není, já na ně trpím takže bezpečně ho poznám :D navíc opar celkem bolí což tohle ne, jenom tam cítím nárazově horkost jinak o tom nevím …uvidime, snad to zmizí a nebude se to rozléhat 8o

Smoulinka21
Povídálka 34 příspěvků 04.10.18 14:24

@denkat a to že jste těhotná už víte? Já mám teda růžovku furt a těhotná zatím nejsem, takže neporadím :mrgreen: :zed: ale trošku se toho bojím, protože většina krémů na růžovku se v těhotenství nesmí požívat, takže jsem zvědavá, jak budu jednou vypadat :roll: :oops:

denkat
Kecalka 305 příspěvků 04.10.18 14:33
@Smoulinka21 píše:
@denkat a to že jste těhotná už víte? Já mám teda růžovku furt a těhotná zatím nejsem, takže neporadím :mrgreen: :zed: ale trošku se toho bojím, protože většina krémů na růžovku se v těhotenství nesmí požívat, takže jsem zvědavá, jak budu jednou vypadat :roll: :oops:

Tak zatím jen podle těhu. testu, od doktora to zatím potvrzené nemám …já na nějaký ekzémy nebo růžovky netrpím, naštěstí, nicméně nevěděla jsem čemu jinému to přirovnat :lol: … samozřejmě, co není může být :roll: nicméně třeba to souvisí s těhotenstvím, třeba vůbec ne …pokud se ti bude nějak zvětšovat tak stejně budu muset k doktoru :think:

Smoulinka21
Povídálka 34 příspěvků 04.10.18 15:20

@denkat no to jo, třeba bude mít kožní i nějaké řešení, které se může v těhotenství aplikovat, držím palce ať je vše ok, jak na tváři tak v bříšku ;)

denkat
Kecalka 305 příspěvků 04.10.18 15:21
@Smoulinka21 píše:
@denkat no to jo, třeba bude mít kožní i nějaké řešení, které se může v těhotenství aplikovat, držím palce ať je vše ok, jak na tváři tak v bříšku ;)

Děkuji :)

Rozarka18
Nováček 7 příspěvků 05.10.18 13:56

Já se takto osypala hned na začátku těhotenství a drží se mě to dodnes a to jsem 10 týdnů po porodu. Byla jsem u dermatologa a jak on tak moje gynekoložka říkali že jde o tzv.těhotenskou dermatitidu a že to přejde po ustálení hormonů

Kristynka22
Kecalka 209 příspěvků 14.11.18 09:40

Mně se v začátku těhotenství rozjel atopický ekzém, který jsem měla naposledy jako malá, v těhotenství je kůže hodně náchylná na tvorbu ekzému a vyrážek. K lékaři jsem ani nešla, používám přírodní krémy které to trochu zlepšují, ale budu si muset počkat asi až do šestinedělí aby mi to zmizelo :D

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Dobrý den, prsa ven: Vnadná Štěpánová ukázala víc, než chtěla

Herečka Bára Štěpánová (59) sice filmy, v nichž hrají prim její vnady, nemá... číst dále >

Příkladní to expartneři: Štíbrová stráví Vánoce se synem i svým bývalým

Je milé vidět, že zdaleka ne všichni, kdo se v showbyznysu rozejdou, na sebe... číst dále >

Články z Ona Dnes

Svoje tělo mám čím dál radši, říká Alena Mihulová

Ve filmu Chvilky herečka Alena Mihulová na adresu svého dítěte často trousí... číst dále >

Sexting provozuje každé desáté dítě, varuje odborník

Lidská sexualita není věcí veřejnou. To říká docent Kamil Kopecký z Centra... číst dále >